bugün

görsel

Ö'yü kullanan ülkeler adamdır.
ilk olarak germen dillerinde ortaya çıkmış harftir.

Türkçe'nin dışında Almanca, Azerice, Fince, Macarca, Felemenkçe, Türkmence, Estonca gibi dillerde de kullanılan harftir.

isveççe ve izlandaca gibi bazı alfabelerin sonuna bağımsız bir harf olarak yerleştirilebilir.
kelime içinde kullanmak gerekirse "öksürük" cümle içinde kullanmak gerekirse "bugün öksürdüm" .
söylenişi.
görsel
Öküzüün...
Bir harf.
alfabemizin 19. harfi
bir harf. evet.
Alfabemizin en şirin harfi.
Eski eğitim sisteminde ömer mısır sever şeklindeki cumleyle öğretilmiştir.simitin noktalası olarak ifade edilirmiş.simit de o harfi.
Birçok yazarın olduğu gibi benim de ismimin baş harfidir.
Hiç kullanışlı bir harf değildir. insanın ö'lü imza bulacağım diye canı çıkıyor. Sonuç ö'süz imza oluyor.
ööö öhmöt böylör dö bördöymöş.
niyeyse okuyunca kusasım geldi harfi. Öğürmek kelimesini çağrıştırdı sanırım bana.
ismimim harfi bile değildir.
benimde adımın baş harfidir. baş harfi ö olanlar olarak toplansak sözlüğü fethedeceğiz demek ki.
ismimin baş harfidir.

Edit : bunun nesini eksiliyon arkadaş anlamadımki.
dünyanın en estetik, en kibar, en hayat dolu harfi. ö baharat gibidir. kelimelere lezzet katar. bazı kelimelerde o harfinin yerine ö harfini kullanırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. örneğin, brö, rölls röyce gibi. seni seviyorum ö. cansın.
türkçede ilk heceden sonra bulunamayan harftir.
mide bulandıran harftir.
Söyleyen insanın aynı zamanda yüzünde de oluşan harftir. Yuvarlanmış olan ağzı ve hemen üzerindeki iki burun deliği ö harfini anımsatır.
kusma eylemini hatırlatan harf.

bir kaç defa tekrar edin.
ö
evet bir daha
öö
son kez alıyoruz
ööğh

ps: bu sadece ben de mi böyle oluyor acaba?
aklıma ilk gelen "öküz" oluyor seni gördüğümde, affet beni. Bir de küçücük memeleri olan hamile bir kadın. Neden böyle diye sorma bana, affet beni. ben seni affettim.
ö şimdi asker, yoksa o omuydu, yada öyle bir şey.
göktürkçe "düşün" fiili.
en seksi harflerdendir. dişidir.

şahsen, eğer harf olsaydım en çok ö harfiyle yatmak isterdim, çok arzuluyorum öyle böyle değil.