bugün

(bkz: bana birini ayarla be sözlük)
(bkz: uludağ sözlük sabahçı yazarlar hikaye ekibi)*
sanal dünyada boğulma noktasına gelen yazarın, sözlükte umut ışığı aramasıdır. sözlük burda, kişileştirilmiştir. insansı özellikler yüklendiği için, (hayvan değil ya) sözlük de bi şekilde cevap verecektir. yalnızlığın giderilmesi yolunda yazarın beklentisi bi mesaj-cıktır. sadece bir mesaj. ve o mesaj geldiğinde, az önce boğulmak üzere olan yazarımız birden ferahlatıcı etkili nefesler çeker ciğerlerine. tıpkı günün en üzgün yazarı gibi karpuzlarını denize döken çiftçi gibi hissiyatlı olacaktır şüphesiz.
işte böyle sözlük. yalnızlık yazarı her hale sokabiliyor.
(bkz: çok çekenin var diyorlar)
(bkz: yalnızlığımı gidersene sözlük)
çok yalnızım sözlük. sanki herkes gitti bir ben kaldım şu koca dünyada. bıktık uleeynn artık bıktım.
(bkz: kimse beni anlamıyor sözlük)
(bkz: sözlüğü günlük gibi kullanan dallama)
yalnızlık güzel şeydir zor olsada.
yalnızlığın had safhalarda olduğunu belirten bir yakınma.

yalnızlık güzel "şey" değildir. asla da güzel olmayacaktır. hayatı birisiyle paylaşmak, o kişiyi tanımak; her gün biraz daha keşfetmek bu yeni adayı eşsiz bir güzelliktir.

işte bu güzelliklerden yoksun insanların kurduğu bir cümledir bu. acıdır.
eğer kişinin tercihi ise acı olmayan bir durumdur.bu şahısların öz-yeterlilik seviyesi yüksektir.
sözlüğü bir tedavi merkezi olarak gören yazarın, psikoloğa gitmeyip sözlüğe dertlerini anlatmasıdır.
bu başlığı aratacak kadar yalnız kalıp sitem etmek...
(bkz: bir nick altım bile yok hadi gülümse)*
(bkz: benimle kanka olsana sözlük)
Sevgiliden msj beklemek ten sıkılmak .
biz ne zaman vadedilen baharları göreceğiz be sözlük..
(bkz: sarhoşken entry girmek)
yeteri kadar subjektif yazar yakarışı.
çok yalnızın be sözlük...
öğrencilik hayatımda ,
çevremde,
düşün entry girerken , yani seninleyken bile çok yalnızım ,
hergün hiç değişmeyen özel mesajlarımı okuyup okuyup duruyorum ,
hiç değişmeyen karmama bakıp misyonumun farkındaymışım gibi davranıyorum ,
yine kankim listemde bir nick bile olmamasına üzülüyorum ,

yani ben aslında yalnızlığıma küfrediyorum...
noel babatik hislerle:

(bkz: aydilge)
(bkz: yalnız değilsin)
aslında yalnız değilim be sözlük. sahip olmak istediğim her şey var. hayal edilse bile bulunamayacak her şartta yanımda olan mükemmel bir aile, hayatıma renk katan her zaman desteklerini hissettiğim, kötü günlerimde gözyaşımı paylaştığım beni yanlış yapmaktan bir çok kez kurtaran harika bir dostluk. bunlar zaten sahip olunabilecek yegane şeylerdir insanın hayatında. öte yanda sahip olmak isteyipte olamadığım hiçbir şey yok şu hayatta ama yine de eksik hissediyorum hayatımda bir şeyin veya bir şeylerin yokluğunu.

hani bir an geliyor o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi düşsem elimden tutan kimse olmayacak gibi. işte öyle anlarda yalnızlık ne demekmiş anlıyorum. sonra kendime diyorum sen salaksın bu kadar sevdiğin ve sevildiğin kişinin arasında nasıl yalnızsın diye sonra yine cevap veriyorum kendime asıl yalnızlık bu kalabalık içinde hissedilen yalnızlıkmış diye.

evet sözlük böyle anlar oluyor tabi ama sonra o boşluk denen yalnızlığın bir gün elbet kapanacağına inanmam gerektiğini anlıyorum. buna inanarak yaşamak daha çok kolaylaştıyor yaşamayı.
(bkz: çok yalnızım be abi)
(bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)
sözlük sözlük ?
amuna koduum adsl'i.
(bkz: çok yalnızız)
hangimiz yanlızlığı isterki yada hakederki bi insana verilebilcek en kötü cezadır yalnızlık geçmiş olsun kardeşim..
isyanım var ulan diye bağıramayıp insanın içine atmasıyla vuku bulan olaylar sonrasında, sözlüğe sığınırken söylediği sözler bütünüdür. *