bugün

sıra arkadaşım beni öptüğünde çocuğum olucak zannetmem gibi sonradan işin aslını biyoloji dersinde öğrendiğimizde ööh dedirten şeylerdir...
yukari dogru nah yapildigi zaman buyuk tepki vermem. nedeni ise;

- olm bak yukari dogru yapma allaha gider?
* ya sacmalama olm ole sey mi olur.
- ben bilmem olm. yapma bence
* *
televizyonun içinde binlerce ufak insan yaşadığını zannetmek.
hava boşluklarından onları görmeye çalışmak.
tanrının camide yaşadığını sanmak.
televizyonun altından bakınca, kadınların eteklerinin altını göreceğini sanmak.
anneyle, annenin bir arkadaşını görmek üzere adalet sarayı'na gitmek; yolda 1001 gece masallarındaki sarayları düşünmek, ciddi ciddi padişah falan göreceğini sanmak, mutluluktan ölmek. akabinde acı koyan bir hayal kırıklığı, misalen.
cami minarelerini allah sanmak.
star tv logosunda yıldızın altındaki beyaz çizginin uzadığında çizgi film gösterileceğini sanmak.hergün ekranın dibine girip beyaz çizgiyi takip etmek.*
kafasında gümüş maskeler olan, her yanından altın kolyeler vb şeyler süzülen bir tavus kuşuyla karşılaşmak. tavus kuşunun adının sultan olması ve bunların hepsinin 1.5 yaşındayken yaşanmış olması ve benim hepsini dün gibi hatırlamam...
internet cafelerde "ödev, tez yazılır" yazısını görünce;

-acele bir şekilde ödevin yazıldığını bilmek.
peynirin karnıbahardan yapıldığını düşünmek.

suların eski su kanallarının üstünden değilde geniş boşluklardan geçtiğini bilmek.

bilmiş bir tavırla,
- vaybe abla demek eskiden buralar hep suymuş!! demiştim. o cümleden sonra öğrendim gerçeği.* *
çocukken dayımın söylediği cümleyi ortaokula gidene kadar gerçek sanmıştım.

içkinin üretilişini anlatması : maymunları bir kafese topluyorlar, hepsi çişini yapıyor büyük bir kaba sonra onları şişeleyip satıyorlar.

o kadar inanmıştımki buna...
çukur kasenin toprağa kazılmış bir çukur olduğunu zannetmek.
kahve içince kararacağını sanmak.
öpüşerek hamile kalınacağını sanmak ve bu yüzden suyunu hiçbir kıza vermemek.***
öcülerin yaramaz çocukları alıp götüreceği. *
çizgi roman okunulan zamanlarda, düşünülen şeylerin kafadan balon olarak çıkacağını sanıp elle kafanın üst tarafını kontrol etmek, için rahatlaması için bir şey düşünerek aynaya bakıp baloncuk çıkmadığını görmek.
2 tane 50 kuruşun, 1 tane 5 tlden fazla olduğunu sanmak.* *
(bkz: iğneci teyze)
korn grubunu türk sanmak.*
allah'ı bulutların arkasından bizi izleyen, imamlara benzeyen biri sanmak. *
öldükten sonra cennete gideleceğini sanmak.
Rakıyı gerçekten aslan sütü sanıp içince aslan gibi güçlü olacağını düşünmek ve denedikten sonra daha kuvvetli olduğunu görmek. (Hala öyle benim gözümde)
2+2'nin 4 olduğu.
(bkz: 1984)
kahve içince bıyıklarının çıkacağını zannetmek.ve en garibi tanrıyı shredder gibi bişi zannetmek(tanrıyı neden kötü birine benzetmişim bende bilmiyorum:)