bugün

çocukken ay'ı allah zannederdim ama meğerse allah hayal ürünüymüş.
evimizin yanındaki top oynadığımız boş araziyi büyük sanırdım. aslında ne kadar da küçük bir alan olduğunu 20 sene sonra anladım.
küçükken ablamla cevizli' de oturduğumuz evin penceresinden evlerin ışıklarını seyrederdik. ne kadar çok ev , ne kadar çok hikaye var derdim. tüm aileleri mutlu sanardım. anne/baba/ çocuk mutlu mesut yaşar giderler sanardım. ta ki babam evi terkedene kadar. sessiz sedasız bir şeyler bitmişti ama ben anlamamıştım. o zaman hiç birşeyin göründüğü gibi olmadığını anlamıştım.
Hep çocuk kalacağını sanmak.
eminemi türk kız repçi sanmak.bir emine sanmak.
Papatyaların her mevsim varolduğunu sanırdım.
süleyman Demirel'in yani doğru yol partisi'nin seçim bürolarında "baba'nın yeri" yazardı. çocukken orayı hakkaten babamın yeri sanıp, o'nu aradığım olurdu.
işte siyaset böyle çocukca böyle anlamsız bir şey.
yağmur yağınca Allah elini yüzünü yıkıyor sanıyordum.
sanatçının son albümü çıktığında onun gerçekten son albümü olduğunu sanıyordum. niye ki son diye düşünüp üzüldüğüm sanatçılar olmuştur *
tanrı siyah, upuzun bir minare sanıyordum. kızdığında şerefeden üzerime eğilecek, mutluyken ise hiçbir şekilde mutlu olduğunu anlayamadığım bir kara minare.
sadece yaz mevsiminde dondurma yendiğine ailem tarafından acımasızca inandırılmak.
Unicorn'ların bir canlı türü olduğunu sanırdım.
Ancak Yaşlanınca öleceğimizi sanmak.
Her zaman çocuk kalıcağımı sanıyordum.
baba ve annenin hiç ölmeyeceği. doğrusunu Öğrendiğim günü bile hatırlıyorum aq.
yüce honos'u allah sanmak.
Bahçeli'nin adam olduğunu sanmak.

Artık büyüdük ama. Gerçekleri görebiliyoruz..
Büyüyünce büyük adam olacağım sanıyordum, içimdeki çocuğu yenemedim.
Kediler büyüyünce Aslan oluyor sanıyordum.
Minik bi iran kedimiz vardı, 7-8 yaşlarında falandım, babama ne zaman Aslan olacağını sorduğumda gerçeği öğrenip ağlamıştım.
Hamile kalinmasi icin erkegin kadinin icine isemesi gerekiyor saniyordum. Kabul edin cok yaklasmisim.
Akıllı çocuk olursak şirinleri görecegimi sanıyordum.
Sedirin altına saklanınca allahın beni göremeyeceğini düşünürdüm.....
Evimizin hemen karşısında cami vardı. Ve caminin bahçesi her daim kedi kaynardı. Ve ben überzeki bir çocuk olarak kedilerin de namaz kıldığını zannederdim!
Askfm î radyo sanırdım.
Kendimi kartal zannediyordum. Allahtan biryerlerden düşmemişim.