bugün

Etrafimdaki orospu evlatlarini adam sanirdim.
Annemin göbek deliğinden çıktıgımı sanardım , halbuki..
Babalarin hiç olmeyecegini sanirdim, 11 yașında kaybettim babami
Yil baslarinda ocagin üstüne ayakkabinin içinde hediye bulunca gercekten Noel babanin koyduguna inanirdim
Otobuslerin kapisinda otomatik çarpar yazisini elektrik çarpması olarak algilar ve korkardim.
mavi gözlülerin dünyayı mavi gördüklerini zannediyordum.
Tüm Türkiye'yi Eskişehir'den ibaret sanmak.
kadınlara karşı annemin öğrettiği gibi davranıp iyi çocuk olursam çok sevilirim sanıyordum.
insanların çok iyi olduğu...
mahalle abileri beni kafamdan tutup yukarı kaldırır ve sana istanbul'u göstereceğiz derlerdi. ben, ama göremiyorum dedikçe de, gözlerin bozuk, seni doktora göstersinler derlerdi.
Ankara'ya gittik biz
-Biz de gittik
Yok ben bizim Ankara'ya gittim.
ışıklı ayakkabıların elektrikle çalıştığını zannetmek.
Renkli gözlü insanların renkli gördüğünü düşünmek.
Çocukluk işte
Uçaklar geçerken el sallardım çünkü içindeki insanların beni gördüğünü düşünüyordum.
Tanrı var zannederdim.
Her ne varsa ben varım diye var.
Portakalın yavrusunu, mandalina, kaplanın kocasını ise aslan sanmak.

Haa bir de, devletin parası yok lafını duyunca şok geçirirdim.
Yaaa ne demek parası yok, eee bassınlar, hatta çok bassınlar, hepimize dağıtsınlar!
Gerçi bu eblehliği, eşşeek kadar olmuş insanlar da yapıyor, bence bu sayılmaz!
Allah var sanmak.
herkesi kendim gibi sanmam.
Ölmüşlerin canına değsin’i, ohh biz yedik sen yiyemedin. Ohh canıma değsin olarak sanmam, en acımasız olanıdır.
Büyüyünce mutlu olacağım.
Çingene bohcasinda kaçırdığı çocukları taşıyor zannediyordum rüyama da girmişti.
hacca gidenlerin allah'ı gördüklerini sanırdım.

bir de yaz tatilinde köye gittiğimde farklı bir dil konuştuklarını sanırdım. o halde ben nasıl anlayabiliyorum diye de çok şaşırırdım.
Bazı faaliyetlerdir. Ben kola, cips gibi yiyeceklerin katkı maddesi içerme durumlarını bilmiyordum.
Şimdiye kadar hiç kimsenin aynı şeyi düşündüğünü duymadım.

Ben zencilerin vücutlarının kendiliğinden çikolata kaplamalı olduğunu sanıyordum. Bana göre acıktıkça parmaklarını emip karınlarını çikolatayla doyurabiliyorlardı. Gerçeği öğrendim fakat hala zenci birini görsem canım çikolata çeker.
elbistanı ülke sanırdım, meğer maraşın ilçesiymiş.
kendimi bi bok..