bugün

- ay bunun örneğini çıkarayım ben çok güzelmiş.
- bak çemberimde ki gül oyasını göstereyim sana o daha güzel onu yap.
yurdanurun mehmetin böbreğini küçük bir çocuğa vermeyi kabul ettiği bölüm o zor kararı kendi içimde de sorgulamama sebep olmuştur.her bölümü ayrı harika olan dizidir. çağan ırmak'a saygılar...
haluk levent'in son albumundeki sarkı.
televizyon tarihinde yapılmış en başarılı işlerden birisidir.izlerken bi çok şeyi sorgulamamızı sağlayan muhteşem dizi için teşekkürler çağan ırmak.
yarın sabah * 12 eylül'ün yaşandığı bölümü yayınlanacak olan dizi.* Bazı şeyleri konuşmaktan çekinen halkın tüm bunları görmesi galatasaray'ın bordeaux ile yapacağı maçtan çok daha önemlidir.
bugün son bolumunun tekrarı vardır.
(bkz: lütfen televizyonunuzu kapatmayı unutmayınız)
her bölümü gibi son bölümünün de etkileyici olduğu, insanın içini titreten sahnelere sahip, işini çok iyi ve yüreğiyle yapan bir yönetmene sahip muhteşem bir dizi. vcd, dvd, müzik cd'si ve bir de "çemberimde gül oya diyalogları" isimli kitabı var bu dizinin, gelecek nesiller de izlesin, öğrensin diye..
dizinin her bölümü huzunlendiren anlar dir
yapılmış en gerçekçi,abartısız türk dizisi,cagan ırmakdizisidir.
sezonda cuma akşamları gezersen yazın da erkenden uyanıp eşşşek gibi izlersin dedirten dizi. öğlen olmadan uyanmamayı alışkanlık edinmiş olan ben sabahın köründe uyanıp gözüm seyire seyire izledim. her sabah güne ağlayarak başlamak insanı kötü etkiliyor, psikolojim bozuldu cnmm. öğleden soora yayınlasalar noolurdu sanki. neyse buna da şükür tabi. bitmiştir yine her güzel şey gibi.
haluk levent' in seslendirdiği şarkılardan biri.
çağan ırmak gerçekten darbe konulu filmlerde çok başarılı.bu dizide grup dilemma'nın bana bana diye bir şarkısı çalardı o şarkı da gayet güzeldi.iki farklı dönem , geçmişte yaşananların seyirciye yansıtılışı tüğleri diken diken ediyordu.
"çocukluk hafızanın en güçlü olduğu zamanlardır. büyü! büyü de bugünleri anlat! kitapların yakıldığı, insanların fikirleriyle suçlandığı bugünleri! türkiye'yi sevmeyi anlat birilerine!birileri bunu hep yanlış anladı çünkü."

(bkz: küçük kara balık)
(bkz: çağan ırmak)
Çemberimde Gül Oya,
Gülmedim Doya Doya.
Dertleri Karıyorum,
Günleri Saya Saya.
Al Beni Kıyamam Seni.

Pembe Gül idim Soldum,
Ak Güle ibret Oldum.
Karşı Karşı Dururken,
Yüzüne Hasret Kaldım.
Al Beni Kıyamam Seni.

Avlu Dibi Beklerim,
Vay! Benim Emeklerim.
Dümbeleği Çala Çala,
Yoruldu Bileklerim.
Al Beni Kıyamam Seni. *
canan'ın namus bekçisi babanın yüzüne onca kişinin içine gerçekleri haykırdığı sahneyi unutamıyorum.
çağan ırmağın, kariyerindeki en başarılı işlerden biridir.**
haluk levent'in coverını başarılı yaptığı birkaç şarkıdan biri. belki de teki.
türk dizi ve film piyasasında izlediklerimin yanında baş köşeye oturtulabilecek bir dizi. her bölümünde ağladım gerçeği anlatıyodu biraz da bundan kazandı .. çağan ırmak gibi insanlar oldukça bu ülkede birileri televizyon yoluyla da sadece aşk hikayelerini değil de gerçek olayları ve insanın hayatındaki acı ve kederi de anlatabilcek ..
türkiye'de yayınlanan en iii dizilerdendi kesinlikle.. gerek senaryosu, gerek oyunculuklar gerekse 80li yılları anlatmasıyla gönüllerde taht kurdu. Ayrıca bazı diziler gibi "dizi uzasın yeter istediğimiz gibi saçmalayalım" düşüncesinde değillerdi. tam kıvamında bitti ama özlüyorum yine de..
çağan ırmak'ın yönetmenliğini yaptığı 80'li yılları konu alan sürükleyici,mükemmel denilecek bir dizidir.
çemberimde gül oya - dizi müzikleri albümünü dinlerken , tekrar tekrar anımsıyorsunuz diziyi.. 34 tane ezgi var..
çağan ırmak' ın mesleki kariyeri hakkında çok önemli ipuçları veren televizyon dizisi.
televizyonun değişmez dizilerinden sanılıp bir anda yıldızı sönen dizi.
hayatta damgasını vuran dizilerden. oyunculuklar, mekanlar, dekor müzikler insanı alıııp götürüyor o zamanlara. ilk bölümden itibaren kaçırmadım ve her bölümde hem güldüm hem ağladım. böyle bir dizi Türkiye'de ilktir umarım son olmaz.