bugün

Sabah 7de iş var burada yazı yazıyorum. Yarın işe gitmeyen ibnedir. Sabah 10 dan sonra giden de ibnedir. işe hiç gitmeyen işsizdir. Onlara küfür yok. Parası çok olup gitmeyenler göttür.

Sikerim.
yeni hayat felsefem.
Bu söz sanki Hukukun ve adaletin yerlerde süründüğü bugünler için söylenmiş, evet sapıkları psikopatları önce salıver sonra sosyal medyada tepki oluşunca tekrar tutukla, mına koyim ben böyle adaletin böyle sistemin.
Sinirlendiğimde söylediğim cümledir.
sahte adalet ve kurallar için söylenen gaze getirici cümle.

bazen çok sıra beklediğim kamu kurumlarında memurların çay-sigara yada tanıdıklarının sıraya girmeden işini hallettiğinde bu cümleyi mırıldanarak direk mevzuya girerim %80 işe yarar.
etkili bir söz. yalnız o adalet gerçek olan için ise sıkıntı olur. Evet.
(bkz: rte).
bir atar cümlesidir.
en sevdiğim cümlelerden adaletsizlik kokan dünyaya adalet getirmek için söylenmiş delikanlı sözüdür.
Tüfekle uçak dusuren köylü amcanin haykirisidir.
Ne zaman duysam neşemi getiren güldüren sözdür.
kasımpaşalı tayyip'in adalet sistemi hakkındaki düşüncesini ifade eden nara.
bu ara her atarlandığımda söylemek istediğim söz öbeği.
ne emanetmiş çek de görelim diye cevap verilesidir. sandıktan çıkamayacığını bilen hödüklerin böğürme şeklidir.
insana gayri meşru yollarla hakkını aramayı sanki doğru birşeymiş gibi gösteren ifade. özellikle genç nesillerin polat alemdar olma yolunda ilerlemesine teşvik edicidir. Racon kesmiyorum , kafa kesiyorum cümlesinin bir başka versiyonu.
mahkeme salonunda hakime söylemek istediğim cümle, düşünsenize hakimle şöyle bir diyalog geçecek.

+kalk olum anlat bakayım ne oldu.
-çekerim emaneti, sikerim adaleti.
+höyttttt oha ne oluyor olum.
-hakim bey arkadaş böyle bağırarak, üzerime koşmaya başladı.
+heee ondan sonra mı? adamı bıçakladın.
-evet hakim bey, adaleti korudum.
+aferin git evine.
alem buysa kral benim pozu/ sözü.

neyse, benim bi polis arkadaş var, görünce ilk iş bu pozu vercem mk, çok özendim.
yeter ulan diyen insan lafı. evet.
gözü kara sözdür. ağza yakışır söylemesi güzel lan. evet.
görsel
https://fbcdn-sphotos-h-a...944244838_193737302_n.jpg

şu gözlükler fena yakışıyor adama.*
bir mehmet ağar sözüdür.
ortaçağ'daki bir benzeri için;

görsel
şu saatlerde türkiyenin yarısının ağzından dökülen hikayelerde kurulan cümledir.

(bkz: feyizli bi abi)
çok güldüğüm cümle. içinde isyan, kelebek, sustalı barındırıyor.