bugün

Bir mirc kanalıydı ve oldukça popülerdi kendi döneminde.
25 yıl öncesinin en popüler chat kanalı ya da koridoru.

ardından beginner falan geliyordu boş yapıyorduk.
"sur" düğün, "nay" çalgı demektir, yani düğün çalgısı anlamına gelir. surnay, zamanla zurna şekline dönüşmüştür.
zurn ile sen aglama, hem de o bicim duygu.

buyurun:
https://www.youtube.com/watch?v=GpSJh71l-lQ

o zurnaya hakaret edenler pisman olacaklar.
beni beğeneni ben beğenmezsem, benim beğendiğim ise beni beğenmezse olduğumdan şüpheleneceğim şey...
üst perdelerde zırt ediyor. aslında tam bir duygu enstrümanıdır. fakat gel gör ki bu enstrümana calısabilecek alan bulunmuyor sehir hayatında.
zurna tonunda aslında distortion bile bulunur. bir klarinet tonundan cok daha cana yakın bir cekiciligi vardır zurna tonunun.

inanmıyorsunuz, biliyorum.
buyrun örnegini:
https://www.youtube.com/watch?v=egChsbHblIM
mirc derim sonra da zurna derim. kimbilir kaç harun abi kandırdı bizi o zamanlar.
Zurna çalan birini görünce abartısız 10 dakika gülüyorum sonra ara veriyorum bi 10 dk daha gülüyorum. Dünya üzerinde beni en çok güldüren alet. Bir de bi aralar dolapta gizlice zurna çalan bir kız vardı. Onu düşündükçe daha da gülüyorum.
Dünya üzerinde şu enstruman kadar sesi çirkin, çalanın karizmasını yerle bir eden bir alet yoktur.

Bunu icad edene, müzik diye zart zurt öttürene ne desem bilemedim.

*gayda ve tulumla akrabalığı var belli. Gayda güzel, tulum eh ama bu tamamıyla iğrenç.
90'lı yılların sohbet platformu mirc'in en popüler kanalıdır. ne aşklar yaşanmıştır, ne partnerler bulunmuştur bu kanalda. yeni nesil bilmez.
-Bu ne
+Zurna
-Sokim götüne kalk oyna ...

Şakasındaki dildomsudur
rahmetli binali selman'dan erzurum başbar havasını dinlemek doyumsuz olurdu, tabi davulda da rahmetli ismail tekkol.
Lavaş dönerin aliyyül alasıdır.
anadolunun bağrının çalgısı!
Kulak tırmalayıcı bir alet.
Bir Anadolu çalgısı. Evet.
vj bülent'in çok eğlenceli bir şarkısı.

hahahaha bunu ben nerden biliyorum allah belamı versin.

beni küçük görene bakın ne de büyük,
sevdiği için canını bile veremez
bende aşkın zurnası sende cılız düdük*
la lala laylay la lala laylay lalalalyoylyolalom
Dürümü güzel olan enstrüman.
Sönmez dayının erkek üreme organına verdiği ad.

Tanım: sevmediğim ama düğünlerde vs çalınan davul eşlikcisi.
peşrev olmayandır. zurnada peşrev olmaz ne çıkarsa bahtına derler.
slm asl.
Asl, o zamanlar halk ekmeği kuyruğu gibiydi, yoktu face twit.
Bağlama (ve kopuz gibi türevleri), davul ve elektro gitarla birlikte dünyanın en güzel çalgısıdır. Türk kültürüne uygun icrasına kötü diyen ya varoşlaşmış cahildir ya da frenkleşmiş köpektir. Tabi Türk kültürüne uygun icrasını yapmayan çingeneler falan vardır tıpkı kemençe gibi güzel bir çalgıdan ancak gıygıy çıkartan Karadenizin deniz görmüş kürtleri-varoşları gibi. Orada da mesele çalgıda değil aşağı kültürdeki etnik garabetlerdedir.
bir zamanların efsane mirc'in efsane kanalı. seni de unutmadık xp'nin arama yapan sarı şirin gif köpeği :( işte bunlar hep kapitalizm yüzünden.
Basklarnet, bombardon, borazan, fagot ve fifre anlamları ile eştir.