bugün

cemaat evlerindeki ogrencilere zorla uye yapildigi, gene cemaatci kesimin orgutlenerek hurra aldigi son en cok satan gazeteyiz diye gecindikleri, gazete. insanin kendisini kandirmasi diye buna denir. halka yalan soylemek suctur! (bkz: yazar burada subliminal mesaj verdi)
bugün okuduğum bir makalede geçen cümleyi birebir aktarıyorum:

" o dönemlerde okyanusun sığ olması nedeniyle 10 bin yıl gibi kısa bir sürede avusturalya ve yeni gine'ye ulaştılar."

ilk insanların afrika'dan yola çıkıp, avusturalya'ya gidiş süresi olan 10 bin yıl "kısa bir süre" olarak aktarılmış.

günümüzde ise "istanbul melbourne arası 30 saat." diye ağlayan insanlar tanıyorum. evet şuan ikna oldum zaman gerçekten göreceli bir kavrammış.

bakın bir de bu var:

http://www.ichthus.info/BigBang/PICS/Big-Bang.jpg

15 milyar yıl dediğiniz nedir ki canım? göz açıp kapayıncaya kadar geçmiştir eminim.

o değil de şu sonsuzluk kavramını düşünmek beni çok yoruyor, sözlük! neyse ona da başka bir entry'de değiniriz artık.
görsel
'zaman kadındır gönlü çelinsin ister zaman / hep okşansın diz çökülsün hep / dökülmesi gereken giysi gibi ayaklarına / taranmış / bir upuzun saç gibi zaman..'

aragon
istesek de geçiyor istemesek de geçiyor.
Su gibi akıp geçen, durdurulamayan en değerli şey.
gayet zor bir kavram.
Mabel matizin duygulara tecavüz eden bir şarkısıdır aynı zamanda.
herkese eşit verilmiştir.
Mevcut iktidarın yalakası, para basan ancak okunmayan, çoğu okurlarına bedava kapı önüne gazete bırakarak ulaşan gazetedir.
bayii satışı yok denecek kadar az olan gazete..
içinde olduğun, senin yarattığın, senin için yaratılan, vâroluşunun sürekliliğini sağlayan, oluştan kopartan, içinde yaşadığından dışını bilmediğin ve olmadığını düşünemediğin, bunları düşünürken ve yazarken de kendine ait olanının akışını değiştirdiğin kavram.
fizik biliminde muallaktır. ama canım ülkem de yandaş gazetedir.
tersten okunduğunda namaz olan gazetedir, ayrıca, fetullah gülen ile bağlantılıdır.
en okunaklı gazetedir.

işinize gelmez ama tirajı da bir milyonun üzerindedir.

naber?
bayii satışı 20binlerde olan tiraj fakiri gazetemsi. 1 milyonun kalan %97si ise evlere düzenli gönderilir.
her şeyin ilacıdır dedikleri kavram. ancak bilmezler ki zaman her şeyin ilacı değildir. zaman hastalığın ta kendisidir.
insanoğlunun yarattığı, varolmayan. beklemekle geçen. hep sonrasını düşlerken mevcudunu kaçırdığımız.

yok.
ikinci harfi a, üçüncü harfi m'dir.
Bastan soyluyorum Cemaatci degilim, badem biyigim da yok.

iphoneda onlarca gazete programi var en guzeli zaman.

4 gazete okuyorum her saat. Zamanda olan haberler digerlerinde yok.

Fototrek'te fotograf egitimi alirken hocamiz soylemisti, zaman gazetesinin fotografcilari piyasadaki en iyileridir demisti. Hatta cok guzel kareler cekip genelde alaninda dereceye girerler demisti.

Demem o ki onyargili olmayin, lutfen okuyun.
yaşasaydı atatürk'ün de elinden düşmeyecek gazete olurdu.
gerçek iman sahipleri için, bir gazeteden daha fazlası olan neşriyat.
harika bir güne başlama şarkısı.

Jazz istanbul Volume 2 - Kadıköy Müzik
Söz-Müzik: Jülide Özçelik
Düzenleme: Cem Tuncer

http://www.youtube.com/watch?v=r1jcAcZ-bj4
Tersten okunması gereken sözcük.
cemaatin gayriresmi yayın organı, bir milyon abonesi olupta beş yüz bin okuru bile olmayan, günlük yayımlanan islam rehberi.
arada haber de veriliyor.