bugün

hem yumuşak hem hesaplı...
yandaşlık kelimesinin amına koyan gazetedir .
allahın izniyle çok satıyoruz hamdolsun diyen gazetedir.
satıyoruz değil, dağıtıyoruz dese daha uygundur.
zira bedava baldan tatlıdır.
şaka maka arkasında çok büyük güç olan gazete.

hergün bir milyona yakın baskı yapıyorlar, bunun yarısı kadar ancak para alıyorlar. nitekim basılan gazetenin çoğu kahvelere site kapılarına bedava konuyor. abone olup da bir iki ay ödeyip daha ödemeyen de çok. peki bu adamlar nasıl para kazanıyorlar? yalnızca reklamla, şakirtlerin bağışlarıyla günde bir milyon gazete basılmaz. imkanı yok. çok karanlık işler dönüyor allah sonumuzu hayırlı eylesin.
din tüccarı fethullah gülenin kurmuş olduğu dini yanlış yorumlayan gazete. zaman denemeleri için tahammul ettiğim taraflı haberleriyle nefret kazanan gazete. cemaatin yurtlarında ve dersanelerinde bolca kullanılır yere serilmesi günah olarak düşünülür. boşuna yobaz demiyoruz abi.
aynı anda iki kişiye de farklı algılar sağlayabilen olgu. maç esnasında mağlup takımın taraftarı için zaman ışık hızında geçer, fakat galip takımın taraftarı zaman geçmiyor, maç bitmiyor diye krizler geçirmektedir. evet aynı anda olur bunlar. zaman eğip bükebildiğimiz, yontabildiğimiz bir şey değildir. ama o bizi bükebilir, kıvrandırır ve ne hissetmemizi isterse onu hissettirir. bu da onun karşısında ne kadar aciz olduğumuzun en somut kanıtıdır.
tersten okununca da namaz oluyor acaba cemaat bize burada bir mesaj mı veriyor.
akıp giden hayatımız.
çabuk geçen, insanı olgunlaştıran varsayımdır, histir, hissizliktir.
http://www.youtube.com/watch?v=vmeaTZoBaPQ
aslında zaman diye bir şey yoktur.
buna para verip okuyanın aklından şüphe edilmesi gerekir. sayfalarca yazı var fakat içi boş.
zamana imreniyorum, beni hep hayrete düşürüyor.
içindeki herşeyin renklerini birbirine karıştırdığı için arınamayan kısır döngü.
Tersi namazdır. Mottoyu da güzel belirtir: Zaman namaz zanamıdır.
düz okursak bildiğimiz zaman. tersten okursak namaz. harfleri karıştırınca da azman oluyor. demek ki azmanlar zaman zaman namaz kılabilirler.
Zaman hiçbir şeyi düzeltmez,
sadece üzerini örter.
Sakladığın acılar, bir gün mutlaka ortaya çıkar..
Herkes zamanı geri alabilmek ister.
Kimi eski güzel günleri tekrar yaşayabilmek için.
Kimi yaptığı yanlışları düzeltebilmek için.
Kimiyse sadece yaşadığını hissedebilmek için ister bunu..
Gelecekten korkanlarsa, zamanı durdurmak ister.
Her şey o kadar iyidir ki bunun bozulmaması için çaba gösterirler
Ama kimse şu anın değerini bilenler kadar mutlu değildir.
Geçmiş de gelecek de onlarladır..
Bazılarıysa zamanın ta kendisi gibidir.
Ve her insan, zamanın dünya üzerinde bıraktığı birer yara izidir.
zaman... nereden başlasam, nereye gelsem benimle olan. geçiyor günler evet doğru ama şu zaman dedikleri meret acıtıp da geçiyor be usta. vallahi öylesine yazdım. ben bu sözlüğe pek ısınamadım.
bir ara 1 milyon satan gazete. her berber, kahvede mutlaka 3 tane bulunur.
her şeyin aynı anda olmamasıdır.
sen istemedikçe tersine akandır.
güzel yaşanması gereken anlardır.
önüne geçilemeyendir.
Göreceli olandır.
Haftalik ortalama gazete satislari listesinde amk gazetesini sansurlemislerdir.
görsel