bugün

aptalların, yazdıklarını anlamayacağı köşe yazarı. oysa genellikle öyle basit, öyle anlaşılır yazıyor ya neyse. şahsen halkın anladığı kanaatindeyim...*
4 eylül 2010 tarihli erzurum milli eğitim müdürü fevzi budak hakkında yazdığı ibretlik yazı için;

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15706753.asp

not: kötüleyecek arkadaşlar bana özel mesaajla kendilerini ifşa ederlerse, kendilerine hediyeler hazırladım. üstüne bir de okuyalım öğrenelim, okuduğumuzu anlayalım kursu için açık çek veriyorum.
07.09.2010 tarihli yazısında u2 solistinin nam-ı diğer bono'nun, bu mahlasını nereden aldığını irdeleyerek hoş bir anekdot yaratmış yazar. bono'nun manası '' sesi güzel, tatlı ses '' anlamına tekabül ediyormuş. demek sadece bizim ülkemizde ''tatlıses, şenses, güzelses'' gibi soyadı yaratma çabalaması yok. evrensel bir furya olsa gerek.
akp'nin kadrolaşırken yaptığı rezillikleri göz önüne serip pazar günkü seçim için şu soruyu sormuş yazardır;
--spoiler--
Son 4-5 senede, vatandaşların geleceğiyle alakalı olup, seçenekli şıkları bulunan her sınavda, hukuken tespit edilmiş "yamuk" olduğuna göre, pazar günü cevabı aranması gereken asıl soru şudur... Hukuk sınavı referandumda katakulli olmayacağının garantisini kimse verebilir mi?
a, evet
b, hayır
--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61
'Yeni başlayanlar için referandum... Madde madde' başlığıyla yazdığı yazıda anayasada yapılan ve referandumla oylanacak değişiklikleri aradım ama bulamadım. değiştirilen maddelerden neden kaçıyor acaba ?
türkiye'nin en çok okunan yazarı. kısa ve basit cümleler kurması nedeniyle okumaya yeni geçmiş ilköğretim öğrencilerinin tercihidir.

yarım dakikada iftira atmayı sevenler kendisini çok sever.
bugünkü yazısıyla kemal kılıçdaroğlu'na sağlam giydiren yazar. yanlış saat misali nadiren de olsa doğruları yazabildiğini görümüş olduk.
(bkz: #9379596)
yılmaz özyılandil.
chp'yi eleştirmesi dahil her zaman doğruları söyleyen yazarımız.var olsundur.
düşünüp taşınıp işin içinden çıkamayınca kemal efendi'ye çakan boş yazar.

bugünkü yazısıyla göstermiştir ki artık yoz-dil'de savunduklarının ne kadar savsak ve işe yaramaz olduğunu görmüştür. Halbuki o goygoycuların başında sen vardın be Yoz-dil. Gariban devlet memurunu iki dosya salladı diye mehdi ilan ettiniz, ne bekliyordun ki...
doğru şeyler yazınca uzun da yazabildiğini gördüğümüz zat.
her insanın bir dayanma sınırı var elbet!

destek-destek ama nereye kadar. iktidara ve dolayısı ile ülke yönetimine namzet bir parti'nin teşkilatına bakın; seçim meydanlarında 'hayır! hayır!' ünlemleri ile esip-gürleyen liderinin, 'hayır' oyu kullanmasını dahi sağlayabilmiş değil. seksen küsur yıllık geçmişe sahip bir parti; nasıl olur da böylesine acemiliklere sahne olur? bu parti'nin il teşkilatı, ilçe teşkilatı ne yapar? üstelik, anadolu'nun ücra bir köşesinde olsa neyse, istanbul'un tam da göbeğinde.

sonunda, chp'nin sabır taşlarıda bir bir çatlamaya başladı. bugün yılmaz özdil imzası ile başlayan bu isyan furyasına yarın, uğur dündar'ın, öbür gün bekir coşkun'un da katılmalarını bekliyorum, şahsen. zira, aklı-selim insanlar için dayanılabilecek gibi bir durum değil, chp'nin aczi.
kısaca taşı gediğine koyan köşe yazarımız,iyi ki var kendileri.
KEmal kılıçdaroğlu'na "memleketin en namuslu insanlarından biri" diyebilecek kadar saçma sapan bir adam.
net bir şekilde sadece doğruları yazıyor.
bugünkü yazısıyla "doğruyu gösteren bozuk saat" sözüne cuk oturmuştur. her kemalist gibi sığ yazan , tarih bilmeyen resmi ideoloji deli gömleğini giymiş yazar.
her ne kadar kendisiyle benzer bir siyasi görüşe sahip olsam da yazılarındaki populist ve şoven yaklaşımdan çoğunlukla hoşlanmıyorum. bugünkü yazısı ise tek cümle ile beni benden almıştır!

kendisine karşı gösterilen hoşgörüsüzlük demokratız nidaları atanların
gerçek yüzünü ifşa etmekte olan yazardır.
Resmini değiştirmiş. Artık gülmüyor, somurtuyor.
yazıları buram buram popülizm kokan yazar.
yazdıklarını okuyanların bulunması ülkeninin halini özetler durumdadır.

bir insan düşünün ki her yazdıgı, her söyledigi defalarca alkışlansın takdir edilsin. her yazdıgı yazıda okurları tarafından göklere çıkarılsın. evet yılmaz özdil de böyle bir insandır işte, aklından geçenleri degil parası bol olanların aklından geçenleri yazar. sonra çıkar o parası bollar " vay be ne güzel yazmış " diye göklere sıgdıramazlar. ama bilmezlerki yılmazın amacının okuyucunun içinden geçenleri yazmak oldugunu.

bu ülkede parası bol kesim hangi kesimdir? tabi ki kemalist kesim. şimdi bizim yılmazımız yobaz, cahil pis fakir makarnaya oyunu satan akplilere yag çekse allah aşkına kim okur onu, cahil halkta para mı var varsa yoksa kemalistler. atatürk, pis akp, rejim elden gidiyor de bak sen gazete nasıl satılıyor.
sabah yılmaz özdil okuyup güne başla, nihat genç'in nette dolaşan videolarıyla coş, levent kırcanın sarhoş taklidine bayıl, darbukatör bayram tiplemesiyle sevinçele maziye dal , akşam uğur dündarla star ana haberi seyret , birde kanal b de tartışma programlarını kaçırma. hayırlı olsun sen de eğitimli bir çağdaşsın artık.
bugünkü yazısıyla ülkemizdeki siyaseti özetleyen yazar.

hala tanzanya ya tanganika diyecek kadar cahil olan yazar. bre cühela tanganika zanzibarla birleştikten sonra tanzanya oldu, ha belkide kendince ironi yapıyorsun, yemezler.

konstantinoplis diyenlere de kızıyor. hepinizin ciğeri bir. körler sağırlar birbirini ağırlar.