bugün

bir zamanlar ne modaydı bu.
(bkz: yonca)
2003-2007 arası aşk meşk işleri bundan sorulurdu.
o zamanlar fotoğraf çekinip, yonja hesabına yüklemek bile bir ayrıcalıktı.
dijital foto makinesi olan birinden rica ederdiniz. o sizi çekerdi kanepede falan. evin içinde güneş gözlüğü şekli yapardınız.

hele birde elinde dijital makine ile ayna karşısında foto çekinen kızlar vardı.
onlar zamanın premium kızlarıydı. yazmaya cesaret bile edemezdiniz. yazsanız da cevap gelmezdi. böyle mini şort ile dudağını büzüp koydukları fotolar sitenin ana sayfasında çıkardı. az çektirmediler be... şu an muhtemelen teyze olmuşlardır. ve şimdilerde o teyzelerin çocukları tik toklar da dağıtıyorlar kendilerini.
Ah ah gençliğim.
T: her anlamda kaliteli sosyalleşme sitesi.
tinder minder hikaye. yonjaya üye olup ekmeğini yememiş üye yoktur. kız olsun erkek olsun fark etmez.
Döneminin kaşar yuvası.
Sikko sikko yazı karakterleriyle profil süslerlerdi bir de.
Hala yaşıyormuş ya bu...1500 erkeğe bir harun abi düşer olmuş ama.

https://www.yonja.com/
Referansla meferansla üye alıyordu. Bizim referansımız yoğudu ondan üye olamadık.
Zamanında çok ekmek yenen site. Ne zamanki travestiler tarafından işgal edildi o zaman bitti.
şimdilerde hala var mı faal mi gerçekten bilmiyorum ama benim zamanımda burdan ekmek yemeyen kalmamıştır. benimkisi çok çok çok fena bir hikayeydi. hey gidi gençlik.
Gençlik yıllarımızın sosyal platformu . Emo kızlar ile istila edilmişti .
bunun guncellenmis hali tinder oluyor. artik her sey biraz daha hizli...
ne guzel gunlerdi, yonja iyiydi...
yonja ile ilk kez mi, yonjanın tarihi internetten bile eski. yonja mı var yahu...
internetle geç tanışmış biri olarak bu sitenin varlığından bugün haberdar oldum. şimdi girdim baktım. 89 bin kişinin online olduğu yazıyor. bu kadar sosyal paylaşım sitesi bolluğunda 89 bin bu saatte iyi bir sayı. Facebook popüler olmasaydı kim bilir nasıl olurdu .
erkeklerin erkeklerle konuştuğu site. sonra sivas'taki malum olay gerçekleşti.
bir zamanların efsanesiydi. üye olurken bile heyecanlanırdı erkekler.
bir gün hacklenmişti. Hackleyen kişi de kendi çükünün fotosunu koymuştu ana sayfaya. O günden sonra popülerliğini yitirdi.
Bir neslin beynini yakan sitedir. Herkesin vardi he. Vip uyeler falan vardi. Stalka burda basladik amk. Sirf olsun diye vardi fotoraf falan koyardik hic kimseyle tanismadim yani. Herkes tanidikti. Bir de fenomenleri vardi buranin. Allahim ne gunlerdi ya.
BU SiTENiN SAHiPLERi BiRAZ ViZYONLU OLSA DÜNYA FACEBOOK YERiNE BUNU KULLANIYOR OLURDU.
BEN iLKOKUL ANDACINI ELiME ALIP BURADAN ARKADAŞLARIMI BULDUĞUMU HATIRLIYORUM iLK.
Hala var olan ücretli site.
hey gidi günler heyy..
''Ne ekmeğini yedik be'' dedirtti sabah sabah.
Geçen gün üniversiteyi yeni kazanmış, nasıl çevre edinebilirim derdindeki bir rookie'ye yonja'ya üye olursan okuldan kızları daha rahat tanırsın dedim, o ne dedi.

Vay canına bi zamanlar birinci lig futbolcuları, pınar altuğlar, seda sayanlar, basketbolcular at koştururdu; şimdi unutulmuş, mendil gibi bir köşeye atılmış.
Mazide hoş bir sedadır.
benimde vardı 2009 yılında açmıştım noldu bilmiyorum ama.