bugün

Hafta sonu yapılacak olan sınavdır.
Emek veren, gecesini gündüzüne katan her òğrencinin sınavdan Heidi kıvamında çıkmasını diliyorum.
Hakeden kazansın!
görsel
Göte girmiştir.

Son ÖSS ye girenlere selam olsun.
Umarım bildigim konulardan çıkar 250 260 alsam yeterli fazlasında gözüm yok.

Başarılar herkese beni gecersiniz kafanizi kırarım.
Gtüme girecek sınav. Birinci sorumlusu benim ikinci sorumlusu sözlük. Evet.
(bkz: an itibariyle açıklandı)
Başta kendi öğrencilerim olmak üzere tüm öğrencilerin emeklerinin karşılığını alacakları bir sınav olmasını diliyorum.

Hala ders çalışan öğrencilerimiz mevcut.
Artık bırakın ve rahatlamaya çalışın, nefes alın.

Kaygılarınızı yönetmeye çabalayın.
Şu saatten sonra en büyük düşmanınız stres. O sebeple rahat olmaya özen gösterin. Dünyanın sonu değil, her sene gerçekleşen bir sınav ve önemli olan en iyisini yapmak değil yapabileceğimizin en iyisini yapabilmek. Bunun tek yolu da sakin olmaktan geçiyor.
ben buna 2018 ve 2019 da girdim biraz tecrübem var size yardım edeyim.

öncelikle tyt için 10.15 de başlıyor heralde bende öyleydi sınavda normalde alıştığınız gibi 10 da başlamış gibi düşüneceksiniz saate baktığınızda ve 15 dakika gecikmeli olduğunuzu düşüneceksiniz sakın yapmayın bunu heyecanlanıp ben bittim batirdim demeyin Türkçede çok hata yaparsınız heyecandan, sınav 15 gece başlıyor gecikmediniz.

ikincisi sınava pijamayla filan gidin rahatsız edici şeyler giymeyin.

ayt her şeydir, tyt çok az şeydir.

ayt de son 5 dakikada belki 5 boşumu çözmüştüm o yüzden taktiginizi iyi belirleyin, Son 5 dakikads her şey bitti moduna girmeyin de allhuekber diyip son kez ve en güçlü şekilde saldırın mesela.

üniversite amac değil araçtir sizi en donanımlı hale getirecek en mantıklı seçimi yapın. sakın üniversiteyi amaç olarak görüp örneğin tıp kazanıp 6 sene hiçbir şey yapmayıp okurum sonra da 10 milyar maaşımı alırım demeyin, üniversite kendinize en çok şey katacagini, yerdir.

başarılar.
Bu sınava girin ve ortalama bir puan alıp hemen üniversiteye yerleşin. Üniversiteyi seçerken şehire çok dikkat edin ki sosyalleşme imkanınız artsın. paranız varsa ilk yıl, paranız yoksa çalışıp, para biriktirip 2. yıl wat programına gidin. oraya gittiğinizde ssn(social security number) alacaksınız, bu sayede amerika'ya dil okuluna giderseniz orada uber, amazon, doordash vb. şeylerle yasal olarak para kazanabileceksiniz. hatta bu numaranızı başkasına parayla kiralarsanız, hem siz oturduğunuz yerden para kazanırsınız, hem de onun işi görülür(bu yöntem yasal değil galiba, ona göre yani). wat'tan geldiğinizde elinizde mutlaka gelecek sene de wat'a gidebileceğiniz kadar para olsun. o sene wat'a gittiğinizde, ingilizceniz ilk gidişinizde geliştiği için, garson vb. işlerde çalışarak daha fazla para kazanabileceksiniz. tabii ki orda da harcayın ama 2. gidişinizde daha fazla parayla türkiye'ye dönmeniz gerek. yapacağınız şey o parayı son sınıfta başvuracağınız dil okuluna, başvurma esnasındaki süreçte kullanmak. tabii ilk birkaç aylık ücretini de ödeyeceksiniz okulun(zaten o kadar paranız olacaktır, eğer parayı çarçur etmediyseniz). tüm ara işlemler ve vize hallolduktan sonra amerika'ya ayağınızı bastığınız ilk an, eğer çok mal değilseniz kurtuldunuz demektir. orada dil okulunda okurken çalışacaksınız ve okulun parasını da ödeyeceksiniz. 4-5 ay sonra dil okuluna 'benim sizinle işim tamam, ben artık yüksek lisans yapacağım' diyeceksiniz ve kaydınızı ortalama bir okula aldıracaksınız. zaten çok yüksek okullara gitmezseniz ortalama üstü bir okul bile sizi kabul eder. devamı da sizin hayal gücünüze göre şekillenebilir tabii ki.

bunlar gözünüze zor gelmesin, gayet yapabileceğiniz şeylerdir. hayatınızı bu sınava bağlamak, hayatınızın en büyük hatası olur. ilk 20k'ya giren insanların bile, tıp okuyanların haricinde iş bulamama ihtimallerinin olduğu bir türkiye var. iş bulsan bile, ortalama birinden daha fazla kazansan bile rahat yaşayamadığın, rahat rahat yurtdışına çıkamadığın bir türkiye var. şimdi ben bunu dedim diye ' üniversite iş bulma yeri değil, kendini geliştirme yeri, öğrenme yeri' falan diyenler olacak. bu insanlar türkiye'de hiç bulunmadılar galiba. türkiye'de hangi eğitimden, hangi öğrenimden bahsediyorlar anlayamıyorum. kendini geliştirme olayı da zaten sosyalleşerek ve yurtdışı programlarına giderek hallolacak şeyler. türkiye artık hayatınızı idame ettirebileceğiniz bir yer değil arkadaşlar, kusura bakmayın. türkiye'de yaşamayacak birinin de bu sınavdan çok yüksek veya çok düşük alması bir anlam ifade etmez. hatta düşük alanlar, kötü okullarda daha yüksek ortalama elde edeceklerinden, yurtdışında okul başvurularında daha avantajlı olurlar.

kısa kesmek gerekirse, hayatınız sizin elinizde, başkasının 2 dudağının arasında değil !

edit: eksileyenlerin bu sınava 2-3 yıldır hazırlandıklarına veya kpss kastıklarına eminim. kızmayın, ben çok yüksek puan alamayacak olan, ama hayatını mutlu geçirmek isteyen insanlara tavsiyeler verdim. ve en sonunda da hayatlarının kendi ellerinde olduğunu belirterek bitirdim. ama birazcık cesaret ve vizyon lazım böyle şeyler yapabilmek için. Siz oturup buralarda "Hayatınızın en önemli sınavı" na hazırlanmaya devam edin. yurtdışına da erasmusla gidersiniz 6 aycık, ona da gidebilirseniz ahahahha. öyf polonya'ya bi gitmisem garılar hariga ganga.
Yarın en fazla 2 milyon 433 bin 219 öğrencinin ter dökeceği sınavdır.
Ben baya zor olacağını düşünüyorum bu sene. Yoksa herkes birbirine yakın netlerle yığılıp kalacak.

Girecek olan varsa moralini bozmak istemiyorum ama arkadaşlar bir düşünün en baba konular kaldırılmış.
Çalışan ile çalışmayanı genelde lys yani şuanki ayt müfredatı ile elerlerdi, bu müfredat 12.sınıfın 2.dönemini kapsardı özellikle matematikte. E kimse işlemedi bu konuları gidemedi okula dersaneye. Geriye kalan konular da o kadar zor değil bunların yanında. O yüzden çok eleyici nitelikte değillerdi bunca zaman. Şimdi en dandik en umursanmayan konudan bile insanın beynini yakan sorular geleceğini düşünüyorum.

Allah yardımcınız olsun herkes sizinle aynı durumda ne olursa olsun şartlar aynı. Siz yapamazsanız birçok insan yapamaz bunu unutmayın canınızı sıkmayın. Heyecanınıza yenik düşmeyin sakın. Kurtulacaksınız hayırlısı ile bu hafta sonu.
birilerinin otelleri dolsun diye öne çekilen sınavdır.
Sınava girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum şimdiden. Unutmayın ki hiçbir şey sizden önemli değil.
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
Korona gölgesinde gençler için önemli sınav. Öncelikle sözlükte yazar olan ve sınava girecek kardeşlerimize başarılar. Bence sınav baya zor olacak ondan sınav sonrası bol ağlamalı sosyal medya içeriklerine hazır olun. Evet.
okuyun cocuklar okuyun adam olun.

herkese basarilar dilerim.
Girecek olan herkese başarılar dilediğim sınav. Fazla kasmayın. hiç bir şey sizden önemli değil.
sınava girecek olan bütün herkesin yolu açık ve ayrıca geçmiş olsun.
Arkadaşlar çalışmadıysanız Bir bok beklemeyin. Ananızı babanızı umutlandınmayın. Zaten Türkiye de ilk 50 bine giremiyorsan yine birşey olamıyorsun. Gidin polis veya asker olun. iyi maaş veriyorlar. Sakın iktisat ve edebiyat gibi aptalca şeyler yazmayın hayatınız zehir olur. 2 yıllık bölümlerden bilgisayar, muhasebe ve büro yönetimi iyidir. Tıbbi sekreterlikte iyidir. Akıllı davranın hayatınızı ona göre şekillendirin.
calisan, emek veren tum ogrencilerin emeklerinin karsiligini hayirlisiyla alacaklari bir sinav olmasini dilerim. kaleminiz keskin, zekaniz duru olsun!
Yks 2020 nedir amq?

Düşün, sene 2020 ve hala bir sınav sistemi var.

Olm gidin, kaçın yurtdışına çürütmeyin kendinizi.
2.5 milyon öğrenciyi sınıflara tıkıp corona olmamasını beklemek adlı müthiş sınav...
Tabi veliler ve görevliler de var.

Neymiş sınav stresi uzamasın diye geriye çekilmiş. Neymiş çalışan çocuklara haksızlık olurmuş uzatılırsa...

Günlük Vaka sayımız 2 haneli rakamlara doğru gitmedi, hatta son zamanlarda artışa geçip yine binin üzerinde seyrederken...

2.5 milyon çocuğu fazlasıyla riske atmak neden...
Ailelerini ve sınav günü çalışan görevlileri peki.

Vaka sayısını artırmaya mı çalışıyorlar yoksa akıllarını turizm ile mi yediler bilemiyorum,
denilesi bir sınav.
sayısal loto antrenmanları yapmışınızdır inş.
girdikten sonra 14 gün byunca yanıma yaklaşmamasını istediğim adayların gireceği sınav .
Yarın genç kardeşlerimizin gireceği sınav. Hak eden hak ettiği yerlere gelir umarım.
Umarım kimsenin emeği boşa çıkmaz, kimseye bir zarar gelmez. Herkese başarılar gençler.