bugün

(bkz: kaliteli yerli ürün varken yabancı ürün almak)
Bilgisayarlarında kullandıkları işletim sistemini yabancıların yaptığını görmezden gelen yazarlardır.
ithal üründen mahrum kalan yazarlardır ve iyi de olur, kimse ölmez bu durumdan.
sprite ve uludağ gazoza baktıktan sonra uludağa gazozu alan yazardır.
(bkz: bunda şahit var)
yerli ürün bulabilirse tercih edecek yazar.
yabancıya param gideceğine yerli üreticime gitsin de yerli ekonomim kalkınsın diye yerli ürün alan yazardır.
yerli ürün daha kaliteliyse, yapması gerekeni yapan yazardır. *
yerli malı kullanmak iyidir de kardeş büyük firmaların çoğu çok uluslu şirketler oldular. sermayesi türk olan neredeyse kalmadı. malum borsaydı şuydu buydu derken alayında bir yabancı hissesi mevcut. ben mümkün mertebe yaşadğım ilin ürünlerini almaya özen gösteriyorum. mesela ikea dan değil gidip mobilyacılar sanayiden alıyorum. makarna bulgur dersen muhakkak her ilde o işlerle ilgilenen bir marka bir tesis vardır. ancak bizim yerli dediğimiz bu esnaflar da nedense bizim gibi kendilerinden alışveriş yapan yahut ürünlerini tercih edenleri hep yolunmaya hazır kaz gibi görüyorlar. biraz da bu esnaflarımız dikkat etseler keşke.
(bkz: yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı)
rakı var bize yeter.
yerli malı kullanmak iyidir de kardeş büyük firmaların çoğu çok uluslu şirketler oldular. sermayesi türk olan neredeyse kalmadı. malum borsaydı şuydu buydu derken alayında bir yabancı hissesi mevcut. ben mümkün mertebe yaşadğım ilin ürünlerini almaya özen gösteriyorum. mesela ikea dan değil gidip mobilyacılar sanayiden alıyorum. makarna bulgur dersen muhakkak her ilde o işlerle ilgilenen bir marka bir tesis vardır. ancak bizim yerli dediğimiz bu esnaflar da nedense bizim gibi kendilerinden alışveriş yapan yahut ürünlerini tercih edenleri hep yolunmaya hazır kaz gibi görüyorlar. biraz da bu esnaflarımız dikkat etseler keşke.
sevgili dostlarım; neyin yerli neyin yabancı olduğunu şurdan öğrenebilirsiniz. ona göre kullanmakta fayda var.
http://www.kap.gov.tr/yay/ek/index.aspx
adamdırlar.
tek bir kelime ile ifade etmek gerekirse "duyarlı" olan yazarlardır. çünkü, kendi memleketlerinin ekonomisini, ülkelerinin menfaatini ve çocuklarının geleceğini az da olsa düşünebilen yazarlardır. tam anlamıyla yozlaşmamış ve dejenere olmamışlardır. bazı övgüleri hak ettiğine inandığım kişilerdir.

türkiye'de hayatınızın her alanında yüzde yüz yerli malı kullanamazsınız. çünkü yabancı firmalar ve markalar tarafından ekonomi işgal edilmiş veya yerli firmalar yabancı şirketler tarafından ele geçirilmiştir. bazı ürünlerde ise kalite açısından yerli tercih pek mümkün olamamaktadır. ancak bu durum yine de, biraz hassasiyet göstermemizi engellemez. en azından, geleceğe dair bir umudum var diyebilmek için.
kiboştur. eti pay kek kız bu.
bendeniz , bu konuda son derece duyarlıyımdır.yerli malı al ki , onu üreten kazansın , kazansın ki kazandığını senin ürettiğini almak için harcasın.
öndecen kimsenin tercih etmek istemedlği,zor durumda kalınsa alınacak yapılacak tercihtl ama şimdilerde güzel ürünler üreten dünya şirketleriyle yarışacak firmalar var ülkemizde.çikolata deyince milka akla gelirken şimdilerde ülker tahtını zorlamaya başladı.
devrimci bir şahsiyetin converse giymemesi kadar zor durumdur.
kapitalist bir dünyada yaşıyoruz hayallerde değil müdür.
bim'in şefkatli kanatları altında yaşayanlardır şüphesiz.
yerli ürün bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. temel ihtiyaç maddelerini üret(e)miyoruz.mesela türkiye'de yerli malı diş macunu bulamazsınız. sanino var onuda ordu alıyor. geriye kalan hepsi yabancı menşeli. deterjan mesela sadece bingo var türk malı olarak. şampuan yok gibi. * bir de şu zihniyet beni öldürüyor: coca cola ya da pepsi içmezmiş te cola turka içermiş. kola amerikan kültürünün daha doğrusu kültürsüzlüğünün içeceğidir. emperyalizmin truva atıdır. sen kola içtikten sonra istersen zemzem-kola iç coca cola'ya hizmet etmiş olursun. zira taklitler aslını yaşatır. türkiye milli pazarını kuramazsa önümüzdeki on yılı çıkaramaz düşüncesindeyim.
yerli malı kullanırlar fakat sigara içerken neden ise marlboro içen yazarlardır .

(bkz: samsun 216)
yerlisi yabancısı yok, hepimiz dünya vatandaşıyız.
aynı zamanda lise yıllarında burger king'e gitmek yerine evin yolunu tutan yazarlardır. aferindir.
araba ve parçaları dışında özen gösterdiğim başkaldırı!
YURTSEVER iNSANLARDIR..

BENZiNiNi BiLE GiDER PETROL OFiSiNDEN ALIRLAR.