bugün

yok. saygı duyarım. zaten son derece mantıklı bir yazı olmuş karşı bir tez öne süremem. yenilik tehlike demektir.
''öncelikle troll değilim bunu belirtmek istiyorum.zamanında kilisenin yaptığı baskılara ve yenilikçileri idam etmesine sonuna kadar hak veriyorum.ilerlemek nereye doğru yol aldığınızı bilmemektir,bu yüzden tehlikelidir.oysa mevcut düzen ile herkes güvendedir.bir şeyleri değiştirme yeni şeyler keşfetme uğraşına girmiş kişiler üzülerek söylüyorum şeytanın oyuncağı haline gelmiştir ya da illa ki bir noktada gelecektir.bırakın bilinmez bilinmez olarak kalsın.ne işiniz var uzaydaki x gezegeni ile içinde su mu bulmuşlar hayat mı varmış neymişte size ne efendim bundan sanki uzaya gideceğiz şurada herkesin yaşayabileceği 70 yıl var topu topu bırakın da insanlar halinden memnun şekilde hayatlarını sürdürsünler.geçmişte bu şekilde ilerlemeler keşke hiç olmasaydı şu an ki huzursuz hayatlarımız olmazdı''

kral çok güzel yazmış valla ya. destekliyorum. sıkıntı yok.
O zaman şu elinizdeki cep telefonlarıni bırakın lüks evlerinizden çıkın gidin artık mağaralarıniza mi gidersiniz ormanda komün halinde mi yaşarsınız,gidin la bu diyardan.
"şurada herkesin yaşayabileceği 70 yıl var topu topu bırakın da insanlar halinden memnun şekilde hayatlarını sürdürsünler"

sonra ben bu tarz trollere yarrağımın kurma kolu diyince modlar beni çaylak yapıyor.

sevgili güzel kardeşim sana güzel bir şiir ile açıklayacağım durumu;

o ilerlemeler olmasaydı yine yaşardın ama,
70 sene nedir bilemezdin edepsiz

(bkz: veba)
Bu tarz insanlık ile alakalı durumları şahsi pencereden bakıp anlamak ve yorumlamak mümkün değildir. Kendisini çok önemli bir şey zanneden insancığın düşünceleri olabilir ancak. insan ırkı için aslolan insanlığın ilerlemesi olmalıdır. Senin güçsüz olduğun için ölümün veya insan ırkının çoğunun güçsüz olduğu için ölümü, insanlık için zararlı değil yararlıdır.

Esas tehlike ilerlemenin durduğu vakittir. Çünkü o zaman, yok olacağımız kesinleşecektir.
Eşcinselliğe karşı, daktiloya karşı, istanbul taksi ye karşı, Uber e karşı, ona karşı buna karşı vs vs

Kendi hakkı gasp edilince ver yansın eder ama kendisi hiç düşünmeden başkalarının hakkını gasp etme saçmalığını kendinde görür.