bugün

Yemek yapmak için kıza ihtiyacı olan erkek.
Şimdi ki kızların çoğu bilmiyor aç bırakan kızdır. Hamaratım diye dolaşır ortalıkta.
Sıkıntı edilmeyecek kizdir. Şöyle ki, yemek disaridan söylenir kitaptan bakarak öğrenilir ama insan olmayi ogrenemediyse o zaman is zor. Almayın böyle kızları eşiniz olarak. Sonra dünyaya bunlar gibi somurtkan nemrut ve sevgisiz çocuklar doğuyor.
yadırgamak istemem ama benim gözümde sınıfta kalmış olan kızdır. hani işi olmayan erkeğe kız yok her devirde derler ya. bence yemek yapmayı bilmeyen kız da bu konuda sorgulanmalı. aşçı seviyesinde olsun demiyorum tabii zaten aşçıların çoğu erkek amk. swf. ama mesela evlilikte yemek yapmasını bilen kız çekici gözükür her zaman.
Normal kızdır. Evet, benim. Neden bilmem gerekli merak ediyorum. Öğrenciyim, mezuniyetten sonra çalışacağım. Ev hanımı olmayacak bir kızın yemek yapmayı bilmemesi herhangi bir erkeğin bilmemesi kadar normal. Evlilikte görevi yemek olan kıza eş değil hizmetçi denir, sen hayırdır?
yemek yapmayı bilmeyen kız benim için hiçbir şey bilmeyen kızdır.
ama ben bir yumurta bile kiramam yha diye cemkiren kiz tipi.

ulan yumurta kiramiyorsan zaten ol geber. bir de calismayip yatarim diyorsan adam seni napsin o halde? tursunu mu kursun?

ya yemek yapmayi ogrenin, ya da calisin kizlar. elin oglu babaniza benzemez haberiniz olsun.
Tam olarak squirtle'dır.
çalışmak ya da yemek yapmak. ikisinden birini bilmesi lazım. yoksa olmaz o iş. bunun cinsiyetle alakası yok. ben de aynı şekilde birinden birini yapmalıyım mesela. ev işlerini bile paylaşmayacaksak ne anladım ben bundan evlenmem o halde. hem çalışıp hem de eve gelince 3-5 bişey yapabilirse daha fena olur öpüp başımın üzerine koyarım. hatta gider yardım ederim beraber yaparız.
o yaşa kadar ne yemiş ne içmiş merak edilendir.
sevişmeyi bilsin en azından.
Hayat müşterek evlenince öğrenir abartacak bir durum yok bunda sorarım hangimizin annesi evlendiğinde yemek biliyormuş ? Bu rakam bir elin parmağını geçmez.
ben yaparim ne olacakti sanki...
olmadi beraber yapariz.
olmadi o yapar...
sevmeyi bilmeyen kızlar var. yemek yapmayı boşver menemen yapsın yeter.
Çöpe atsanız yeridir.
Tüm kızlar zaten yemek yapmayı bilmezler. Sonradan öğrenirler. Bu illada evlenmeden önce kesinlikle bilinmeli tarzında ön yargıları bırakın. Evlenincede öğrenebilir, 5 yaşında da öğrenebilir.
Büyüyünce muhtemelen öğrenecek kızdır. Ben bile evde tek başıma kaldığımda öğrendim. Zorda kalınca öğreniliyor. Zorda kalmak da hayatın getirdiği normal bir olay.
O değil de böyle cinsiyetçi başlıklarda yemek yapmayı bilmeyen erkekten bir farkı yoktur diyen popülist feminist yazarlar olurdu. Göremedim ama önceki sayfalarda kesin vardır.
Eksilenme garantili entry...
evet belki patlıcan musakka yapamıyorum ama bir yumurta kırıyorum allah seni inandırsın yerken inliyorsun.
Oooo karıcım ne maharet ! Yumurtan harika olmuş....
Hiçbir şey kaybetmeyen kızdır.
Aç interneti baka baka yap.
Öğrenir. Yeter ki o isteği verin kiza. Bilip de iki tas yapmayan kadinlar var. Yada eviyle alakasi olmayan. Ne yuva hissi kalıyor ne bilinen yemekler. Ne bilim yemek yapma hevesi olsun size yapilan yemekten yada yapilan harhangi bir davranıştan mutlu oldugunuzu gözünüzde görsün. Cok ciddiyim bu konuda. He elim suya değmesin diyen kizlar için birsey diyemem.
kız mı? geçiniz. benimle ne farkı var len o kızın. düşman başına.
Öğrenmek istemiyordur. Onun yerine yemeği yapıp önüne getiren birisi vardır. iş başa düşünce mecbur öğrenir.

Ama bu işi özellikle bilmeyen kız diye vurgu yapıp cinsiyetleştirmek saçma. Sırf kız diye bilmek zorunda değil. Hayatını devam ettirmeye mecbur bi insan olarak öğrenmek zorunda sadece.
Sabah Yumurtayla akşam makarnayla karın doyurur.
Çok da kasmamak lazım allah dağına göre kar veriyor lafı bu konuda çok yerinde. Ben yemek yapmayı çok seviyorum eşim de yemeyi. Aynı şekilde 35 yaşında iş arkadaşım hazır böreği pişirmekten aciz oysa kocası bir baklava açmadığı kalmış. Ha bu işler kısmet ama iş ciddiye binince herkes üzerine düşeni kabullenmeli.