bugün

Amanın mor koyun mee'ler gelir amanın mor koyun.
Izlemeye doyamadığım dizilerdendi kendileri.
az önce 63. bölümünü izlediğim trt'nin efsane dizisi.

(bkz: ucuzcu market
(bkz: müsrüflük
abd için friends dizisi neyse, türkiye için de 7 numara odur.
https://youtu.be/S40adXf-Cyc

Bu yagmur kanımı bogan bir iplik
Tenimde acisiz yatan bir bicak
Bu yagmur yerde tas ve bende kemik
Dayandikca cisil cisil yagacak..

Ah be yedi numara ne guzeldin.
çocukken severek izlediğim bir diziydi masumiyeti barındırıyordu şimdiklr gibi değildi ...
Efsanevi dizilerdendir. Geçenlerde denk gelmişti yine bir kanalda izlemiştim.
O kadar süreden sonra yine keyifle izlettirebiliyor kendisini.
görsel
gece gece bir repliğini görmemle sigara için açık dükkan aratan dizi. keşke mümkün olsada dizinin geçtiği evrene uçup koçlarla pülüçlerle yaşasam. insan hiç bir diziyi her bölümünü 100lerce kez izler mi hiç artık o dünyada yaşamalıyım ben.

bahsettiğim replik;

https://pbs.twimg.com/med...CiDIfwsUYAAlmhk.jpg:large
Herhalde galiba sanirsam küfur olmadan da komedinin mümkün olduguna bir ornek olabilir.
NOSTALJiK OLAN HER ŞEYi ÖVME HASTALIĞINA TUTULMUŞ BÜNYELERCE DEFALARCA ÖVÜLEN VASAT ÖTESi DiZi.

TEŞEKKÜRLER BEN ÖVDÜM DE GELDiM.
aynı evde kalmalarına rağmen akıllarına kötülük gelmeyen, saf ve temiz insanların olduğu trt dizisiydi. 1 haftada bütün bölümlerini bitirmiştim. keşke yavaş yavaş izleseydim diyorum.
recep çok cimri olduğu için eve erzak lazım olduğunda şehrin öbür ucunda keşfettiği ucuzcu markete giderdi haydar la. o kadar uzaktaydı ki market sabah giderlerde akşama doğru gelebilirlerdi ancak. aldıkları ürünün toplamı da 12-13 lira falandı.
Zaman'ının en güzel dizisiydi,

Saflık nedir öğrendik o elemanlardan.
Ya çok severdim ben bu diziyi ,izlerken garip bir şekilde mutluluk duyardım.
yanında how i meet your mother ve friends halt eden süper ötesi komedi dizisi. 3. defa tekrar izliyorum.
--spoiler--

"sıfır bir değer değildir. bir sayı bile degildir. ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır, tıpkı sevda gibi. sevdanın da tek başına değeri yok. ille de biri olmalı. sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür. biri dese ki, "sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle". yine değeri sıfır mı olur senin için?"

--spoiler--
2000-2003 arasında trt de yayınlanmış efsane komedi dizisi.

(bkz: ucuzcu market
(bkz: acep recep
(bkz:koçlar ve piliçler
Mantı sever bir nesil oluşmasında katkıları olan sıcacık trt1 dizisiydi.
https://www.youtube.com/watch?v=PQHobf62MbM
izlenirken Aile sıcaklığı veren nadir dizilerdendir.
haydar'ın aşkını itiraf ediş şekli;

"Sıfır bir değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır. Tıpkı sevda gibi... Sevdanın da tek başına değeri yok. ille de biri olmalı. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. Sevda da ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır. Büyür...

Biri dese ki, Sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle. Yine değeri sıfır olur mu senin için?"
Vasat bir diziydi. Bunun neyini komik bulup da sevdiler anlayamadım bir türlü.
"Sıfır bir değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır. Tıpkı sevda gibi...

Sevdanın da tek başına değeri yok. ille de biri olmalı. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. Sevda da ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır. Büyür...

Biri dese ki, Sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle. Yine değeri sıfır olur mu senin için?"

repliğini içinde barındıran trt efsanelerinden. eskide kaldı bunlar. trt gerçekten bir dönem türkiye radyo televizyonuydu.
şimdi yayınlansa kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar diye yayından kaldırırlar.
çok güzel diziydi.
ne zaman izlesem canım mantı istiyor.