bugün

sol framede görmemle espirileri bir anda aklıma gelmeye başlayan çocukluğumun komedi dizisi.
Temiz aile dizisiydi. Ve ben hala bu diziyi tekrar tekrar severek izliyorum.
Unutulmayan replik için (bkz: heralde galiba sanırsam)
temiz aile değilde, samimiyet, içtenlik kokan diziydi. oynadığı SIRADA ekranın içine girer, birebir yaşardık olayları. üzüldüklerine üzülür, sevinçlerini ortak olurduk. tekrardan izlemek, tekrardan yaşamak tavsiyemdir. keşke yeni bölümleri çekilsede havamızı bulsak.
Çok temiz masumane bir diziydi. Jelibon tadındaydi.
En iyi türk dizisiydi. Dönemine göre de öyle, genel klasmanda da öyle.
Yedi değil on numaraydı on emmolu.
gece gece aklıma gelen trtnin eski dizisidir.

satılmış kızları görür ;

-merhaba .ben satılmış. arkadaşlarım gelişmiş kaslarımdan dolayı bana roki 3 de derler.
galüba sanursam hiralde.
güzel diziydi şöyle müziği vardı yanlış hatırlamıyorsam dıng dınggggğğ dıngdıdıgırırı dıng dınggg hışırık hışırık dıng dıngggğ dıngı dıgırırı dıng dıng dırırı dıng dıng dıdırırırıngrınd dıngıdırırıng.
Keşke o günlere dönme imkanı olsa duygusu yaratan dizi.
gelmiş geçmiş en samimi dizi. izlerken kendinizi goçlarla piliçlerin evinde hissetmemeniz imkansız, ayrıca ne güzel komşumuzdun sen bizim vahit emmi!
ağlatmış başlık.
inanılmaz derecede benimsenen dizi. yani bu diziyi izleyip de burun kıvıran, ne biliyim şurası da olmamaıştı mesela diyene rastlamadım. olay örgüsü, karakterler, çoğu oyuncunun az tanınmasının etkisi ve gösterdikleri performans, yansıtılan o değişik sıcak hava... çok az televizyon yapımına nasip olmuştur. ruhu şad olsun.
Vahit emmi on numara adamdı. Evet.
Vakti zamanında, ailece oturulup, çekirdek eşliğinde izlenen, en keyifli, sıcacık, kabalaşmadan, saçmalamadan güldürmeyi başaran nadide dizilerden biriydi...
Güzel günlerdi...
vakti zamanında keyifle izlenen diziydi.
--spoiler--

günümüzde yazılsa bu gençler birbirlerine kayar, vahit emmi kızlardan birine aşık olur imkânsız olaylar yaşanır, zeliha o kızı tehdit eder, ve sorunlar büyür. en son ev yanar ve dizi biterdi.

--spoiler--

allah'tan ülkenin hâlâ bir boka benzediği yıllarda çekilmişti.
Heralde galiba zannedersem izlediğim en iyi diziydi. Zamanında.
Akıllara "heralde, galiba, sanırsam" repliğiyle kazınmış, bir dönemin efsane dizisi. Bir daha yayımlansa da izlesek dedirtir.
geçenlerde ayten karakterine can veren ayça mutlugil facebook'tan arkadaşlık isteğimi kabul edince oldukça mutlu oldum. ama olurda birgün cesaret edip ''ben küçükken size aşıktım ehe ehe'' yazabilir miyim bilmiyorum *

sanırım ölene dek izleyeceğim dizi nokta, bitti!:)
"Bu sevdanin sonu yok Haydar"demistin bana.Unuttun mu?Dogruymus.Bu sevda sonsuz emmioglu.Ucu bucagi yok.Hatta onun Armagana bile ihtiyaci yok.Nereye gitsem Armagan benimle.Ben tepeden tirnaga Armagan kestim zaten.Aynada kendime baksam yeter karsimda hep onu goruyorum.Boyle daha iyi emmioglu bir gun cekip gittigini gormektense hep benimle kaldigini yasamak daha iyi."
anılara yolculuk zamanı.
ağlattın.
bebebebebe.
trt de yayınlanmış efsane dizi.