bugün

Gecen sene ehliyet aldim.
akranlarının torunları olacak neredeyse...
Milattan 1995 yıl sonra doğdum.
Meksika 86 Dünya kupasından bir kaç ay sonra.
Recep Tayyip Erdoğanın şiir okuyup hapise atıldığı yıl.
malum kisi henuz istanbul belediye baskani olamamisti.
ne guzel gunleri o anlar. keske o yillarda kalsaydik. evet.
26nın bir eksiğinin bir fazlası.

Nasıl ama bi bahçeli hesabı etti mi?
Çeyrek asır.

Böyle söyleyince de çok yaşlı görünüyor.
Çocuk yaşlarda deli gibi taso oynardım. 6. 7. Sınıfta Ortaokul çağlarımda okuldan kaçar atari salonlarına gidip tekken, snow bross oynardık. Lisedeyken (lise o zamanlar 3 seneydi) internet cafeler yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştı, Polat'ın kafa kesip, raconu kestiği zamanlardı, counter strike hastasıydık. Akman.de chat sitesi favorilerde, Fifa oynarken oyuncuları UFO kaçırıyordu. Ulan niye büyümüşüm ki ben, duygulandım yemin ediyorum, ne güzel günlermiş meğer.
1993'te doğdum sen yap matematiğini.
yaz olimpiyatlarının atlanta da düzenlendiği yıl doğmuşum, efendim.
Berlin duvarının kaçışları engelleyemediğini fark eden Alman Demokratik Cumhuriyeti hükümeti geçişlerin serbest olduğunu halka duyurmuştu.
Hbb tvnin kurulduğunu okuldan geldiğimde kanalları gezerken görmüştüm.
Bakır verip karşılığında leblebi, keçiboynuzu ve iğde alıyorduk..
doksan dakikalık bir müsabakanın 3'de 1'i geride kaldı diyelim. gerçi ben maksimum bu mücadelenin 60'ı göreceğini bile zannetmiyorum ama hayırlısı bakalım yaşayıp göreceğiz.
çocukken evcil hayvanım bir pigme Stegosaurus' tu, adını tırtık koymuştum.
Yaşıtım. (Maalesef)
görsel
YGS sınavı yerine gelen OKS sınavına ilk giren nesilim , ÖSS yerine gelen YGS'ye ilk giren de, liseyi 4 sene okuyan da ilk bizdik.
Ortalama her insanın az çok bildiği bir sex pozisyonundaki yılda doğdum.
tsubasa'nın orta sahadan çektiği şutu 15 dakika boyunca kaleye gitmesini tv den naklen izledim.
Playstation 1 ve Tekken 3 ile büyüdüm...
türkiye derin devlet ve kontrgerilla gerçeğini o yılda öğrenmişti mesela.
zamanında arkadaşlarla toplandık meybuz yiyoruz, bi bisiklet geçti yanımızdan var ya... diye başlayan anıyla anlatılabilir.
Henry'li pires'li bergkamp'lı Arsenal.
17 ağustos Gölcük depreminde 3 yaşındaydım.