bugün

Celladı zaman olan bu dünyada her geçen gün ölmüş bir çocuktan artakalan olduğumuz gerçeği yaş ilerledikçe anlaşılıyor.
bazı şeyler hiç değişmiyor.
Hayatın aslında değerli olduğu ve asla boşa zaman harcanmamasi gerektiği!
çişini tuvalete kadar tutabilmek büyük bir nimetmiş.

sizin aşk acınızı sikeyim. derdin büyüğü bende.
Hayvan sevgisinin yüceliği.
geçen zamanın geri gelmeyeceği gerçeği...
zamanında olmadığı için kötü sandığımız şeylerin, olmamasının aslında bizim için ne kadar hayırlı olduğunu öğrenmek. çok trajik ama gerçek.
Türk Sanat Musikisi.
Gençken çok saçma ve gereksiz bir müzik düşüncelerine sahipken şu an dünyadaki en nadide müziklerden biri olduğunu düşünüyorum.
insanlara güvenmemek, inanmamak gerektiğini öğrendim.
anne, baba, kardeş haricinde aile diye bir şey yoktur. aile sandığınız kişiler sizin hiç bir zaman iyi olmanızı istemeyen, çıkarcı, yalaka tiplerdir.
ne kadar boş şeylere takılıp boş insanlarla uğraştığını öğrenirsin.
sana değer veren insanlara daha az vakit ayırdığını anlarsın.
bugun yaşadığın her anın sorumlusunun geçmişte yaşadıkların olduğunu anlarsın.
dedikodu, kıskançlık ; zaten şahsımda bulunan özellikler değilken bile,bunlarla haşır neşir olanları görünce kadın olsun erkek olsun, ''ulan ne boş insanlarsınız '' diyorum. bunlara ayıracağın vakitte dünya kadar iş bitirirsin.

birini sevmek - emek vermek ; eskiden sevdiklerim için binbir türlü saçmalıklara hırgüre katlanmışım. o zamanlar eğlenceli geliyordu, bişekilde mutlu ediyordu. belli bir saatten sonra bunların saçma ve anlamsız olduğunu anlıyorsun.
koşulsuz sevmek ve acı çekmek artık boş gelmeye başlıyor.
sevgi ve emek karşılıklı olmalı düsturunu güdüyorum. birisi için zaman harcamaya değmeli. zaman çok önemliymiş. olgunlaşınca anlıyorsun.

bayramlar ve özel günler ; mutlu bir ailen yoksa ve ailenle bir arada değilsen , herkes bir tarafa dağılmışsa, bayramların ve doğum günlerinin hiçbir önemi yokmuş, sıradan geçen günlermiş. onları bir arada tutmaya çalıştıkça kendinden kopan parçaları yaş ilerledikçe görebiliyorsun.
ekonomik özgürlüğün ne kadar önemli olduğu ve ailenin önemi.
eskiden komik veya eğlenceli gelen aktiviteler zamanla sıkıcı geliyor, gezmek yemek içmek sıradanlaşıyor e haliyle yetişkinlik galiba bir odası, bir evi veyahut benim diyebileceği bir yaşam alanım olsun istiyor insan. Tek başına da yaşaması zor olacağından, bu iş için uygun bir insan da arıyor tabii.
genelde hayaller gerçek olmaz. ve çoğu şey insanın elinde olmadan gerçekleşir.
ülkede dönen torpil gerçeği.

vasıfsız insanları iş hayatının üst mevkilerinde gördüğümde gözlerde yaş kalplerde sızı. sonra da öğrenirim ki bilmem kimin yeğeniymiş.

böyle böyle ülke gerçekleri işte.
Para para para. Paran yoksa hiçsin. Cebindeki kuruşun kıymetini bileceksin kimseye muhtaç olmamak için. Lcw den giyin, Fiat arabaya bin, telefonun Samsung olsun ama borcun harcın olmasın.
Anlık yaşam duygusunun yitişi ve umutsuzluk. Ya her şeyi boşvereceksin ya da daha da biteceksin...
31 yaşına gelince artık evlenme ve anne olma vaktinin geldiğini hissediyor insan.
Şairin dediği gibi; Gökyüzünün başka renginin de olduğu, taşın sert olduğu, Suyun insanı boğduğu, ateşin yaktığı, Her doğan günün bir dert olduğu..
Bu gibi şeyleri anlıyor insan yaşı ilerledikçe.
Herşey yalanmış..

Büyüdükçe düzelecek sandığın şeyler darmadağın oluyor..

Küçükken küçük umutların, büyüyünce büyük ulaşamayacağın hayallerin oluyor.
Zamanin en kiymetli șey olduğu, geçen günlerin bir daha geri gelmeyecegi.
Etrafta ne kadar çok bilgisiz,cahil insan olduğunu anlamak.
günümüz insanlarına bakarken hepsinin birer maske taktiği gerçeği. paran ve rütben yoksa kimsenin seni siklememesi.
yaş 27. insanların çıkar elde etme uğruna girmediği şekil atmadığı takla yok. paraya ve güce müthiş bir tapınma hali. sürekli bir dedikodu. kimsenin öleceğini veya ölümden sonrasını düşünmemesi. iyilik yapayım desen hemen suistimal ediliyorsun ve enayi yerine koyuluyorsun. yapmayım desen iç huzur olmuyor. artık sadece nat geo ve uzay belgeselleri izleyerek huzur bulabiliyorum. en azından biyolojik bir canlı olduğumu uzayda çok küçük ve önemsiz oldugumu birgün öleceğimi hatırlatıyor ve bundan müthiş keyif alıyorum.