bugün

yazın büyük bir şefkle çalışılır ama sınavlara gire gire şefkin yerini isyan alır ve yeter ulaaaaaan diye haykırışla son bulunur.
mükemmel bir olaydır; tabii severek ders çalışıyorsanız.. geleceğiniz için..
gelecek yaz beynimi zedeleyecek olan olay.
bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir.
annem:nmut oğlum matematiğini düzelt yazın! hatta sana hoca tutalım!
nmut:kışın çalışmadım yazın mı çalışacağım! rüyanda görürsün adamım!
annem:iyi bok yedin!
Zamanında çalışmayan güruhun maruz kaldığı işkence halidir.
ister zamanında çalışmış olsun ister 11 yıl boyunca yan gelip yatmış olsun her öss grubu öğrencisinin okuldaki son yılından önceki yaz mevsiminde bulunduğu eylem.
şaka gibi olan olay. ne psikolojik ne de fizyolojik olarak uygun bir şey. bu fiilde bulunmamız istenmesi ya da mecbur kalmak daha da kötüsü.
finalin 3 temmuzda olmasından kaynaklanır. (bkz: tıp pişmanlıktır)
1 haftadır çalışma isteğimin gelmesini bekliyorum ama nafile, çok zor yahu.
kışın çalışmaktan daha kolaydır. bir de göt nemden sandalyeye yapışmasa.
kışın çalışmaktan daha çok zevk veren eylem.
öğrenciyi öğrenciliğine sövdüren olay.
bir üniversitelinin yaz okuluna kaldığının göstergesidir. lise öğrencisinin ise tekrar amaçlı yaptığı eylemdir. her halükarda iyiye gider. bu da iyidir iyi.
Zordur. Daha çok alttan dersi kalan liseliler ve ygs-lys ikilisini ciddiye alan bünyelerin yaptığı iştir.
Bütünleme veya yaz okuluna kalmış insanın acı dolu dramıdır allah kimsenin başına vermesi çünkü gerçektende zor çok zorr..
(bkz: ölüm)
şakayı kenara bırakırsak ertesi gün iş yoksa gece başlayıp sabaha kadar ders çalışılarak durum hafifletilebilir.
lisedeki son yıl öncesi yaptığım hazırlıktır.hava bunaltıcı ve sıkıcı ama elden ne gelir be sözlük.
an itibariyle içinde bulundugum durum. yarin fizik sinavim var ve zorla oturmaya calisiyorum aninda kalkiyorum. ciddi ciddi okulu birakmayi dusunmeye basladim.
Ara sıra kabuslarımda gördüğüm ama Allah'tan gerçek olmayan bir durum.
sırf okullar başladığında ygs-lys için rahat etmek isteyen öğrencinin yaptğı şeydir. evet ben çalışıyorum.
kpssde derece yapmak için yapılması gereken. *
Tatil itibariyle içinde bulunduğum durum, sene içerisine kıyasla daha rahat daha ferahtır. Her şey daha iyi bir gelecek için.
üniversite okuyor ise yaz okuluna kalmıştır. bilinçli bir öğrenci ise önündeki sınavlar için temel atıyordur.
Yapılamayan olaydır. Hava sıcak herkes dışarda sen ders çalış zor.