bugün

Ne olacağını bilmeden düşünüp uydurduğun mesleklerdir. Bende astronot olmak isterdim. Ama nasıl olduysa resim bölümü okuyorum. Nereden nereye oha! ya.
astronot. sırf bu yüzden 5. sınıfta az kalsın nasanın çocuklar için olan uzay kampına gidiyordum. babamın "istersen git sen bilirsin, annenin epey de pahalıymış ama" demesi üzerine hevesim kursağımda kalmıştır. yıllar sonra gravity filimine gidip bir kez sövmüştüm ebeveynlerime. ne olurdu gönderseydiniz. iki uzay yürüyüşü yapıp gelecektim.
avukat (makina mühendisiyim).
kaportacı.
hep esnaf olmak istedim lan.
bir allah'ın kulu da çıkıp düzeltmemiş. "olmak istediği" değil "yapmak istediği" diye.
hiçbir şey. tek bi hayalim bile yokmuş, sonradan olmuş n'olduysa
plastik cerrahi. ama bu gidişle kaymakam olucaz nasipse. niğdeye.
Avukat olmak isterdim, ekonomist oldum.
pokemon antrenörü, delüzyonel.
muzisyen ve dövüş sanatları uzmanı, rasyonel.
(bkz: meslek olmak)
(bkz: ayarlayın bunları)
"Takım elbiseli meslek."
(bkz: astronom)
(bkz: avukat)
üzerimde bu anlamda ciddi bir baskı vardı.
Uzun bir sürede Vali olmak istedim hatta kamu, iktisat okumak için öss'de götümü yırttım. Takiiii Cem Yılmaz'ın Kaymakam şakasıyla hayatın gerçekleri ile yüzleşene kadar.
öğretmenliktir, hala da öyledir. içimde uhte olarak kalmış fakat nasipte hukukçu olmak çıkmıştır.
kadın doğum uzmanı olmak istemiştim küçükken millet doktor öğretmen falan derdi ben uzmanlık alanına kadar söylerdim.
sırf meraktan isterdim bu mesleği de. neyse ki merakım geçti şuan elektrik mühendisiyim, mutluyum.

(bkz: hipokrat yemini)
Pilot olmak isterdim hep. Nedendir bilmem ailede pilot falan da yok ama hep istemişimdir. Oldum mu? Tabii ki de olamadım. O kadar kapasitem yokmuş meğersem.
Kasiyer. Gözüm pek yükseklerde değilmiş o zamanlarda.
astronot olmak isterdim. hep ilgimi çekmiştir ama olmadı. halbuki çok inanmıştım.
ben pilot olmak istiyordum ama nasip olmadı maalesef.
Genelde gerceklesemeyen hayallerdir. Tiyatrocu olmak isterdim. Aslinda cok icimde kalmis sayilmaz bi dönem gittim kurslarina.
ilkokulda futbolcu olma hayallerim vardı fakat babamın beni altyapıya yazdırmaması sonucu hayallerde çöpe gitti tabi. Lisede de psikolog olmaya meyillenmiştim fakat öss de düşük puan almama mütakip o da iptal oldu.
yönetmen.
mimar.
oldum mu oldum. bi mutlu oldum şu an bak.