bugün

çok önemli bir derse gitmemiştim bi kere.
Sehirler arasi otobuste muavin yokken dolabi acip su almistim.

Tam bir cilginlikti...
Okul camını kırmak.
yemeğimi bitirmeyi reddetmekti.

Tabiatım böyle arkadaş ne yapayım ne dalga geçiyorsunuz hayret bişey. *
görsel
7-8 kisi yaya gecidinde yayalara yesil yanmasini bekliyorduk. Vızir vizir akan trafikte ufak bi durulma oldu ben herkes gecmeye baslar sanip one atildim bi iki adim sonra kimsenin gelmedigi fark ettim. Fakat koyunlara uymayacaktim baş kaldirdim! Ve yoluma devam ettim. ve arabanin biri benim sanli direnisime karsi dayanamayip durmak zorunda kaldi. ve ben koyunlardan once karsiya gectim !
ömrüm boyunca pek anarşik olamadım, bu da bana en yakın insan. çok tatlı.
https://www.youtube.com/watch?v=qIpBYrcKHWw
bi keresinde türünü devam ettirmek için çiftleşmeyen bi pandayı vurmuştum. hey gidi günler bee 97'ydi galiba.
Kaldırımda düz yürürken yaya geçidindeki ışıklara basıp trafiği mahvetmek.
bir gün ergen bir kız gibi yanıma yedek kıyafet alıp evi terkettim o günün akşamı geri döndüm malesef, kimse de farketmemiş gittiğimi.
Lisede Din kültürü öğretmenimi küfür ederek dövmüştüm.
orta okuldaydık, öğretmen bir ödev vermişti. şimdi hatırlamıyorum ne ödeviydi. ama çok zordu benim için o zamanlar. neyse, ben annemle zar-zor ödevimi yaptım (bu arada, ailem sadece bana yol gösteriyordular, ben kendim bulurdum. bence, en güzel eğitim de budur). sabah oldu. sevinerek ödevimi öğretmene götürüyorum. sınıfda 2-3 kişi ödevi yapabilmiş. sevincim yere-göğe sığmıyor. çocukluk işte. öğretmen başladı yoklamaya. baktı-baktı. yanlış yapmışsın dedi ödevi. başıma kaynar su döküldü amk. "ne yanlışı, öğretmenim, yanlışınız var" dedim. bu dinlemedi. "yanlış" dedi.

bu arada, öğretmene ısbat etmeye çalışıyorum ödevi doğru yaptığımı. sonunda sınıf arkadaşlarım da bana destek oldu. sonunda"sen öğretmeninle ne biçim konuşuyorsun" diye bağırdı. "sen bana bağıramazsın" dedim buna bağırarak, sonra da sınıfı terk ettim.

işte en büyük anarşistliyim o gün - bu gündür budur. hep anlatırım gururlanarak.

not: ha, sonra mı noldu? hiç, öğretmen suçunu müdürün karşısında itiraf etti. hayır müdüre gitmedim. müdür odanın önünden geçiyormuş. odadan çıkarken onunla karşılaştım. odadakileri duymuş, içeri girip öğretmene özür diletdirdi. öğretmenimin o yüzünü hala unutamıyorum. hey gidi günler...
16 yıl önce Askerdeyken , yedeksubayın yaptığı artistlik sonucu g3 dipçiğini kaşının tam ortasına yerleştirmiştim. Ama çok güzel dayak yemişti benden o zaman. Bölük komutanı ile astsubayı güzellik yapınca ceza almamıştım.yunus üsteğmenim , asım astsubayım okuyorsanız selamlar.
Lise zamani arkadas grubuyla evlerin camlarına yumurta atar kaçardık geceleri. Nası bi salaklıksa.
trafoya sprey boya ile yazı yazmak.
hoşlanılan kızın evinin önünü boyamak.
kahvehane şartellerini akşam 8 gibi indirmek.
park şartellerini gece indirmek.
kopya çekerek teşekkür belgesi almak. (2 dönem)
staj yapılan yerde çalışanlara işçi haklarını savunmak. (12 ila 18 saat arasında çalıştırılıyorlardı) *

not: sonuncusu hariç hepsi 16-17 yaşındayken yapılmıştır.