bugün

Camel soft. Şu sarı paket. Bulunca davidoff içerdik ne güzel günlerdi bee.
Sigaramsı bi sigara olan black galleon. Galiba kaptan black'in çakması. izmaritini yalamaktan sigarayı içememiştim. Demekki captan black içseydim hiç iyi şeyler olmayacaktı.
en son ilk okul dördüncü sınıfta içtiğim "birinci" adlı sigaradır.
Camel black ti ah o ilk sigaranin keyfi yok simdi.
Camel soft, ne sigaraydı arkadaş.
Sonra sırasıyla salı pazarından kaçak gitanes ve lucky strike.
Marlboro. Bir arkadaşım hiç sigara içtin mi demişti, hayır cevabımdan sonra al bir bak diyip elindekini uzatmıştı. Marlboro içiyordu sanırım.
golden virginia.
mentollu meltem. evet bu yuzden allah belami versin, dogru tespit dostum.
Parliament uzun. Hala da parliament içerim. Fakirler ölmeli.
(bkz: meltem) 6 yaşında 4 arkadaş para biriktirip alıp 2 dal içtikten sonra anneme yakalanmıştık.
bitlis *. liseliler bilmez; eskiden bitlis marka sigara vardı bu ülkede ve gayette kalite bir tütünden yapılırdı. tekel kapanınca o'da yalan oldu biz de sigaranın piçine kaldık!
kimse de sormamış siğara nedir amk deyu.
sarı kemıl.
lucky strike.
parliament o zamanlar ucuzdu bayağı.
Winston box.
camel soft.
dunhill.
Winston box.
Ondan sonra kent switch, hala devam etmekteyim.
Çok sadığım *
bahar. 1 liraydı mk.
Doğru olanı yazarların ilk içmeye çalışıp içemediği sigaranın markasıdır. Ya da ben çok beceriksizim o yüzden öksürüğe boğuldum. Sonrasında şanslı olan tiksinip gerisini getirmez. Şanssız olup içmeye devam eden kardeşlerimiz için ise boşverin be atın ölümü arpadan olsun.
Samsun sigarası ile başlamıştım. Bütün şoförlerin uzun 2000 içtiği yıllardı. Hangi esnafa gitsen ikram edilen uzun 2000 hangi seyyar satıcıya gitsen samsun sigarası uzatırlardı. Ne yıllardı be. Sigara çoraptan çıkardı. Kundurasının topuğuna basan Ökkeş abinin çorabından çıkan sigarayı içenlerin midesini yıkmam zorunda kalıyorlardı.
Viceroy.
kısa izmarit light.
Cevabının yazara ne katacağını bilmediğim başlık.