bugün

hala mı yalıyosunuz olum ya ahaaha bitti üniversite geride kaldı hepsi.

kesin artık cokcok atmayı.
komitede çıkmış soran herhangi bir hoca.
Dersinde zorlansam da hayranlıkla dinlediğim Medeni Usul ve icra iflas Hukuku dersi hocası (bkz: Güray Erdönmez) ayrıca Ceza Hukukunda Timuçin Köprülü de inanılmaz iyidir.
idare-metin günday,
Ceza-nevzat toroslu,
Anayasa-necmi yüzbaşıoğlu.

Yüksek lisans-oktay uygun.
Benim sevdigim insanlardan hayir gelmiyor ki amk. Üniversite de son senemde gelen ve en zor dersten cb ile geçtiğim ve ders anlatımından keyif aldığım hoca fetöden içeri alındı. Kimin ne olduğunu anlayamıyorsunuz bazen.
Derslerin yüzde doksanını sevdim. Ama hocalar? Herkes kendince iyi insan.
Ders ayrımı olmadan Alaeddin asna.
Nur içinde yatsın.
bir tercih yapmam çok zor. Çoğunlukla ilgili olduğum konulara yöneldiğim için Aldığım derslerin %90’ını büyük bir istekle takip ederdim. Hocalarını da çoğu zaman çok beğenirdim. Şimdi hangisinin ismini versem ismini vermediklerime ayıp olur. Ama bunlardan özellikle Bir iki tanesi benim için çok farklıdır.

Bu hocalarla lisansüstü seviyede tanıştım. Yaşları biraz geçkin hocalardı ve çok sayıda önemli esere imza attıkları için saygınlıkları üst düzeydi. Bu hocaların derslerine giderken dahi içimi bir huşu kaplardı. O hocalardan ders almış olmanın bir büyüsü vardı. Tarikat ayini gibiydi dersler, en azından benim için. Zaten lisansüstü seviyede dersler daha bir muhabbet havasında geçer. Bizde mesela bir masanın etrafında toplanır, tartışma yaparız. Öyle hocanın derse girip tahtaya yazmaya başladığı bir düzen yoktur. işte hocanın derse gelişi, Ders boyunca herkesin çıt çıkarmadan hocanın anlattıklarını can kulağıyla dinlemesi... bana bir başka gelirdi. Çünkü akademi hoca talebe ilişkisiyle yürür. O an şunu hissediyorsun. Çok büyük isimlerin öğrencisi oldum, bu bir şeReftir. Ama O orada kalmamalı. Bir gün ben de esaslı çalışmalar yapacağım ve alanda önde gelen otoritelerinden olacağım, diye düşünürsün. Ben de bir gün x hocanın öğrencisi Olarak burada doktora öğrencilerine ders vereceğim, onlar da beni can kulağı ile dinleyecek. Çıt çıkmayacak sınıfta. Bir zamanlar benim hocalarımı dinlediğim gibi. Ve bir gün benim yetiştirdiğim öğrenciler De bir gün benim oturduğum yerde oturacak. Bu böyle sürüp gidecek.

Küçüklüğümden beri beni etkileyen hep Bu çeşit motivasyonlar olmuştur. Para, şöhre, Makam, güç gibi motivasyonlar hep ikinci planda kaldı. Daha çok törensel olan beni içine çekti. Hani a beautiful mind filminde bir sahne vardır. Koca koca profesörler nash’in önüne kalemlerini bırakırlar. Bu tarz bir duyguyu hiçbir para yaşatamaz.
evrimsel psikoloji en sevdiğim.
üniversite yılları. hararet had safhada. sosyal konulara inanılmaz ilgi duyulan zamanlar, birşeylerin iyi olacağına ülkemizin sosyal ve ekonomik olarak iyi bir noktaya ulaşacağı inancım tam.
haberlerde gördüğüm iş kazaları, emeğinin karşılığını alamayan-sendikaya üye oldu diye işten çıkarılan işçi haberleri canımı sıkıyor. Kayıtdışı istihdam desen almış başını gitmiş, işçilerin çoğu çalışıyor ama sigortası yok.

içim gene öyle dolu dolu, heycanlıyım.
Hocam dedim bu kadar kayıtdışı çalışan işçi var. Bunlar bir kaza geçirseler ya da işten çıkarılsalar hiç bir güvenceleri yok. Devlet bunları görmüyor mu?

Evladım dedi, ''ülkenin en ücra köşesindeki bir köyün herhangi ıssız bir ormanında herhangi bir ağaca çivi çakılsa devletin haberi olur..''

ilgili ders okulda en sevdiğim ders, ilgili hoca ise en sevdiğim hoca oldu o günden sonra. Bir çok konuda ufkumu inanılmaz genişletmişlerdir kendileri.

Saygılarımı sunuyorum kendilerine.
termodinamik. ( başıma bişi gelmeyecekse )
eski türk edebiyatı - şerife yalçınkaya
Mikrobiyoloji. 18 mart universitesi biga iktusadi ve ilimler fakultesi. Ertuğrul bilgücü. Hocam denk gelir de okursanız, sevgiler. Imza; 98 girisli ogrencilerinzden biri
Spoken _filiz Özbaş.
Polimer kimyası- Mehmet Eroğlu.

ilk sene beni bıraksa da bitirmemi ondan alarak kapanışı yaptım.

Başarısızlıklarımın üstüne gitmeyi severim.
görsel
1. sınıf dersleridir.
türk ve dünya tarihi-ali satan
osmanlı tarihi-ufuk gülsoy
ismet barutçugil. işletme. Ders sonunda Am i Clear enough diye soran aksanina bütün Britanya Kurban olsun.
(bkz: moleküler gastronomi) ve ercan hocacığım.
ısıtma- soğutma- iklimlendirme.