bugün

sayili günler kaldi.
Yaklaşık 15 senedir yapamadığımdır
Bizde tatil kışın.
Artık ekonomi yüzünden çöp olan kavram. Yetişkin çocuk kimse tatile çıkamıyor.
Ne planlarım vardı. Hep suya düştü amk.
Neyse başkasıyla yeni plan yapıcaz artık.
geldi ama o kadar boş ve sıkıcı geçiyorki.
yaklaşıyor inşallah.
An itibariyle, ilk ve orta öğretim okullarında başlamıştır.
dinlenme ve eğlenme zamanı.
tatil nerde biz nerdeyiz
illa deniz kenarına gitmek değildir yaz tatili. bütün kış bulunduğun şehirden dışarı gitmek insana iyi gelir. bu sene pek tatil olmayacak gibi. sorumlulukların olmadığı zamanları özledim.
Ekrem imamoğlu'nun en sevdiği aktivitedir.
görsel
Okul sonrası bütün tatilin bünyeye küt diye verildiği saçmalıktır. Hiç bana göre bir olay değildir. Ne zaman boş kalsam kafamdaki düşünceler beni boğuyor. O yüzden sürekli kafamı dolduran bir şeyler arıyorum.
ölmeden ne demek olduğunu öğrenmek istediğim milyon tane şeyden sadece birisi.
görsel

Bu sene benim için Karadenizin eşsiz yeşilliklerinde geçmektedir. Birazdan mıhlamamı yedikten sonra sahile ineceğim. Evet gayet güzel geçiyor demek isterdim ama bu fotoğraf an itibari ile evin arka bahçesi... amasya ulan burası. 4 yanımız dağlar ile çevrili. Karadeniz saymıyorum burayı.
izinde ahşap yayla evini orman yeşili ne boyamayı planlıyorum bakalım kısmetse.
Bir türlü bitmeyendir. Amk yata yata bir hal olduk. Evet.
sadece deniz, kum, güneş üçlüsünden ibaret olmayan tatildir. bütün kış bulunduğun bölgeden ayrılıp, köyüne gitmenin veya bir yatılı bir misafirliğe gitmenin adı da yaz tatilidir aslında. mühim olan değişiklik yani. umarım herkes yaz tatilini bir gün dahi olsa dilediği gibi geçirir. toplum psikolojisine olumlu etkisi var bunun çünkü.
kışın bir sürü plan yaptığınız, yazın geldiğinde ise hiç bir şey yapmadan/yapamadan geçip gittiğini izlediğiniz lanettir. ne zaman yapacağız ulan şu tatili.
Sadece adı tatil olandır. Aynı tempoda, hatta daha yoğun çalışarak geldi de geçiyor.
işkence. yanması, terlemesi, nereye gideceğiz sorunu. sineği, böceği... uzak olsun.
Acayip özlenendir. Artık gelsin ya. Evet.
yaptım demenin kriteri; sadece güneylere , akdenizlere inip deniz , kum güneşten ibaret değildir. bütün kış bulunduğunuz şehirden, birkaç km öteye; atıyorum bir köye gidip kafa dinleseniz de o yaz tatilidir.
Şahsım adına tatilden uzak bir tatil olarak devam etmektedir.
Öğretmenlerin bayramı.
Başladığını şu ekteki resimden anladığım bir süreç. Mutluluk budur.

görsel