bugün

sıcak havanın da etkisiyle hastalık evresini daha da çekilmez hale getiren durumdur.
daha da kötüsü için;
domuz gribi
göz enfeksiyonuyla aynı anda gerçekleşmesi durumunda kişiye hayatı zehir eden ahvaldir.
alerji nedeniyle de olusabilir. yazin olmasi da hastaligi cileye donusturur.
hele o gribi tüm yıl beklediğiniz yaz tatili haftasına denk getirirseniz içten içe kendinize küfür savurma uzmanına dönüşürsünüz.
kişiye üşümeyle terleme arasında gelgitler yaşatan, muhtemelen klimalı ortamlardan bulaşan, napılacağını şaşırttıran abuk durum. tshirt giysen üşürsün, gömlek giysen terlersin.
şansızlıktır.
kutup ayısından geçen virüs yüzünden başa gelen hadise.
şimdi yaşadığım durudmdur.
arkadaşların alayları arasında üşüyüp terleyen tuhaf bir yaratık olmaktır. kullandığınız ilaçlar varsa terinizin kokusunu kendiniz bile duymak istemezsiniz. çok terlersiniz ve bir yandan da çok üşürsünüz. dinlenme tavsiye edilir. üstünüze battaniye alırsınız fakat battaniyeyi açıp kapamaktan gına gelir.
tedavi için acilde kokteyl bir enjeksiyon önerir doktor. siz daha nedir demeden hemşire hanım şırıngayı zerk eder. o kadar çok yakar ki, iki gün bacağınız acır. hastalığınızın geçmesinde önemli bir rolü vardır.
şu anda içinde bulunduğum durumdur. millet dondurma yer, ben de öylece baka kalırım. zor durumdur, kimseye önerilmez, yazları kendinize dikkat ediniz efendim öyle salıvermeyiniz kendinizi.
çoğunlukla elleri yıkamamaktan oluşur. zaten grip denen illet %50 oranında elin ağız ve gözlere teması sonucu bulaşır.*
şu anda tüm aile halkı kızgın kumlardan serin sulara atlamak üzere yola çıkmış iken ben grip denen lanetle uğraşıyorum.burnum akıyor akıyor akıyor... *
denizin tuzlu suyuyla mukus sıvısının iyiden iyiye çözünmesi sonucu azap verici durum.
bu başarıya tek başıma sahip olmadığım düşüncesi çok fazla rahatlattı an itibari ile beni.

şimdi şöyle ki, böyle bir mallık olamaz, abicim kışın hasta ol, yat filan evde, dışarısı cıvıl cıvıl ben sümüklü sümüklü dolaşıyorum ortalıkta ya.

bir de öğrenci evinde yanlız başına hiç mi hiç çekilmiyor, hele adana sıcağında..

system error..
iğrenç bir durumdur. yaz ortasında üşümek, kalın birşeyler giyip ardından soğuk soğuk terler atmaktır.

vücüdumdaki mikropların beni yavaş yavaş ele geçirdiğini hissediyorum. en kötüsü de yapılacak işlerin hiç bitmemesiyle işe gelmek zorunda olmaktır. imanımı gevretmiştir. çekilmez baş ağrısı, burun tıkanıklığı, halsizlik beni ne yaptığımı bilmeyecek hale getirmiştir. bütün gece uyku uyutmamıştır. annenizi sizinle beraber ayağa dikmiştir.
Yaz sicaginda ne alaka dedirten grip olma durumudur.
Denize girmeye hali olmaz insanin ama girince geciyor. Benim gecmisti en azindan
rüzgarı sert esen şehirlerde fazlasıyla görülen durum. terleyen vücutlara çarpan rüzgar gribe sebep oluyor.
en gıcık olunan durumdur. yaz ortasında millet elinde gazozlarla, kolalarla dolaşırken sen ise bir mendille öylece etrafa bakar bakar durursun. bir de peçeteyi burnuna değirdiğinde burnun yanar.
iki ucu boklu değnektir.
Bunu nasıl başardım bilmiyorum ama bu illet yazın daha da çekilmez oluyor.