bugün

(bkz: veteriner)
susuz kalmış olabilir.
--spoiler--
guzel bir yere koyup olmesinimi beklemek lazim.
--spoiler--

döverim seni bebe.

veterinere götüreceksin kesinlikle. param yok götüremiyorum diyosan bulunduğun şehirdeki üniversitenin hayvan barınağı varsa oraya götür. ikisini de yapamam şu anda dersen en yakın eczaneye gidiyosun ve bir adet tobrased göz damlası alıyosun. bir de pamuk. damlayı gözlerine damlat pamukla da narince ovala. eğer şansımız varsa gözleri kaybetmemişizdir.

edit: kör kedi konusunda uzman gibin bi şey oldum. iki senede bissürü kedi kurtardım böyle olan. bakınız rehberim de var https://www.uludagsozluk....-kedi-bak%C4%B1m-rehberi/

şimdi olay şöyle. bu kedilerin gözlerinde bazen çapaklanma görürsünüz. hah bu işte insandaki çapak gibi olmuyor. enfeksiyon kaynaklı oluyor. zaman geçtikçe bu çapak göz kapaklarını birbirine yapıştırıyor ve sonrasında da kedinin gözlerini içten içe eritmeye başlıyor. o yüzden dedim şansımız varsa gözleri kurtarırız diye.

bak mesela şu kediyi bile kurtarmıştık
https://www.google.com.tr...8#imgrc=gHe515aNke8_wM%3A

umut oluyo her zaman. sakın ha artık sokakta bırakmayı aklınızdan bile geçirmeyin. barınağa götürün kesin bakarlar. sokakta ne olursa olsun bı-rak-ma-yın!!!
süt vereceksen sulandır, ishal olur. acil veterinere götür. derneklerlere ulaş yardım iste, bilgili biri varsa hemen yardımcı olur.
hastalikli olabilir bende böyle bi kediyi veterinere götürcücektim sansıma bi adam gelip dedi ki ben ilaç verdim zaten sen dokunma mikrop kaparsin dedi.Senin yapabilecegin bi sey yok gardaş.
Ne demek mikrop kaparsın. Mavi eldivenler satılıyor medikallerde. Kurşun bile geçirmiyor o eldivenler değil ki mikrop gecirsin. Bir kutuya koyup veterinere götür. Basının gözünün sadakası olsun. Veterinerde eve ipotek koyduracak değil.
Götür veterinere. Bizim de yavru kedi var gözünün biri kapandı. Veterinere götürdük. Şimdi yavaş yavaş iyileşiyor. Acele et.
elini yıkarsın amk, sankı heryer cok temız.
dokunamıyorsan havluyu al sarmala ve veterinere götür .

ölmesini beklemekte nedemek!
senin ölmeni de beklesinler ozaman.
yavru kedilerde gözlerin kapanması gibi durumlar olası ancak müdahale edilmezse gözlerini kaybedebilir.
her şehirde mutlaka adı geçen ve herkesin bahsettiği bir veteriner vardır.
ya da haytap'a facebook üzerinden ulaşarak yardım alabilirsiniz.
en az bizim kadar yaşamaya hakkı var.
işe geç kalmış ya da çok önemli bir durumun ortasında olabilirsiniz ancak o ufaklığın hayatından önemli değildir hiçbiri.
Agrısı oldugu belli bu yuzden tüyleri dik sekilde. Acil veterinern görmesi lazim.
elbette veterinere götürmelisin. merhem önerecektir muhtemelen, duzenli olarak kullanmalısın. geçici bir çözüm olarak ise önereceğim çay pansumanı yapman.
ESKiDEN BURDA BiRYERDE DERDiNE SOKiM BUTONU VARDI. NERE KALDIRDINIZ AMK.
fotoğrafını çekmiş, buraya entry döşeyecek vakti bulmuş ama ne yapacağını bilmiyor. işte bunlar hep dikkat çekme çabası, hep ruh hastalığı.