bugün

Ülkemizdeki önemli sorunlardan sadece biridir. Diğer sorunlarada vakit ayırıp yazmayı planlıyorum. Şimdi bu konuya değinmeden önce bazı sorular sorup, biraz laf edip sonra sorumlulukların neler olduğundan bahsedeceğim.

Bu problem neden var?
Neden çözümlenmiyor?
Yenilenemeyen bir kaynak mı?
kısıtlı şekilde verilmesinin amacı ne?
Bu ülkede yöneticilerin ve şirketlerin sadece cebini doldurup karşılığında hiçbir şey vermemek kanlarında mı var?

Utanmadan vatandaşın anasını s.keceksiniz ama karşılığında bir kuru soğana muhtaç edeceksiniz sonra “vay efendim tüm suçlu bu millet, bizim suçumuz yok”. Aslında sizin geçmişinizin .mına koymak lazım (destekçilerinizin de). Ulan bu s....... interneti benzin mi yoksa altın mı niye vatandaşınıza, öz evlatlarınıza bu imkanı adam gibi vermiyorsunuz. elin gavuru tüm imkanları en iyi şekilde kullanır, senin vatandaşın internet diye verdiğin kazıkla oynar durur. Yaptığınız tek iş bomba patladığında interneti kısmak veya sitelere erişimi engellemek ulan şerefsizin evlatları sizin işiniz bu değil sizin işiniz o bombayı patlatan orospu çocuklarını zamanında tespit edip imha etmek. Başka bir ülke yoktur kendi vatandaşını bu kadar s.... .

Sorumluluklar.
1) Hükümetin sorumlulukları (Devlet demiyorum çünkü bu iş devleti yöneten kadronun sorumluluğunda)
Sizin işiniz gerekli altyapıyı sağlamak, dağıtıcıyla uyumlu şekilde çalışıp sorunu halletmek ve vatandaşın en iyi hizmeti almasını sağlamak. Gerekirse bunun kanunları çıkarmak ve uygulamak.

2) Telekomünikasyon şirketlerinin sorumlulukları
Bunların yapması gereken yenilikleri takip etmek ve müşterilerine kazık atmak yerine yararlı şekilde hizmet vermektir. Günümüz dünyasının anlayışı hız olduğuna göre bunların işinin en hızlıyı, en iyiyi nasıl vereceğiz düşüncesi olmalı. Modern teknolojileri kullanmak ve sorunları en hızlı şekilde çözmektir.

3) Vatandaşın sorumlulukları
Bize düşen ise bu işlerde illegal yollara başvurmamak. interneti faydalı şekilde kullanmak.
sinir bozan bir durum.
1000 mbps turknet gigafiber bu sorunun üstesinden gelecektir.
artık yaşanmasına şaşırdığım sorundur. turknet gigafiber diye bir şey var.
torrent ile yakın alakalı olabilecek sorun.
turknet gigafiber çözer bu meseleyi.