ateist olsaydım: ülkenin yararına bir şeyler yapardım. ülkeyi kaosa sürükleyen bir lideri öldürmek, dini saptıran ''din adamı'' diye adlandırdığımız, sınıf farklılığını ortaya koyan kişiyi öldürürdüm.
kişi hayatında ne eksikse onu yapmaya uğraşır.
o nerdeyse yanına gider göğsüne yatar kokusunu doya doya çekerim içime. ona aşık olduğumu söylerim. ta en başından beri.
bir paket sigara alıp balkonda yağmuru beklemek. sanırım yapılabilecek en güzel şey olsa gerek. sigara paketi. çakmak. belki kahve veya çay. sessiz bi ortam. o meslek arayışları. para kazanma çabaları. insanların koşuşturmaları. yaşam gayesi. mutlu olma arayışı. mutlu olma çabası. kız peşinde koşmalar. mesajlaşmalar. üniversite olayları. yaşamın yarısını harcadığın eğitim süreci. sonrasındaki çalışma hayatı. iş stresi. ev stresi. bireysel stresler. ve sonrasındaki binlerce düşüncenin , senin için yarın artık hiçbir anlam ifade etmeyeceğini düşünerek. sanırım bir gecede bitirebileceğin tek sermaye , sigaran olurdu.
ibadet diyenlere sözüm okul sınavı mı la bu son gece çalışıp gircen. hayatın amına koyardım olm son gün ben.
ölmeden önce yapılacaklarını listelediğim defter ele alınır,24 saate sığanlar yapılır.
zaman kaybetmeyip öğrenildiği anda intihar etmek.
dunyanin en yuksek binasindan ciplak bir bicimde atlamak.
kesinlikle ilk işim kevser'i öpmek olurdu.
Uçağa atlayıp Almanya'ya gitmek ...
onu son bir kez görmek için otobüs uçak her ne denk gelirse atlayıp gitmek.
hayati nekadar bos yasadigimi anlarim aglarim o camis gibi erkek halimle sevdiklerimle vedalasirimbide olmeden bi tepsi su boregi yerim.
apartmanda 2 kat altımızda oturan ve bize nedensiz yere yapmadığı pislik kalmayan insan düşmanı emine teyzenin suratının ortasına gerilip sağlam bir yumruk atmak.
normal hayatına devam edebilmektir.
ispanyol meyhanesi eşliğinde en sevdiğim mezeleri söyler rakımı içerim.
kicina dön uyu..

ne gelecekse gelsin.
kalsin davam divana kalsin.
yarın mı? şimdi mi haber verilir? hemen hazırlanmam lazım, daha kefen almadım.
ev kredisi cekip ev alinir sigortadan gelecek parayla geride kalanlar bir ev sahibi yapilir.
sevmediginiz tum insanlari vurmanin vakti gelmis.
Mezar yeri beğenmek, kefen diktirmek, mezar taşına yazılacak afilli birşeyler bulmak.
bi gecede bütün namaz borçları ödenmeye, hatim indirilmeye çalışılır. bol bol sadaka verilir..*
Yarini beklemeden olmek en mantiklisi.
sanırım anneme ve babama ilk ve son kez onları sevdiklerini söylerdim.
içinde saklanan ne varsa hepsi dökülür. ardından imana gelinir. herkese veda edilir. gönül rahatlığıyla ölüm beklenir.
Sevinçten ağlamak. Herkesle konuşup duygularını dile getirmek. Beni üzmüş insanlara bu iyi haberi şenlikli bir şekilde vermek.