bugün

kuzenimin y tuşunun basmaması sonucunda "yorganım düştü" yazması gerekirken "organım düştü" yazması.iyi ki karşıdaki bendim.
yazılmak istenilen:seni çok seviyorum.
yazılan:seni bok seviyorum.
bir t9 azizliği.
yazılmak istenen:

"... hatırlamadığım güzel anları yaşamış olmalıyım..."

yazılan:

"... hatırlamadığım güzel amları yalamış olmalıyım..."

valla espri olsun diye değil, az evvel böyle bir şey yaptım lan. klavyede yan yana o harfler. e uyumadan evvel sanat filmi izlersen*, orda da eleman habire yalarsa olacağı bu amk.
buna yemek programında rastlanan bir yazı çok güzel örnek olabilir.böyle bir hata nasıl olur anlayamıyorum.

http://galeri.uludagsozlu...C4%B1%C5%9F-yaz%C4%B1lar/
(bkz: ayleye lüks kanaliferli dayre)
(bkz: ayle yerimiz vardır)
yazılmak istenen:yaprak
yazılan:yarrak..
bugün swiftkey belası yüzünden başıma gelendir. allahtan durumu son anda fark edip düzeltmişimdir.
olay şu şekilde gelişti: whatsapp'ta arkadaşla yazışırken karşı taraf "hava ne kadar güzel ya, yaz geldi valla böyle neşe pıtırcığıyım sabahtan beri" minvalinde bir mesaj attı. ben de "aynen ya tam böyle sevgili alıp çayır çimen gezmelik hava var" diyip ironi yapacaktım. lakin "aynen ya tam böyle sevgiliyi alıp" yazdım, çayır yazacakken swift arkadaş bunu otomatik düzeltmeyle çatır a çevirdi, sonra otomatik tamamlama özelliğiyle yanına bir de çutur geldi. ortaya şöyle bir mesaj çıktı:
- aynen ya tam böyle sevgiliyi alıp çatır çutur ...
ben bunu fark ettim, o imleç orada yanıp sönmeye başladıkça kalbim de güp güp atmaya başladı, soğuk soğuk terlemeler falan. ki telefonum da sağolsun çok kendi başına buyruk hareket eder, ucuz etin suyu kara olduğundan kafasına göre ekrana biri dokunuyormuşçasına birilerini arar tuşlara basar falan. ama bana burada ihanet etmedi sağolsun, durumun ciddiyetini fark etti heralde yamuk yapmadı. adamsın diskaviri. ben de derin bir nefes aldım ve enter'a basmadan yumuşak dokunuşlarla sakin sakin mesajın yanlış yazılan kısmını silerek düzgün bir şekilde yazıp yolladım. bunu da böyle atlattık çok şükür.