bugün

+ sigaram bitti lan ne yapcam şimdi ya.
- benim etli puroyu veriyim mi ? (auahauahua tarzı gülüşmeler )
+ yok hocu, senin götünden çıkan şeyi ağzıma almam ben. ( derin bir sessizlik ve huzur )
-çok çirkinsin sen çok çirkin bıdıdıbıdıdı(diyerek putting it together 5 yaşındaki kuzenini sevmeye çalışmaktadır)
-en azından çirkinliğimi dudağıma,gözüme bir şeyler sürerek gizlemeye çalışmıyorum.

5 yaşındasın sen çocuğum 5 ablanım ben senin höh.
--spoiler--
75 yaşında ki yaşlı amca elindeki bastonuyla otobüse biner.otobüsün koridorunda bastonu yere vurarak gidip gelir, ama kimse yaşlı amcaya yer vermek istemez.tam o esnada 18 yaşlarında bir genç yaşlı amcaya döner ve derki "amca bastonun altına keşke lastik taksaydınız daha rahat ederdiniz"der.yaşlı amca hiç istifini bozmadan cevap verir;

"bundan 18 sene önce babanda lastik taksaydı şimdi bizde rahat ederdik"
--spoiler--
ofiste yaşanan diyalog yarmış hatta sıçıttırmıştır.

patron : emrecim senden pek memnun değilim biraz daha özveri biraz daha dikkat.
emre : aslında bende sizden pek memnun değilim. biraz daha zam daha az mesai.

sonuç : işsiz bir makine mühendisi, projelerle yığılmış dolu bir masa.
yaptığı hatanın farkına yeni varabilen bir arkadaşla geçen mini diyalog.

+ nasıl yaparım ben bunu nasıl önceden akıl edemedim off.
- akıl mı? olm sende ki beyni bir kuşa nakletsek kuş tersten uçar ne akılından bahsediyon.
çok sevdiğim bir dostumun evinde yaşanan bir hadisedir. anne, baba öğretmen. eleman safça bir arkadaşını da akşam yemeği için eve getirir fakat yemek yerken baba yoktur. baba eve gelir ve olaylar gelişir;

anne: nerdesin sen bu saate kadar?
baba: dershanede sekreterle oynaşıyordum!
anne: iyi bari, sizin müdür de az önce çıktı zaten!

aile yarılırken, saf arkadaş şok ve korku içinde yemeğini bitirmeye çalışır.
*seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından apartmanın akpli genci sevinçli sevinçli sokağın köşesinden gelmektedir.ancak aynı gün apartmanın kanalizasyon giderinde bir sorun olmuş pis sular,feçes,gaita,büyük abdest ne derseniz deyin onlar eve doluşmuştur. bu durumda karşıki evin bahçesinde komşular oturmuş,kurultayı toplamışlardır.neyse bizim eleman sevinçli sevinçli :
cuma mahallesinde akp birinci çıktı bunu duyan ayşe teyze taşı gediğine kor
ak parti gök parti deyip duracağına git evindeki bok partisini ayıkla.
aynı ayşe teyzenin ak parti lafı edip durma gari evinizi bok götürüyo demişliği de mevcuttur aynı olayda.
sosyal paylaşım sitesinde, bi arkadaşın ofisinde sigara içer halde çekilmiş bi fotoğrafı var altında;

-yasak değil mi kardeşim kapalı alanda sigara içmek -burda smiley var-
+benim alanlarım açık -koydum lafı ehhehhu edasıyla kullanılan smiley-.
- pardon bi soru soru sorabilirmiyim?
+ sordun zaten..
+abi bir çay alabilirmiyim

-tabiki de hayır.

olay kahvede gerçekleşmişdir. tabi sonra kahvecinin ağzında sigarayla mal mal gülmesi sizinde napıyo la bu liseli demenize sebebiyet verir.
lisede ilk senemdi. son sınıflardan bir abinin bana vermiş olduğu ayardır.
- sedat abi saatin var mı?
+ tut ki var. n'olucak?
- sorucam abi.
+ direk sorsaydınya o zaman çömez.
filmde kötü adamla iyi arasında geçer:
i:Bütün dostlarımı öldürdün
k:keşke daha çok dostun olsaydı.
b.s.
insanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş . ben merak ediyorum " sen " neden gelmiyosun ???
hace 3 minutos · me gusta ·
ikive3
başka bişeyden daha gelir. bi de onu dene:p
hace 2 segundos · me gusta
geçen gün çinli bir arkadaşıma verdiğim ayardır.

arkadaş: liǎng gè cí, zhèngmíng liǎo wángbā dàn.

ben: wǒmen bùshì xiōngdì.
-sayın adnan bey ardayla 5 dakika konuşmama izin verin onu fenerbahçeli yapayım.
+sayın aziz bey siz iyi bir fenerbahçelisiniz şimdi ben sizin ardayla konuşmanıza izin verirsem arda sizi galatasaraylı yapar ondan izin vermiyorum yanlış anlamayın.

not: beşiktaşlıyım ama zihin gücüyle yarmış.
insanı vezir de eden rezil de edebilen bir şeydir.
kadıköy kaymakamı "vajina monologları" isimli oyunun gösterimine izin vermemiş.!??
"oyunun ismini telaffuz etmeye bile utanıyorum!" dediği oyunun yönetmeninin kulağına gittiğinde kendisinin: "vajina tıbbi bir isim, utanacak bir şey yok, o asıl kaymakam sözcüğüyle uğraşsın" şeklindeki beyanı sanırım bunlardan biridir.
bitiren insan. ayarmatör kişi, aziz nesin'in bankalara verdiği ayarın da örnek gösterilebileceği bir durum:
reklam şirketi: aziz bey merhaba

aziz nesin: merhaba

reklam şirketi: aziz bey biz iş bankasının reklamını yapıyoruz

aziz nesin: iyi ediyorsunuz da, bundan bana ne!..

reklam şirketi: aziz bey sizi iş bankası reklamına çıkarmak istemiştik

aziz nesin: iyi güzel de buna paranız yetmez

reklam şirketi: aziz bey kaç para isteyeceğiniz önemli değil, bütçeyi çok geniş tuttuk

aziz nesin: bana ancak bankayı verirlerse çıkarım, yoksa benim olmayan bişeyin reklamını yaptırarak beni satın alamazsınız
+ kitap okumuyorum, bir eksikliğini de hissetmiyorum.
- okusan hissetmen gerektiğini anlardın.
inönü savaşı bir safsata mı sorunsalı başlığından konuyu açan arkadaşın nickine istinaden konuyla karışık verilmiş bir ayar var elimde güldürmüştür beni.~~
(#12374768)
kız: yolda giderken dilenci allah rızası için dedi. ne kadar istiyorsun dedim, abi gönlünden ne koparsa dedi. ben de hiç bir şey vermeden çektim gittim. gönlümde sen vardın, nasıl verebilirdim ki seni?
arkadaşı: anlayamadığım, dilenci sana neden abi dedi?
sıra arkadaşım x ile aramda geçen diyalogdur. her zaman cam kenarında oturan milenay o gün x ile yer değiştirmiştir. bir süre sonra..

x: burada oturmak çok kötü. kafamı sınıfa çevirince senin sıfatını görmek zorunda kalıyorum.
milenay: şimdi neden sürekli camdan baktığımı anladın mı...
cenaze sigarasi iki top atmaya evden çıkmıştır. her defasında susuzluktan geberdiği için bu sefer önlemini önceden almak üzere bakkala gider. bakkalda eski sevgilisini görür ve olaylar gelişir.

eski sevgili: selam cs naber?
cs: iyiyim es sen napıyosun?
es: iyiyim ben de hayırdır erken dönmüşsün.
cs: bütler felan. zorda kaldım gene anlayacağın.
es: boşver bende de bol bol var takma kafanı.
cs: bizim okulun halleri işte ne yapıcaksın.
es: yani yani. -suya ve topa bakarak- basketten mi?
cs: yoo şimdi çıktım.
es: hıı pardon kokudan öyle sandım ben!
cs: !!!%&%&+^ttt

(bkz: tatlı tatlı yemenin)
facebookta ayarlarıyla ünlü bir ergen * yazar:
- seks dünyadaki en güzel şey.
- yaptın mı?
- unuttun mu?
sürekli rahatsız eden ibne artık sinir bozucu bir hal almıştır. ve ibretlik ayar bunun akabinde gelir.

x-sen ağzını açma bakayım.
ibne- neden açmayacakmışım ki.
x- mideni üşütürsün.

anlamamız 5 saniye felan sürdü ve yarıldık. ibne ise çıkart öpücem dedi ve kuyruğunu sıkıştırıp uzaklaştı.
Baba çocuğunun karnesini görünce çocuğunu azarlamış ve demiş ki:

"Oğlum, Atatürk senin yaşındayken sınıf birincisiydi!"

Oğlu sırıtmış ve cevap vermiş:

"Senin yaşındayken de cumhurbaşkanıydı!" *

-

bir diğeri:

-fatih senin yaşında ordu yönetiyordu
-senin yaşında da dünyayı yönetiyordu

-

yine bir diğeri;

-fatih senin yaşında ülke yönetiyordu
-benim de babam padişah olsa, ben de muhtemelen şu an onu yapıyor olurdum.

edit: imla