bugün

yaprak dökümü,kavak yelleri,aşkı-memnu vs.gibi dizilerde olduğu gibi bünyesinde godoş barındıran dizi.
evet;aşkı-memnuda karısını öpen ve bilimum şeyler yapan behlüle kaptıran ednan bey!kavak yellerinde aşık olduğu kızı en yakın arkadaşına kaptıran deniz! ve kızlarını aynı adama veren ali rıza amcamız!bu nedir kardeşim!bu dizileri izlerken kıllanır oldum sağdan soldan.biri yamuk yapar mı diye!
bide ben bu ailedeki tutumu anlamıyorum.bütün çocukları her haltı yedi.birbirinin kocasını çalmadan tutunda,dolandırıcılığa kadar.ama bunlar ferhundeyi bilmemneyi beğenmiyorlar.ulan bir kendinize bakın!çok sinirlendim!duydun mu ali rıza!
tüm karakterlerinin dengesiz olduğu dizidir.
bi öyle, bi böyle. bi iyi, bi kötü. (bkz: ferhunde oğuz necla vb)
tabii dizi 4 sezon x 90 dakika olunca, böyle şeylerin olması olağan ama yetti gari!
an itibari ile set ışıkları oyucuların gözlerinde Ay ışığı gibi parlamasına rağmen bir tek Ali Rıza beyin gözlerinin feri sönmüştür.
şu cevriye hanım yokmu cevriye. ihtiyar felan demeyip Elindeki bastonu ile dövülesi kadındır.
az önce necla'nın kasaba sipariş vermiş olduğu etlerin 460 (yazıyla dörtyüzaltmış) lira tuttuğu dizi.pardon et değil,bildiğimiz dananın kendisi.
bitsede gitsek dizisi.
---spoiler---

144.bölüm itibariyle oğuz'un panathinaikos taraftarı olduğunu öğrendiğimiz dizidir. leyla ile oğuz maç izlemektedirler. telefon çalar, oğuz heyecanla telefona bakar ve sinirli biçimde "efendim" der. leyla da telefon'Daki kıza "oğuzun takımı yeniliyor da ondan heyecanlı kusura bakma" der. oysa ki tv.'de panathinaikos-galatasaray maçı oynanmaktadır ve galatasaray 3-1 öndedir. gerçi oğuzda da bir yunanlılık var. senaristlerin günahını almamak lazım....

---spoiler---
tv dizisi.*
düşmek bilmeyen o son yaprak düştüğün de bizde kurtulumuş oluruz.
nihayet ikinci kitabının da çıkacağını öğrendiğimiz dizidir. malum dizi çok tuttu ve kitabı çıktı.
ancak kastıra kastıra bu hale gelebilirdi dedirten dizi bozuntusu. korkum şudur ki; diziyi daha ilgi çekici hale getirmek için zavallı ayşeciği de dökmek için bir yaprağa dönüştürmeleri.
hayriye hanımın iyice cozutup en sonunda korkarım ki ayşe kızı satmaya yelteneceği dizi..cenabetlik diz boyu..
Dün kanallar arasında dolaşırken Neclanın Mor renkli gömleği dışında kayda değer bir şey göremediğim dizi.Gömlek güzeldi evet.
Yaprak Dökümü Oyuncuları-Sanatçıları
Ahmet Saraçoğlu, Ayberk Pekcan, Bedia Ener, Bennu Yıldırımlar, Bülent Fil, Caner Kurtaran, Deniz Çakır, Ege Aydan, Fahriye Evcen, Gökçe Bahadır, Güler Ökten, Güven Hokna, Halil Ergün, Nezih Tuncay, Nihat Alptuğ Altınkaya, Perihan Savaş, Seda Demir, Tolga Karel.
her sahnesi ile ızdırap çektiren, dram yüklü dizi.
her bölümünde ayrı oyunların döndüğü artık gittikçe saçmalaşan bir dizidir. aşk-ı memnu tarzında olmaya aday kimin eli kimin cebinde tartışmasında en az aşk-ı memnu kadar iddalı...
ferhunde boşanır mithat'la evlenir; adamı dolandırır sonra mithat gider ferhunde'nin eski kocasına ortaklık teklif eder. bu nasıl midedir abi ya anlamıyorum ben. aile müessesesine bakış açımız iyice daraldı...
milliyet'te bir sezon daha devam edeceği yazıyor. planlar yine bozulmuş. **
3 seneden beri var ,artik uzatmasinlar .
an itibariyle tek gecelik ilişkilere yelken açmış neclanın papara yemesini yayınlayan dizi.
dizinin dramlıkdan çıkıp komediye gittiği bölümüdür.
bu kadar da olmaz ki kardeşim.
hayriye hanım necla'ya saldırmış olaya fikrette karşınca gül gibi kız bir an için kaosun ortasına sürüklenmiştir. tam bir kabile yaşamı. ne lan bu barbarlık bi denleyin kızı. ay koptum.
popularitesini kaybetmiş, canım ailem syesinde solda sıfır kalmış, acı, hüzün, entrika, vahşet, dehşet, çığlık attırasıca duygular uyandıran dizidir. *
tahsin'in duş sahnesiyle en çarpıcı bölümünü yayınladığını düşündüğüm dizi. hele o fikret'in gecelikleri,hele o nejlanın saf masum sevgisi o ölen eşine vefası aah ah gel de bitme bu diziye. *
bir dökülmedi, gitti ne ağaçmış dalmış arkadaş kaç sonbahar geçti yaprakları tükenmedi.
her gördüğümde ''yeter lan bitsin artık'' dediğim ve tahminimce reşat nuri güntekin'in mezarında kemiklerini sızlatan dizi.
an itibariyle engin hepileri'yi gördüğüm ve beni hayretler içinde bırakmış olan dizi. tam bitsin artık amma uzadı derken olacak iş değil ama bu.