bugün

gs ile anlaştığından beri gs yan yemiştir.
bildiğin motor.
alınası bir nick.
mail olarak gayet başarılı bir proje cıkartmış olmakla birlikte ailecek kullanmaktayız.
tv reklamında "ben kalender meşrebim" yazıldığında ekşi sözlük çıkmasıyla gözümden düşmüştür. Oysa google a yazılsa uludağ sözlük çıkardı.
enson gs ile yandex anlaşıp gsyandex. com devreye sokup dünyada ilk ve tek bir spor kulüpünün bir arama motoru olmuştur.
(bkz: yandex disk) uygulaması ile beni benden almış süper şeydir. panorama özelliği ile de google a fark atmış arama motorudur.
yalnız tasarımını biraz sadeleştirmesi gerekiyor.*
bugün logosunu cumhuriyet bayramına özel olarak değiştiren arama motorudur. google'a göre sade bir tasarım yapmış ama önemli olan düşünmeleri.
örneğin özelliğini cumhuriyete odaklamıştır bugün.
--spoiler--

örneğin, 10. yıl nutku

Örneğin, Lozan antlaşması

Örneğin, 29 Ekim 1923

Örneğin, cumhuriyet bayramı

Örneğin, cumhuriyet bayramı etkinlikleri
--spoiler--
gmail'i bırakmama sebep olmuş mail desteğine sahip kuruluştur.ileride bir çok kulvarda destekleyeceğim hizmetlere sahiptir.
prezervatif markası çağrışımı yapan arama motoru.
yet another indexer * anlamına gelen, türkiyedeki istanbul izmir ve ankara haritalarıyla caddelerini gezebildiğiniz, harika görselleri olan arama motorudur. mail olarakta yakında gmailin eline verebileceği düşünülmektedir.
hiçbir zaman kullanmayacağım arama motoru!!! gugıla kurban ol sen! pis kaka motor seni!!!
hileyle sözde uyanıklıkla günden güne türkiye de kullanımı artmaya başlayan hizmettir. artık programların içine koymuşlar bu kodları ne kadar para verdiyse yandex bi bakıyorsunuz artık yandex desiniz düzeltmekse vakit kaybı kimimize ama kesinlikle bir google değil.
kimdir, nedir bilmiyorum ama sürekli birileriyle, bir şeyler için "işbirliği" içinde olması dikkat çekici.

bir de 2-3 gündür d-smart'a reklam vermiş, hangi kanalı açsam "sen de yandex'le" gibi tuhaf bir mesaj çıkıyor, kendisinden daha da soğuyorum.

yandex! sen bu işbirliklerini bırak bence, seni sevmedik biz!

not: işbirlikçileri eksi'liyor.
google'la tarzanca bir rekabete girmistir. boyle bir donemde, bir de oluk oluk para akitarak pazar payi kapmaya calismasi akil alir sey degil.

eger hakkaten fazla paraniz varsa bence direk insanlara maas baglayin, yandex'ten yapsinlar aramalarini. baska turlu oluru yok cunku.
reklamlarıyla fark yaratan site.
alternatif birkaç güzel uygulaması olmasına rağmen google kadar işe yaramayan rus yapımı arama motoru.
indirilen tarayıcının içinden yarak gibi çıkan arama motoru.
crome indirdim, baktım ana sayfa yandex.
ne bir uyarı, ne de bilgilendirme.
yandexin kendisi bir virüs çeşidir zaten ilk olarak bana gelmesi virüs vasıtasıyla olmuş daha sonra temizleyip yandexi orjinal olarak indirdiğimde , tüm siterin girişlerine kodlanmış virüs çeşitleri buldum . format attım , velhasıl türkiyede alan işadamı yandexden fazlasıyla zarar etmiş ve ucuz yollara başvurmuş , 20 milyon$ civarı bir parayı ruslara kaptırmış .

internet reklamcığı yapan yeni yetme bilgisayar meraklılarının aylık 50 tl ye yaptığı anlık aç kapa tarzı reklama başvurmuş o derece adi bir arama motoru.

pazarlama tekniğini ve yandexi google satma hayalini suya düşürmüş bir adi , kalitesiz , arama motoru.
vodafone sınırsız internet kullanıyorum. 250 mb harcadıktan sonra hız 96 kb e düşüyor. resimleri bol sitelerin açılması diğer tarayıcılarla dakikalar alırken yandex müthiş hızlı açıyor. bazı resimleri göstermeyerek bunu başarıyor. görmek isterseniz üzerine tıklayıp açabiliyorsunuz. dahada chrome kullanmam.
en kötü oluşumlardan biridir, reklamında türkiye yandexi tercih ediyor denilerek büyük bir yanlış açıklama yapılmıştır, türkiyenin en çok kullandığı arama motoru google'dır. o yüzden geleceği olan bir yapılaşım değildir.
bugün üye oluşumun 1. yılıymış. gelen kutusunda mumla karşıladılar beni.
çok güzel uygulamalara sahiptir. herkes şu an nefes alan google ile kıyaslamakta ama unutulan nokta google'ın arkasında büyük bir teknoloji birikimi ve uzun bir zamana yayılan varlığı. türkiye olarak bizler yandex gibi bir siteyi yapıp tanıtabilir miyiz? bunun cevabı hayır olduğu bugün ortadır. eğer sadece google'ın ilah olduğuna kendimizi inandırırsak diğer gelişmeye açık olanların önünü kapatmış oluruz. yandex bence alternatif olarak kullanılabilecek bir arama motoru ve birçok uygulaması var. bu uygulamalar zamanla daha işlerlik kazanacak ve biz onu kullanacağız. google'ın sahip olduğu youtube türkiye pazarına ne zaman özen ve önem gösterdi? youtube'un türkçe versiyonuna geçmesi daha yeni oldu. o kadar kullanıcısı olan bir piyasa için ne demek bu? yandex'e baktığınız zaman adamlar en türkiye'de istihdam yaratıyor ve türkiye pazarına önem gösteriyor. o yüzden birçok uygulaması türkçe olarak bu piyasaya sürüldü. sadece yandex haritalar (panoramik) uygulaması bile süper. google, türkiye için yandex'in yaptığını yapmadı. ve öyle değerlendirelim. bu kadar yazdığım için, savunduğum için belki yandex'in sahibi olduğumu düşünebilirsiniz. ama birilerinin gelişmesi için sabretmemiz ve onu değerlendirmemiz gerekiyor. bence iyi bir başlangıç yaptılar. zamanla eksikleri, hataları düzelecektir.
şimdide google gibi büyüyen ve alanları olan bir arama motoru olmuştur.
google chrome çakması gibi yandexin browseri var ve malesef kendine has diyemedim.
yeni sekmedeki kutucuklar çok iyi.
google'a rakip olan ama chromium tabanlı browser çıkartan arama motoru.

değişik bir iş bu.