bugün

kalbimin ilelebet sahibi.
çevrende insanların olması yalnız olmadığın anlamına gelmiyor.
Aramaya gerek yok o gelir bulur.
telefonun alarmını cevaplamak.
Yalnizlik sevilir. Güzeldir. Arınma halidir. Konuşursun kendinle, anlatırsın dertlerini bir bir. Bazı şeylerin daha bi farkinda olursun. Mutlu olursun. Ama sonra bi bakmissin ıssızlasmissin. Bundan sonra Yalniz oldugun her gün kendini kabul etmeyislerin artmış. Sorgulamalarin seni yaralar olmuş. Hah iste bunu farkettigin anda bırak biri girsin hayatina ve seni kendi cehenneminden kurtarsin.
insanın fiziksel veya ruhsal olarak bir başına kalma durumudur. Belki her ikisi de aynı anda gerçekleşiyor olabilir tek tekte olabilir.

Bende gerçekleşmesi uzun zaman içinde yavaş yavaş oldu.Gizli bir tümör gibi giderek yayıldı vücuda, anlaşıldığında herşey için geçti. Şöyle ki ; arkadaş çevreniz geniş hatta çok sağlam arkadaşlarınız olmasına rağmen yaşadığınız olaylar sonucu gerçekleşen muhabbetlerin sarmaması veya aslında herkesin kendini düşündüğünü bilmekten kaynaklı tüm dostlukların sınırlarını görebilmekten belkide bu oyundan sıkılmak. Ülkemin insanlarının aptal olduğunu düşünüyorum, sokaktaki on insandan sekizine de tav oluyorum bu sebeple bu durumumu okuyan insanında zihniyetinin bana uymadığını çok güçlü varsayarak bu entry girerken biraz sıkılıyorum acaba gereklimiydi diye. Anlatmak dinlemek istiyor insan ama karşınızdaki kişiyle muhatap olmaya değer mi?
Yalnızca Allah'a mahsustur.
görsel
Bazen kendimize kulak vermenin ve yaptığımız davranışları analiz etmenin en iyi yoludur.
yalnızlık kadar güzel bir şey var mı yahu?
şerefsiz, kişiliksiz, çıkarcı insanlardan kendinizi uzak tutmanız ne kadar güzel bir şey halbuki. boş verin, ailenizin dışında kimseye ihtiyacınız yok. zaten belli bir yaştan sonra da hayatınıza insan sokmak çok zor. çevrenizde az, öz kişi olsun kafi. böylelikle kimseye ayak uydurma zorunda kalmayıp bol bol kendinize zaman ayırabilirsiniz.
ayrıca yalnız kalan insan cevap bulamadığı sorulara cevap bulup, itiraf edemediği şeyleri kendisine itiraf edebiliyor. çok keyifli..
Gururlu insanların sahip olduğu kötü bir Alışkanlıktır. Ben mesela ilelebet yalnız olacağına inananlardanım.
Son bulduğunda yok olmuş olacağız.
görsel

Böyle bişey.
'' her zaman şikayet edilen ama asla vazgeçilmeyen bir ruh hastalığı.''
kafa şişiren gereksiz gürültülerdense tercih edilendir.
gene kaldık başbaşa, insanın kendi kendini bulması durumu.
ömür boyu.
Aslında yalnız da değilsin bazen, çok fazla insan var etrafında. ama mutlu etmiyor, böyle bi' sahte geliyor. Sanki bi' taş yerinde değil, olması gereken bir şey eksik...
yalnızlığın kendisinde var olan,
paylaşılınca buhar olup uçandır.
sadece allah'a yakışan, biz acizlerin ise belası olan tek olma halidir. allah bütün yalnızları, diğer yalnızlar ile buluştursun. yalnız, diğer yalnızlar kısmı önemli.
Kendimle mutluyum bildiğin bana arkadaşlık yapıyo.
buradakilerin üzerinden mal mal edebiyat kasmasına bakmayınız. budur.

http://www.ntv.com.tr/yas...du,Xfn3qhCKbESwUJvukj1_wQ
Yalnızlık dedi ve sustu..
Neydi yalnızlık? Nabzının her atışını ensende hisseymek mi? Evet evet yalnızlık içerde olan bastırılmış tüm duyguların dışa vurulmasıydı.
Hep korkulan bir şeydir ama hayattaki en güzel nimetlerdendir yalnızlık. 3 yıldır tek yaşıyorum, 4 yıl üniversitede de tek yaşadım. Hiçbir zaman bu yalnızlık beni bunaltmadı. insanlarla herhangi bir paylaşım yapmak gibi bir derdim yok.
Ve yalnızlık kelimeyle birlikte yaşadı insanın içinde, kelimeler yalnızlığı anlattı ve yalnızlığın içinde eriyip kayboldu. Yalnız kelimeler dindirdi acıyı ve kelimeler insanın aklına geldikçe yalnızlık büyüdü, dayanılmaz oldu.

Oğuz Atay.