bugün

Genel olarak iyi ama insan bazen kafayı yiyor. O kadar rahatlık çok iyi değil. O rahata insan bir alışınca başkasıyla yapamaz. Evlilikte rahat edemeyebilir. Ayrıca evliliği şimdilik boş verirsek insan yinede kafa dengi bir dostunun muhabbetine ihtiyaç duyabiliyor. Uzun zamandır adam akıllı görüşülmemiş bir dost çok özlenebiliyor. Ayrıca bir de şu durum var;

görsel
en büyük keyfi; kimse bir şeylerin yerini değiştirmez, nerede bıraktıysan oradadır.
Yemeğini televizyonun karşısında yeme zorunluluğudur.
avantajları dezavantajlarından fazla olan rahat ve tasasız bir yaşam şekli.
ilk entryde belirtildiği üzere her gencin hayalidir. türlü fanteziler geçer akıldan. evi dilediğin gibi dayar döşer, dekore edersin. gelen gidenine karışan olmaz, evde çıplak dolaşırsın.. gibi şeyler.

büyük oranda çok güzel birşeydir evde yalnız yaşamak gerçekten. bir yıla yakındır tek yaşıyorum, ekonomik özgürlük denen şeye sahibim çok şükür, darısı efendi uslu olup bu tarz hayal kuran kadın erkek tüm arkadaşların, sizlerin başına.
yatağa çıplak uzanmak cidden güzel hissettiriyo şaka maka. recep ivedik yatağı canlanmasın gözünüzde hayır, temiz adamım ben -swh-

nadiren canınız sıkılabilir yalnız, o zaman da atlar motorunuza hem hız yapıp viraz adrenalin pompalqrsınız hem canınızın istediği bir istanbul guzelligine gidebilirsiniz.
arkadaş biriktirin ayrıca. insan sosyal bi varlık, komşu biriktirin, bön olmayın. çaya çöreğe, terasınızdaki mangala birilerini çağırın. alkolden uzak durun, çok kötü bi dosttur kendisi.
iyidir be evde yalnız yaşamak, ama yalnız olmak pek iyi değildir o ayrı.
görsel
özellikle evli olanların istediği bir tatil.
öyle bir bağımlılıktır ki, evde misafir olduğunda kalış süresi 2 günü geçmişse gitsin diye gözünün içine bakarsınız.

kişi yalnız olduğunda ve kendine hobi edinmişse daha mutludur; dil öğrenin (konuşa konuşa), enstrüman çalın, kuzey avrupa sinemasıyla ilgilenin, ispanya ve arjantin sinemasını mutlaka takip edin, origami yapabilirsiniz, hatta kendi mobilyalarınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz; (kısa bir google aramasıyla ulaşabilirsiniz)
tv sehbası aradığım ve plansız bir haftasonumda tüm ihtiyaçlarımı karşılayan bir şey yapmıştım ve her baktığımda gülümsetiyordu: burada amaç para tasarrufu değildi, ihtiyacına uygun olan bir şeyi kendi çabalarınla üretmek ve onun için zaman harcamaktı ve gören herkes hayran kalmıştı.

taşınırken tüm eşyalarımı sattım ama onu atmaya kıyamamıştım.
Sanıldığı kadar eğlenceli ya da her ne sikim sanılıyorsa öyle değil. Boktandır. Arkadaşların her zaman yanına olmuyor malesef ve malesef genelde sen onları istemediğin zaman yanında oluyorlar.

Bir çokları için sen sığınacak en güzel limansın. Birinin kız arkadaşı olduğunda direkt seni arar, kanka evi boşalt hesabı... ya da kızdan ayrıldığında hop kapar biraları yine sende... kimse sormaz amk müsait misin ne sikimsin? Ama senin en ihtiyacın olduğu anda, kimse olmaz yanında. Sonra sorgula dur ben bu götleri neden hayatımda tutuyorum diye.

Bir yaştan sonra ve belli alışkanlıkları edindikten sonra aile kavramı da sarmıyor adamı. Yani her türlü boka sarıyor hayat. Ne bir ilişki yaşayabiliyorsun doğru düzgün ne de dostluklar edinebiliyorsun...

Yalnız yaşanmaz bana göre. Yalnız ölünür.
Sadece anadan üryan dolaşabilmenin verdiği rahatlık bile yetiyor.
bilmezler yalnız yaşamayanlar,
nasıl korku verir sessizlik insana;
insan nasıl konuşur kendisiyle;
nasıl koşar aynalara,
bir cana hasret,
bilmezler...

genelde bu kadar karamsar olmasam da, orhan veli bazı günlerimi çok güzel özetlemiş.
Yalnız yaşamak kötü kaka ıyk pis çirkin diyenleri duyuyorum, abi siz deli misiniz? Evine girer girmez müziğini açabilir koridor boyunca tüm gün seni darlayan kıyafetlerden bir çırpıda kurtulabilirsin. Canın isterse yemek yapar istemezse günü bir parça peynirle geçirebilirsin. Bütün arkadaşlarını kutu gibi evine toplayabilir istersen iki hafta boyunca yatağından çıkmayabilirsin. Siz delirmişsiniz. Yok hasta olunca bakanın yokda, yok evde bir ses yokda falan da filan da. Bırakın bu serkeş tavırları. Siz yalnız bırakılmakla yalnız olmayı birbirine karıştırmışsınız. Yalnız kalmak, insana ruhunun derinlerine inme şansı verir ruhunun karanlıklarını bulmayı öğretir. Yalnızlık bir tercihtir. Çoğu zaman.
Yeri geldiğinde güzel yeri geldiğinde sıkıcı olan eylem.
mecburen yapılan.
Yalnızlık en büyük servettir derler. Henüz herşeyimi kaybetmedim. Fakat birgün herşeyimi kaybedersem yalnız olmaya muhtaç olacağım. Sessiz ve sakin bir hayat.
Hayata dair bazı şeyleri sana öğreten ve analiz etmeni sağlayan bir olgu.
iki yıldır gerçekleştirdiğim eylem. Kimi zaman güzel ama çoğu zaman sıkıcıdır.
Nadiren güzel ama çoğunlukla tatsız bir durumdur.
yeterli maaşım olduğunda gerçekleştireceğim hede. en azından aile ile yaşamaktan iyidir.
evlendikten sonra özlenen, bekarken kıymeti bilinmeyen durum. kafa dinlemek, salonda sigara içebilmek, sabahtan akşama kadar tv izleyebilmek gibisi var mı ya??
Son 2 senedir yaptığım şey.

Bu kadar kafa dinlemek de fazla dedirtiyor artık.
Belli bir süre sonra kedilerden medet ummayla sonuçlanır.
Bazen düşünmüyor değilim. Ama yalnız derken gerçekten yalnız dağ başında tek başıma.
haftanın 3-4 günü ofiste yatıyorum ve söylemek istiyorum sorumlulukları yerine getirirseniz muazzam birşey harika ötesi son ses müzikte yemek yapmasından tutun, balkonda kafama göre sigara semaver yada bira yapabiliyorum ha temizlik ve hijyen olmazsa olmaz aklınızda bulunsun.

Birde köyde tek başıma kaldığım zamanlar doğaüstü varlıklar yani cin Peri karabasan felanfok' un beni delirteceğini söylüyorlar inanmayın mantıkla hareket edenlerden uzak duruyorlar şekil a kanıt ben.
Kolay olduğunu düşünenler için bir süre sonra zor bir durum.