bugün

önceden şort giyen kıza bakarlardı. şimdi ise ahlak'ı yozlaştırmakla suçlanıp dövülüyor.
bu iki durumu karşılaştırdığınızda toplumumuzun 9 senelik evrimini görebilirsiniz.

not: bir kıza güzel olduğu için bakmak, şort giydiği için yumruk atmaktan çok daha iyidir.
türkiye de niye bu kadar ota boka atlayan mal var merak ederim hep. kızın dayak yeme sebebi şort değil ayaklarını koltuğa uzatma nedenidir ama sol ve chp taraflı gazeteler beklenen tutumu gösterir. örümcek beyinliler. dayak atanda hayvandır.
dinci yobaz kişiliklerin ülkemize verdiği zararlar.
o kız o ayağını adamın ağzına soksa bile adam itiraz etmemeliydi.eğer çağdaş olmak istiyorsa tabi.eğer kız mini etekli şortlu vesaire ise o kızın ayağı bile yalanır.bu kadar da açık konuşuyorum.siz çağdaşlığı kolay bir şey mi sandınız biz bu ülkeyi ne şartlarda kurduk.herkesin bağdaş kurduğu bu ülkede ayağımızı istediğimiz yere uzatacağımız günlere kolay mı getirdik?

tanım :gencecik bir kızın minicik ayaklarının gül kokusuna tahammül edemeyen yobaz işidir.
kimse kimsenin giyim kuşamına karışmamalı. gerçekten tam bir şerefsizliktir.
sanırım yobazlık kimi bünyelerde fazlaca kafa karışıklığına yol açıyor. şöyle anlatayım:

birincisi, habere 'nasıl yani adam madem sevmiyor, bi sürü boş koltuk varken o kızın yanına niye otursun, yalan haber bu yeeaa' diyenler için; arkadaşım, adamın amacı, kızı taciz etmek. cinsel anlamda veya değil, bir şekilde o kızın huzurunu bozmak. yani suç, kızın yanına oturması değil, kızı rahatsız etmek için oraya oturması.

ikincisi, kız, ayaklarını koltuğa falan uzatmamıştır. antrenmandan çıktığı için muhtemelen bacakları ağrıyordur ve biraz esnetmek için karşılıklı konuşlanmış koltukların arasına uzatmıştır. otobüs de dolu olmadığından, buna kimsenin bir şey diyebileceğini düşünmemiştir.

bir şeyleri götünüzden anlamak için bu kadar çaba sarf etmenize gerek yok. kimi zaman, olaylar tıpkı anlatıldığı gibidir. bunlardan bir mana çıkarmaya gerek yok. adam hıyarın, sığırın önde gidenidir ve şort giyen bir kıza durduk yere yumruk atmıştır. bu olay sayesinde, sözlükte onun gibi nice hayvanlar olduğunu da görmüş bulunduk.
(bkz: artık alışın bunlara)
bu olay izmirde yaşansaydı o ses çıkarmayanlar yerine o adamı linç edenler olurdu. hoş öyle bir şeye cesaret dahi edemezdi ya hiç bir şakoş.. ülke elden gidiyor azizim.
voleybolcu kardeşimize yapılan dinci gerici saldırının bir benzeri de dün gece taksim'de bu kez vatandaşı korumakla mükellef polis tarafından yapılmış, alkol aldığı anlaşılan vatandaşa bir güzel "ramazan dayağı" çekilmiştir:
(bkz: taksim de polisten ramazan dayağı)
Olay buraya yazan örümcek kafalıların yorumları kadar iğrendiremedi beni. Valla bravo.
burada sorun gerçekten zihniyet. dikkat edilmesi gereken nokta adamın yumruk atması değil, başka bir insanın yaşamına, kıyafetine, vs. müdahale hakkı olduğunu düşünmesi olmalı.
bu sebepten "şu kıza bak ne biçim giyinmiş, edepsiz", "ne biçim oturuyor, tam kaşar", vs. gibi yorumlar yapan insanın şu adamdan farkı yok. işte biraz daha öküz olanı yumruk atıyor, sorun müdahaleyi hak görme, normalleştirme sorunu.
orada kıza bir saldırı söz konusuyken insanların "uzatma. evimize geç kalıyoruz." şeklinde yorumlar bu ve bunun gibi durumların insanlarımız tarafından nasıl normale indirgendiğinin göstergesidir. yazık gerçekten çok yazık.
artan mahalle baskısının ramazan ayı ayağı. çoğalarak devam etmesi bekleniyor. bu tür haberlerin artmasıyla birlikte duyarsızlaşma da başlıyorsa işte o zaman sonu gelmez bu dayakların.
iki tokat, iki tekmeyle ölmemiştir, silahla vurulması gerekirdi yazık kurtulmuş.
-yavrum utanmıyor musun sen?
+anlamadım amcacım.
-bak kısa şort giymişsin, ayıp yavrum.
+neden ayıp olsun ki?
-canım çekti vallahi. ramazan ayı, bir şey de yapamıyorum. en iyisi döveyim ben seni.
+ne!?
bu gün şort giyene, yarın etek giyene, sonra başı açığa bu böle devam eder..
bu rezalet durum için (bkz: oruç başına vurmuş).
mahalle baskısının ulaştığı son nokta . http://gundem.milliyet.co....2011/1424438/default.htm
Tek kelimeyle YAZIK. Ondokuz yaşında bir çocuk hem de sporcu, başına gelen olay spor yapmak amacıyla gittiği idmandan döndüğü sırada başına geliyor. Bu utanç verici olayı yaratan şahıs bu çocuğa bırakın zarar vermeyi, kıyafetiyle ilgili yorumunu bile dile getiremez hele hele bir de toplu ulaşım aracında. Bu kızı böyle ayıplayarak ne kazanabileceğini düşündü acaba? toplumdan bir şort giyen birini engelledim diye tatmin mi olacaktı acaba? kız ne yapmalı artık? voleybol idmanına giderken kot giymeli heralde bu sıcakta.
aramaya inanmadigim ve hatta usendigim icin fikri takip olmasi bakimindan. bugun ortaya cikan taniklar ve soforun ifadesine gore olayi cikaran ve milleti tokatlayan hanim kizmis. merakla takip ediyoruz.
ayrica bu olaydan seriat,yobazlik,dincilik ufurukculuk malzemesi cikaranlara da ben sapka cikariyorum.
haketmişlerdir. donla maçamı çıkılır?
(bkz: voleybolcu şortlu kızın yolculara dayak atması)
psikoloğa gitmesi gereken ve iyileştikten sonrada hapise gitmesi gereken adamdır.
(bkz: yıl 2011)
(bkz: git iran da yaşa o zaman)
okuyunca hayretler içinde kaldığım haberdir. bide üstüne üstlük "toplumun ahlakını bozuyorsun" gerekçesiyle patlatmış kadının dudadığını bu adam. beyni yerine cinsel uzuvlarıyla düşünen bir muhafazakardan da ancak bu beklenirdi zaten. bir de, bunu din adına yaptığını savunacaktır bu zeka yoksunu arkadaşımız.

(bkz: bsg)toplumun ahlakı bir kumaş parçasına kalmadı,* ama tersini düşünen insan çok.

ramazan iyi gelmiyor bu arkadaşlara, bak valla. her bir b.ka, daha da bir hızlı ayaklanıyor bazı şeyler, bastırılmışlıktan olsa gerek.
bu gibi olaylar insanların gözünü korkuyor ama bu insanların son demleri. kalmayacak bunlar bu insanlar saldırganlar şiddet yanlıları ve baskıcılar. zaten toplumun gidişatına baktığımızda yani kronolojik olarak hükumet her kim veya görüş olursa olsun daha rahat olunmaya başladı. siz ister buna modernleşme deyin ister başka bir şey. şu anın rahat giyinen insanları bundan 10 sene önce emin olun giyemiyorlardı. bu da bir gelişme değil mi? evet yobaz dedikleriniz varlar kaldılar ama ben eminim ki son demlerini yaşıyorlar. eğitilecekler görgü öğrenecekler saygı öğrenecekler ve bu tarih sahnesinden bir süreliğine silinecekler. hakikat bu kaçınılmaz son.
http://www.on5yirmi5.com/...-yememis-tokat-atmis.html

bir de bu habere bakıp yorum yapılması gereken olay. bizim ülkemizde şöhret için "babam bana tecavüz etti1" diyen kız çıktı. Fatma Girik'in söz fato'da adlı saçmalığı bunu haber yaptı. bu ülkede doktorun tacizci olduğunu kanıtlamak için dekolteli seksi bir hanım gönderildi ve bu hanım doktor kendisini taciz etsin diye binbir takla attı.