bugün

insanı hayattan soyutlayan bir haftadır.
sıkıntılı bir haftadır. Geçer not alabilmek için işlenen bütün konuları bir gecede öğrenmeye çalışırsın. uykuya yenik düşmemek için kendini kahveye adarsın. sonuç olarak yine hiç bir şey yapamazsın ve tüm umudunu finallere bağlarsın.
orospu çocuğudur. hayattan soğudum yemin ederim. komaya girmek istiyorum, o derece.
en dandik ve lüzumsuz işlerin bile ders çalışmaktan daha tatlı geldiği hafta. nasıl bir haftaysa ceketini giyip sokağa çıkmak bile sanki yıllarca hapisahanede yatmış mahkumun özgürlüğüne kavuşması gibi mutlu eder insanı. bünyenin bütün bir hayat boyunca romalı gibi haz için yaşamak istediği başka bi hafta yok.
kurban bayramından sonra olduğunda bayramı zehir eden ve de ailenin her sınav günü arayıp sınav nasıldı oğlum diye sorduğu pis, kaka haftadır. hatta bu sene kurban bayramı sonrasına geldiği için kurban bayramıyla sınırlamamak lazım. öncesindeki bir haftayı cennette de olsan zehir eder kendisi. sonundaysa sokakta çok fena sıkışıp cami tuvaleti bulmuş gibi rahatlarsın, ferahlarsın. (bkz: bitse de gitsek denilen şeyler) (bkz: oh be dünya varmış dedirten anlar)
(bkz: vize ayısı)
üniversitede sorumluluk alıp bir hafta yada max. iki hafta kasıp herşeyden bağınızı koparıp çalışsanız, geri kalan zamanınızda rahat edeceğiniz, belkide hayatınızı değiştirecek nitelikte işler başaracağınız ama hiç bir zaman bu özveri gösterilmemek suretiyle her zaman gereğinden fazla internette veya uyuyarak zaman geçirilen bir zaman dilimidir. içimizden gelmiyor hacı ne yapalım. oysa sadece yılda 2 şer haftadan bir ay, sadece bir ay kırsak ya dizimizi böyle psikolojinin amk ben.
bu hafta içerisinde en nefret ettiğin şeyler bile güzel gelir insana. ve onları yapmak için ayrı bir heves gelir, zevk alırsın yapınca. vizelere çalışmayıp türlü uğraşlardan hayat enerjini kazanırsın. bundandır ki sınavlar bir yerinde patlar.
eğer bir hukuk fakültesi üçüncü sınıf öğrencisiyseniz, vize haftası yoktur; vize senesi vardır. tam olmadı gibi ama anladınız işte.
her ne kadar adına kopya veya bedavacılık da denilse bir noktada insanlar arasındaki dayanışmanın gün yüzüne çıktığı ve insanlığın ölmediğini hatırlatan haftadır.
nedense havaların pek bir güzelleştiği zamana denk gelen haftadır.
öğrenciyi teğet geçmeyecek bütün renklerin esas yüzlerini göstereceği hafta.****
--spoiler--
vizeler yaklaşıyordu. mühendislik dersleri çok ağırdı. çok çalışmalıydım. fakat en sevdiğim dizimin (bkz: bleach) en heyecanlı yerine gelmiştim. vizelerle bleach arasında seçim yapmalıydım. ya oturup termodinamiğin köhne dünyasına atlayacak, diğer bir değişle kendimi intihara sürükleyecektim; ya da, bleach'in büyülü, gizemli, mükemmel dünyasına bırakıverecektim kendimi. seçim yapmak pek zor olmadı. bleach'i seçtim. sonuç mu? 2 dersim şartlı olarak kaldı.
--spoiler--
pazartesi günü itibari ile benim için başlayacak olan haftadır. dilerim sorunsuz mezun olurum da son vize haftam olur. hoş biraz daha çalışmamak için boş şeylerle uğraşmaya devam edersem biraz zor olacak o.

ama bakınız bill gates amca ne demiş;

"iyi bir mühendis olmak istiyorsanız sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir." *
vize haftalarında bütün üniversite öğrencileri tabiri caizse 'yanıp dönmektedir'. fakat mimarlık öğrencilerinin o kadar da dert ettiği bir olay değildir. çünkü o hafta dahi projesini veya bir başka ödevini nasıl yetiştireceğini düşünmektedir. hatta vize haftasının diğer haftalara göre daha rahat bir hafta olduğu test edilip onaylandığı bile iddialar arasındadır.
profosör ibnelerin bütün gün oturup yoğun çalışmalar sonucunda güneşin çıkmasıyla başlayan hafta.
uyku saatlerinin ve düzeninin nerdeyse hiç olmadığı haftadır.
(bkz: av sezonu)
keşke sadece hafta olarak kalsa diye dua edilen fakat 2 hafta süren,çoğul ekinin insana acı koyduğu zaman dilimi.
artık bir yerden başlamak lazım çalışmaya haftasıdır. huuuh. sıkıntı var hocam.
osuruktan teyyare olaydır. altı üstü bir vize ne kadar büyütüyorsunuz. bugün iki adet girdim yarın bir adet var. PiPiNiZ KADAR UFAK ŞEYLER GENŞLER BUNLAR DERT ETMEYiN BU KADAR.
şu anda öğrenimime devam ettiğim üniversitede içinde bulunduğum haftadır. biri biterken diğeri başlar. evdeki herkesin vizeye çalışması yüzünden topluluk içinde yanlız kalmaktır bir bakıma. tek destekcim kafein içeren içeceklerdir.
sözlük ve sanal ortamdan, gerçek hayatta sosyal ortamdan, uykudan ve daha nice keyifli şeyden mahrum bırakan, insanı yoran, başına ağrılar sokan, psikolojisini bile bozabilecek hafta.

allah tüm üniversite öğrencilerine* bu hafta da sabır versin ve başarılı sınavlar nasip etsin.*
vize isteyen ülkelerin konsolosluklarına vize başvurusu yapıldığı haftaya denir.
kırklareli'nin vize ilçesinde yazları yapılan ve bir hafta kadar süren, her daim demet akalın, serdar ortaç, funda arar gibi dünyaca ünlü şarkıcıların katılım gösterdiği, aşmış rock festivali.

bi glastonbury, bi vize haftası zaten.