bugün

leş oğlu leş dizi. Humanistlerin , arabları fln beğenemyenlerin.ideolojisiz , hayvan gibi sağa osla saldırdığı diziye hayran olmalırı. Dizi olarak da tırt. Saruışın hatun , adam sevci abazaların izlediği kalitesiz dizi..
--spoiler--
ecbert yine yapacağını yapmış, çıktığı seferde harbe girişmeden el altından gizli kapaklı mekanlarda müzakerelere girişmiştir. kwenthrith'e de her an kazığı atabilir.
--spoiler--
Ragnar reisin gemileri karadan yürüttüğü dizi.

Ragnar şöyle dedi bi de "ya ben Paris i alırım, ya paris beni."
Son çıkan bölümü güzel keşke 2 saat daha sürse dedirten bir cinsten.
bir sonraki bölümde de vikingler paris'in surlarını toplarla dövecektir. çünkü fetih dediğin böyle olur.
8. Bölüm sönük geçmiş dizi.

Çinli kahpeyi boğması beni sevindirdi ne zaman ölecek diye bekliyordum zaten.

Sezon finaline iki kala hareketlenme olmazsa seyircisini kaybeder.
-----------mobil spoyler----------
hakkaten sönük geçti ama en azından ragnar tam olmasa da biraz eskiye döndü flokiyle arayı düzeltti iyi oldu.
torbacıyla azgın kahpeden kurtulmamız iyi oldu odo da ölür herhalde bir iki bölüme.
harbard karşımda olsan ananı avradını diyip susuyorum.
lagertha nın kimseyle sevişmemesi şaşırttı.
aga dizide viking tipli kimse kalmadı figürasyon tamam da eskiden erik,keif,knut,torstein falan vardı adamlar viking aga diyorduk şimdi ragnar var björn az biraz oluyor gibi bir de harald la kardeşi kurtarıyor tipten yoksa at yarrağı erlendura kalacağız,adamın ne boy ne fizik ne sakal hiçbir haltı yok sarışınlık dışında niye oynatıyorlarsa dizide.
----------mobil spoyler----------
eski vikinglerden kim kaldı ki.
Son bolumu hicbir siteden izlemeyi basaramadigim dizi. Izleyen arkadaslar mesaj kutusuna bir hi dese fena olmaz.
ragnar yine kafayı kullanıp bir taşla birkaç kuş vurmuştur.

--spoiler--
- gemileri karadan geçirmek taktiğiyle bütün ordusunun aklını aldı, geçen saldırıdaki yenilgi sonrası saygınlığı geri geldi.
- yerinde gözü olan iki biradere herkesin önünde yalakalığın kralını yaptırdı.
- gemileri karadan geçirme işinin teknik sorumluluğunu floki'ye vererek yine aralarını yapmış oldu.
--spoiler--

ecbert desen yine hinliğin zirvelerinde geziyor.

--spoiler--
geçen bölüm mercia'da gizlice iş bağladıktan sonra bu bölüm kwenthrith'in icabına da baktı. artık ella'yı kaydırma planlarına başlar herhalde.
--spoiler--
--spoiler--
erlendur sonunda beklendiği şekilde belasını buldu. bu arada ragnar'ın yerine göz koyan iki birader ile ragnar ve björn arasındaki yoklama çekme anları her an patlamaya gebe. minik alfred'in papadan gördüğü itibar ilginç gelişmeler olabileceğine işaret gibi.
--spoiler--
Şu amk mobiline spoiler butonu koyun amk

-------spoiler--------
-------spoiler--------

En büyük Paris yağması olacak. Sezon finaline saklamislar. Rollo ve ragnar intikamlasacak. *

Süper olacak final

Ekleme: sezon arası işte anlayiverin. *

-------spoiler--------
-------spoiler--------

Ekleme2: epic fail oldum amk. O yağma daha sonra olacak.
4. sezon 10. bölüm

--- spoiler ---

mükemmel bir sezon/mid-sezon finali olmuş. özellikle time jump'dan sonra çocukların büyümüş hallerini görmek ve ingiltere olayına giriş yapılması, ragnar'ın konuşması mükemmeldi.

bildiğim kadarıyla ragnar'ın ölümü bir ingiliz kralın elinden olacaktı. beni öldürün kral olun konusu o yüzden şaşırttı beni. ragnar kaybolunca birisi kral olur veya ragnar birisine devreder sanıyordum. ragnar kralken çocukları ingiltereyi halledecek sanırım. kafam karıştı gerçi sadece diziye odaklanmak en doğrusu.

floki için yeni kahin olur diyordum ama adam mühendis olarak kalmış. kattegat büyümüş ve ortalıkta lagertha yok. lagertha'yı göstermemeleri paris saldırısından sağ çıkamadığını gösterir. gerçi gemideyken içi dışına çıkmıştı ama yine de bir umut kurtulur baygın yatıyordur sanıyordum.

ulan veletler bile büyümüş flokinin şekli şemali bile değişmiş aslaug hala duruyor. görünce tüylerim diken diken oldu. kendisi benim gönlümde yeni skyler white olarak kalacak.

--- spoiler ---
Sonunda Ragnar'ı sağlam kafayla görmek sevindirdi.

Güzel bir dizi.
1, 2 ve 3. sezonları bir çırpıda izlediğim dizidir. baya zaman geçtiği için konudan koptuk. son bölüm rollo,ragnar'a ihanet edip fransızlar ile ittifak kuruyordu herhalde. kral'ın kızıyla tanıştığı sahneyi hatırlıyorum. kral'ın kızı da tam bir çingene idi. gözlemlerime göre herkes 4. sezon poh gibi olmuş deyip duruyor. doğru ise cidden yazık olmuş. efsane bölümleri olan bir dizi idi vikings. daha da vikings'e gelmem.

ek: 3.sezonun sonlarına doğru ragnar iyice pasifize ediliyordu. nonoş bir tip olarak gösterilmeye çalışılıyordu. 4.sezonda da aynı şekilde devam ederse bu dizinin hiçbir albenisi kalmaz amk.

not: bjorn'un daha sıçtığı bok kurumamış. gitmişler at toynağını başrol yapmaya çalışmışlar.
lagertha yoksa biz de yokuz biri haber versin bunlara !
Aslaug kepçe ağızlısının artık bıkkınlık verdiği süper dizi.

Lagertha yoksa biz de yokuz.
3. sezondayım ama şöyle tam tutulabilecek bir karakter bulamadım. Gerçi lagertha reyiz fena değil ama dur bakalım. Fena değil ya dizi, izlenir. Devam...
Ragnar reisin yine numarasını yaptıgı bir bölum olmus. Dokuz bolum boyunca bu adama noldu diye hayal kirikligi icin de izlerken simdi saniyorum ki gumbur gumbur geliyor.

Edit: ıvar da anası gibi kepcük agizli olmus.
--dizisel spoiler--

4. sezon 10. bölüm dizinin en iyi bölümlerinden biriydi. allah'tan ileriye atladı da bir ivme kazandı dizi. çocukları görmek iyi oldu. ivar'dan iyi şeyler bekliyorum. diğerleri björn dışında biraz mal gibi.

ragnar'ın gidişi ayrı dönüşü ayrı efsaneydi. bakalım neler göreceğiz sezon arasından sonra.

--dizisel spoiler--

--tarihsel spoiler--

björn the ironside, akdeniz'e inen manyak norman !

akdeniz'e inecek, gemileri araplar tarafından yakılacak. kaçanlar italya'ya sığınacak. güney italya'da bir sicilo-norman krallığı olacak. hatta öyle ki haçlı seferleri sonrası kurulan antakya prinkepsliğinin temelinde de büyük rol oynayacaklar.

arap savaşlarını ve italya'ya gidişlerini gösterirlerse dizide mümümmüthiş olur.

ayrıca daha britanya fetholunacak. fransa'nın kuzeyi alınacak!

daha ölmedin ragnar beyy. daha çok iş yapacaksın yiğidim.

not: arapların o dönem endülüs'te olduklarını unutmayınız.

--tarihsel spoiler--
belliki ragnar'dan sonrası da baya tutacak dizi.
sezon arası eylül'de bitecekmiş. ohaa be arkadaş yeni sezonu bu kadar beklemiyoruz.

4x11 fragman,

https://www.youtube.com/watch?v=kYpEjNCs304
ilgimi çeken ve başlamayı düşündüğüm dizidir.

edit: başladım ve başlar başlamaz üç bölüm izledim. şu anlık inanılmaz iyi gidiyor, umarım ileriki sezonlarda bozmuyordur.
bozarsa gerçekten üzülürüm.
westeros'a da gitmişler amk.

https://scontent-fra3-1.x...8395bf5dd&oe=57B151CB
kuaförü her kim ise bir akım yaratmış dizidir.

çevremdeki kızlar ''lagertha saçı'' yaptırmak için kuaför kuaför dolaşıyor.

bjorn'un son hali, rollo'nun ilk hali falan saçlar aynı ellerin tasarımı 10 üzerinden 10.
Olum dördüncü bölümde adam maraş otu yemeye basladi la Çinle ne alakasi var Kahramanmaraşın.