bugün

Bütün insafsızlar birbirlerine benzer.
Birinin adı 'yobaz vakit', diğerinin adı, 'vakit' üzerinden dine olan kinini kusma imkanı bulan 'yobaz din düşmanı'.
Din üzerinden istismar yapanla din üzerinden nefret kumkumalığı yapanlar zıt kardeşlerdir. Birini alıp ötekine vurmakta hiçbir beis yoktur hatta vaciptir.
Peygamber (S.A.V.)'in, 'ben zina yaptım!' diyene, 'git iyice düşün belki hayal görmüşsündür' diyerek meseleye nasıl yaklaşılması gerektiği öğretisi tüm çarpıcılığı ile orta yerde dururken, tamamen vehmin sonucu olan bir yargıya ulaşmakla bu menfur hadiseyi 'din'le ilintilendirmek' arasında zerre kadar fark yoktur.
Bu bir kalp hastalığıdır, marazdır, adamı iflah etmez.
Bu zıt kardeşler için bir temennim olacak.
Topunuz, ölene kadar içinizdeki nefretle böğüm böğüm böğürün emi!..
aslinda beni cok da sasirtmamis basliktir. hatta sorsan sevinmistir bu insan musveddeleri o olaya. bakin biz zaten demistik kutlayan siktir satilmis pezevenktir diye. allah da bizimle bir de carpti bunlari diye. aferin size devam edin boyle. amaciniza az kaldi.
(bkz: halki muslumanliktan sogutmak)
başkent doğalgaz şirket müdürü veysel karani demir'in basın toplantısında kendisine ilham veren açıklama... (bkz: bazılarının belden yukarısı çıplakmış)
ölüme,ölüye ve onların ailesine saygısı olmayan insanlar topluluğu.sahışları tanımamakla birlikte televizyondaki haberi izlemek bile şahsımın içini sızlatmıştır ki onların yakınlarını ailelerini düşünemiyorum,işte basın yayın kuruluşlarından kendini skandala ,insanların moralini bozmaya, intahara sürüklemeye adamış tamamen toplumu yıkmaya yönelik eylemleri olan sadece bir tanesi.
(#4459870)
bir vakit gazetesi klasiği. biraz daha araştırsalar grup seks yapılmış diye haber çıkarıp yazarlar.
ölüm sebebinin 7 gencin üstüne atılmasıdır. böyle bir haber yapılarak olayın, asıl suçlularının kurtulmasını sağlayacak yanlış haberdir. sen gençlerin içmesini boşver, o gaz o borudan nasıl sızdı? ona cevap ver!
bu ülkede hala x partisine oy atmazsa cehenneme gideceğine inanan insanlar var. o insanlar tarafından "doğru, doğru" nidalarıyla karşılanmış yorumdur.
namazında niyazında adamları namaz vaktinden soğutacak olan haberdir.

ulan insan değilsiniz 14 yaşındaki çocuklara tecavüz ediyorsunuz edeni savunuyorsunuz da, en azından ölüleri rahat bırakın.

bakın ana bacı karıştırmak istemiyorum karıştırırsam gün ışığı görmemiş küfürler ortaya çıkar o kadar diyorum.
islamı kullanarak ceplerini dolduran allahsızların, insanlık dışı yorumudur.
her insanın ülkesinde insanlıktan nasibini almamış kişilerin olduğunun kanıtı olan yorumlardır.
bülent ecevit uzun bir süre hastanede yatıp vefat ettiğinde de merve kavakçı olayında mecliste yaptığı konuşmanın cezasını çektiğini yazmıştı bu kendini bilmezler. dindar görüntüsü çizip, ölenin arkasından abuk sabuk konuşan gereksiz gazete. "allah size en beterini versin" demekten başka bir şey gelmiyor insanın içinden.
şaşırtmayan, tanıdık gelen bir yaklaşımdır. 17 ağustos depreminin ardından, saçından çıkartmadığı tokası kafatasına saplandığı için ölen kızların başörtü takmadığı için öldüğünü, bunların türbanlarına karşı çıkıldığı için depremin olduğunu ima eden kafa yapısı da bunun aynısıdır aslında. Ve bu yaklaşım, aslında kendi içinde çelişir. Şöyle ki:

- Adaletin sağlanacağı zaman ahirettir. Dünya yaşantısı herkese bir sınavdır ve ödül-cezalar ahirette verilecektir. Dolayısıyla dünya üzerinde insanların yaşadıklarını neden-sonuç ilişkisine bağlayıp neden olarak da inanışı göstermek anlamsızdır.
- Müslümanlığını olması gerektiği gibi yaşayan bir toplum istiyorsa bunlar, öncelikle olmalıdırlar. Müslüman olduğunu söyleyen, kelime-i şahadet getiren kişi müslümandır, kişinin müslümanlığı yaşama ve ibadetlerinin şekli kişiyle Allah arasındadır. Bu kişinin hayatına yine de ışık tutulmak isteniyorsa, o insan dini yaşayış biçimi nedeniyle dışlanmamalı, tam aksine olağanüstü nezaket ve hürmetle olması gereken kendisine aktarılmalıdır. Olması gereken hakkında kaç tanesinin gerçekten somut bir fikri olduğu konusu da ayrı bir başlıkta incelenmelidir kanımca.
insanlık dışı yorumdur. bir zamanlar adı akit gazetesi olan bu gazetenin 17 ağustos depremindeki iğrenç yorumlarını akla getirir.
için temiz olmadiktan sonra
haci hoca olmussun, kaç para!
hirka, tespih, post, seccade güzel;
ama tanri kanar mi bunlara? **
haber yalan veya gerçek ama ne olursa olsun hakkında heber yapılan kişiler öldü , nasıl bir saygı ve inançdır bu alayamadımağım olay ...
bu bir yorumdur. bazılarının zoruna giden bir yorumdur. her yorum her insanın zoruna gidebilir. nitekim hürriyet-milliyet-vatan üçlüsünün yorumları gibi diğer örnek olabilecek yorumlar da mevcuttur bu yorumlara benzer.
herhangi bir camiye tabanca menzili kadar yaklaşsa allah babanızın oradan 20 kilo günah yazacağı, ancak ne hikmetse herkesin başına über-müsluman ve din alimi kesilen bir grup hoşafın siklenmeyecek, iğrenç yorumudur.

bazılarının zoruna giden yorumdur evet mesela benim fena halde zoruma gitmektedir; çünkü ben insanım. orda ölen insanların da hala acısı taze aileleri var, bu bitli çember sakallı öküzler bunu hesaba katmıyor ama hala ağlayan insanlar var...

gerçekten müsluman olduğunuzu iddia ediyorsanız, bu gazeteyi ancak üzerinde ekmek falan kesmek için satın almalısınız. hala "bak ne güzel yazıyorlar" diyorsanız, müsluman değil ümmetçisinizdir yobazsınızdır, ayrıca berbere de uğramanız gereklidir... o sakal ne babuş öyle? gidin bir insana benzeyin.
vakitle kafayı yemişin ısrarla başlıga devam etmesidir. vakit in yorumu" filsitinde insanlık ölürken eglenceyi pompalayanlar, birçok insanlık dramına da sebeb olmuslardır" yoruma katılmayan, israil sızması bu basının eglence programlarını izleyen varsa, bu başlıga da sözebilirler, vakite sövebilirler, kmin umurunda, nasılsa insanlık öldü, kim öldürdü insanlıgı, yılbası gecesi, israil gazzeye bomba yagdırırken eglenenlerin hiç mi payı yok?
paganik ilk çağdan kalma cezalandırıcı, şakacı yaramaz tanrıları tarafından itinayla doğal gaz boruları delinmiş o yedi çocuk kurban edilmiştir tanrılara.. onlar günahkar oldukları için tanrıların gazabına uğramış bizim kaza dediğimiz şeylerden bu ilk çağ insanları korkar hale gelmiştir.

bu tür insanlara paganius sapiens denir.. bu paganiuslar dünya üstünde meydana gelen her olayı bilimle yakından uzaktan ilgileri olmadığı ve beyinlerinin homo sapiensten daha azını kullandıkları için tanrılarının cezası olarak yorumlarlar.. depremleri, selleri, yıldırım şimşek ve küresel ısınmayı tanrılarının cezası olarak kabul ederler.. iki birbirine paralel olayı değerlendirirken mantık yerine dini dogmalarla yorumlarlar..

aynı yaşta olan ve çeşitli nedenlerle ölen gençlerin ölümünde insan hayatını değil gusul abdesti alarak mı yoksa almadan mı öldüklerini tartışıp, başı açık kızların ölümünü namusuzluklarının tezahürü, türbanlı kızların ölümünü ise şehadet olarak yorumlarlar..

insan hayatı bu paganiuslar için geri plandadır.. kendilerini tanrılarına sevdirmeye çalışırlarken homo sapiensleri günahkar her türlü belaya layık, her türlü cezaya mazhar olarak görüp küçümserler, ticared yapmaktan hoşlanıp paranın kokusunu 500 mt'den alırlar..

benim allah'ım benim dinim benim yolumdan çok daha farklı cezalandırma sistemleri vardır. doğa olayları ve ev kazaları onlar için kaderken homo sapiens için karma değeridir.
kendi ülkesinde çocuk tacizcilerinin avukatlığını yapmaktan utanmayıp, üstüne filistin halkının acılarını yağmalamaya kalkan insanlık düşmanlarının kaleminden çıkmış yorumlardır; ki bu sebebten "insanlık ölüyor" ise o çorbada tuzu olan din esnaflarıdır vakit'in yobazları.
aynısını hüseyin üzmez yapsa derhal bir fetva bulup bizdendir diye sahiplenecekleri durumdur.
"yahu arkadaşım inançsızı ölüyor da inananı ölmüyor mu? inançlı insanların başına kaza gelmiyor mu?" dedirten yorum. başkalarının dinini sorgulayarak kendilerine vebal alan insanlar bu vebali nasıl ödeyeceklerini düşünmüyorlar mı? yazıktır, günahtır. ölüm bir ceza mıdır? nerede kaldı kaza ve kadere iman? Rabbim cezayı ölümle verecek olsaydı masum insanların, "benim oyuncaklarımı neden kırıyorlar?" diyen çocukların üzerine bombalar yağdıranların canını alırdı. bırakılmalı artık böyle boş konuşmalar. senin dinin sana benim dinim bana.
bu kadar duyarlılık fazla! dedirten haberdir.gazzedeki katliama duyarlısınız, yani insan hayatına.ee bu gençlerin canları can değil miydi? dedirtir vakit gazetesi bize...
benim asıl merak ettiğim o doğal gaz sızıntısının neden o gün olduğudur.sorgulanması gereken onların içip içmemesi ya da başka şeyler yapması değildir,zira bunlar onların özel hayatıdır ve ölümlerinin kesinlikle israil savaşıyla alakası yok,dünyada sadece israil savaşında ölmüyor müslümanlar,açlıktan parasızlıktan da ölüyor.eğer bu yüzden ölünecek olunsaydı nice hortumcu işadamı(!) ölürdü,kırk yılda bir olsun biraz içip eğlenmek* bu insanlara ahmakça yüklenmek ancak ahmakların işidir.

kimse kusura bakmasın,eğer müslümanlar ölüyor diye bu kadar vaveyla çıkaracak kadar zavallıysanız size diyecek hiçbir sözüm yok,her gün afrika'da sussuzluktan insanlar ölüyor,üstelik onlara yardım imkanınız bile varken burada israil şöyle yapmış böyle yapmış ah zavallı müslümanlar diyerek ayri müslimleri müslümanlardan kayıyarak kendinizi kandırmaya devam edecekseniz buyurun edin.ben de son gülen olacağım.