bugün

--spoiler--
eski duvar diplerinde karanlık sular
ay vurmuş gölgelenmiş kuytular
canım oğul, güzel yiğit
al gel kanlı gömleğini, sana nasıl kıydılar?
ben bu yürek yarasını bir gece elbistanda duymuştum
--spoiler--

ve ben bu yürek acısını 2 Temmuz'da da duydum
bu yürek yarası, 24 Ocak'tan da tanıdık bana!
o acı ki; ekim'in 21'inden, ocağın taa 31'inden de tanıdık.
ben bu yürek acısını Ankara'da, Gümüşhane'de de duydum!
ölümünün ardından 19 sene geçmiş cesur kalem. 19 sene geçti, geçti de ne değişti? o gün uğur mumcu'yu katledenler hala aramızda ve başka aydınları, düşünen insanları avlamak için pusuda bekliyorlar. kimse kılını dahi kıpırdatmıyor.
her ne olursa olsun, seni unutmayacağız.
24 ocak 2012 itibari ile ölümünün 19. yıl dönümü olan büyük gazeteci. Vurulduk ey halkım unutma bizi. . .
uğurlar olsun ruhun şad olsun.
24 ocak 2012 itibari ile ölümünün 19. yıl dönümü olan büyük gazeteci. Vurulduk ey halkım unutma bizi. . .
bugün ölümünün 19. yıl dönümü olan büyük, usta, araştırmacı gazeteci. bugün hala yazıyor olsaydın keşke, hergün gerçekleri en net şekilde öğrenseydik senden.
Senin ölümünden daha sonra doğup da seni tanıyamamak... Ben çok şey kaçırmışım, Ama olsun yazdıkların var onları okudum onları anlamaya çalıştım... Uğurlar olsun büyük aydın... mekanın cennet olsun...
bu sabah güneş pazara doğmayacak,
takvimler 1993'ü göstermeyecek,
ben ankara'da, karlı sokak'ta olmayacağım;
ama ölümünün acısını, eksikliğinle hissedeceğim.

işini iyi yaptığı için kendisinden mahrum bırakılan, aydın gazetici uğur mumcu'yu ölümünün 19. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

uğurlar olsun.
mumcu'ya göre pkk'yı mossad, cia ve mit'teki uzantılar destekliyordu ve bunu araştırmak üzereyken ne tesadüf ki öldürüldü ! rahmetle anıyoruz.
yaşasaydı büyük bir ihtimalle o da ergenekon kapsamında tutuklanıp ileri demokrasiden nasibini alacaktı. bugün arkasından timsah gözyaşı döken liberal köşe yazarlarının gıkları bile çıkmayacaktı. allah rahmet eylesin.
bu günleri önceden haber verdiği için, cumhuriyetin başkentinde, cumhuriyete meydan okunurcasına katledilen gazeteci, yazar hepsinden önemlisi "insan".
ruhun şad olsun.
ülkeyi adam etmek için çabalayan bir adamdı.

bence aydınlar, bilginler herkes bu ülkeyi adam etmeye çalışmayı derhal bırakmalı. çabalar boşa, kinaye yapmıyorum; rahat edeceğiniz kadar paranızı kazanacaksınız ve kenara çekilip ülkenin haline güleceksiniz.

çünkü bu ülke müslüman bir ülke. fikirle, bilimle beli doğrulmaz. dedesiyle aynı düşünen torunların ülkesi burası. boşa kürek çekersiniz, bari canınızdan olmayın.
görsel
unutmayalım ki cesur bir kez, korkak bin kez ölür.
Önemli olan, insanın böyle bir toplumda mezar taşı gibi susmamasıdır.

Sözlerinin sahibi olan ülkemizin ''karartılmış aydınlığı''..

Umarım ki orada bir keskin kalem, bir kırık gözlükle yazıyordur yine olanları.

Uğurlar olsun.
yahudilerle pkklıların ilişkisini ortaya çıkardığı için mossad ajanları tarafından, aracına yerleştirilen bomba ile öldürülen gazeteci.
Katledilmiş büyük kahraman. Yaşasaydı bugün silivride kafayı yiyor olacaktı.
bütün iyi insanlar gibi, gidişi zamansızdı.

daha doğrusu, götürülüşü...
kalemin, varlığınla bizlere emanet cesur insan.
19 değil 109 yıl geçse de mezarın toprak üstünde...
suikaste kurban gidişinin 19.yılı olan gazetecidir.

uğurlar olsun usta gazeteci.
sevgili uğur mumcu mezarında rahat uyumadığına eminim! 17 yıl geçti ardından. rahmetle anıyoruz bugün değil sadece. sen medyaya bakma.
yaşasaydı muhtemelen üniversitede okurken kendisinden ders alacağım büyük hoca, gazeteci, aydın, insan herşeyden öte. 19 yıl öncesine dair şöyle bir anı kalmış aklımda. kahvaltı ediyoruz cebeci'deki evimizde valideyle. televizyonda gördüğü bir şey üzerine çığlık attığını ve ağlamaya başladığını hatırlarım. o çocuk aklımla o zamanlar anlayamadığım bir durumdu bu. o gün ölen kişi uğur mumcuydu, önceleri abdi ipekçiydi, sonra kışlalıydı, gaffar okkandı, hrant dinkti. değişen bir şey hiç olmadı bu memlekette. konuşanlar susturuldu, içeri atıldı, sürgün edildi, öldürüldü. her defasında göstermelik birileri yakalandı, ölümler unutturulmaya çalışıldı, unutuldu gitti olaylar. bugün birilerine yaranmak uğruna 30-40 yıl öncesine ait cesetleri bulmak için bu toprakları ilmik ilmik deşenler adını bile anmayacaktır uğur mumcunun. 19 yıl geçti üzerinden neticede. biz yerimizde saymaya devam ettik. ha bu arada yaşasaydı ergenekon safsatasından içeriye alınırdı sevgili hocam. emin olun dimdik durmaya devam ederdi o yine. çekinmeden, korkmadan düşündüklerini herkesin suratına peşi sıra dizerdi.

uğurlar olsun... o yağmurlu günde binlerce insanın siyah şemsiyeleriyle seni uğurlamasını hiçbir zaman unutmayacağız.
günümüz gazetecilerinin örneklendirmelerinde sıklıkla ismini kullandığı fakat yaptığı gazeteciliği kendilerine örnek almaya götlerinin yemediği saygıdeğer insandır. cinayetinin halen faili meçhul kalmasıda cumhuriyetimizin ayıbıdır.
yaşamı boyunca halkı uyandırmaya çalışmış gazeteci ve halk adamı.
bilinçli dini yazarlarca da desteklenen birçok görüşü vardır, siz bakmayın sözlükteki ilkokul terklere.
gtte bir karış bokla dincilik oynuyorlar. diğer sekmesi xhamster oysa.
90’ lı yıllarda doğmuş olmak bu yüzden bazen utanç vericidir.
23.01.2012 tarihli ntv "yakın plan" programında gazetecilik hayatı , onu ölüme götüren araştırmaları , kirli ilişkileri korkusuzca açığa çıkarması ile ilgili güzelbir program yayınlandı .
maalesef türkiye de bu tarz işleri yapmanın infazla sonuçlanacağı ve bu infazların her ne kadar suçlularının bulunduğu iddia edilse de hem azmettiricilerin ortada olmaması hem de itirafçıların doğru kişiler olup olmadığının net olarak orataya çıkmaması nedeni ile faili meçhul olarak kalacağı yüzümüze tekrar tokat gibi vurulmuştur .
iyisimi biz hiçbir şeyi eşelemeden , sorgulamadan , vergimizi ödeyip , dizilerimizi izleyerek ve futbol kavgalarımıza devam ederek hayatımıza devam edelim .
yarın öbür gün böyle yürekli adamlar da tamamen sistemin çarkları arasına sıkışınca belki de kuklacılık rolümüzü çok daha rahat oynamaya devam ederiz .