bugün

hülya koçyiğit ile beraber 70 li yıllarda bir film de oynamıştır.
"ben taraf tutuyor muyum?" diye sürekli birilerine sorma ihtiyacı duyan bir insan kendisi.

tamam seninle büyüdük uğurcuğum. çekmiş olduğun en dandik türk yapımı filmi bile sanki oscarlık bir film izliyormuşçasına izledik. dana deli olunca yemedik, "akıllı ol dana dedim artık temiz" dedin yiyiverdik. kuş gribi vardı, tedirgindik "bakın ben yumurta yiyorum" dedin, yiyeverdik. muza binen hamam böceğinin yolculuk maceralarını izleyip ulan adam haberci dedik. patron yok diyen amele görünümlü adamın aslında patron olduğunu ve merdiven altı, sağlıksız gıda mamüllerini pislik içerisinde imal ettiğini gözümüzün içerisine sokunca kangureleceyşıns uğur dedik. manasızca sevdik seni.

gelgelelim star haber enkırmenliğine soyununca sana bir haller oldu. üşüdün herhalde bilemiyorum ama kendi reklamını yapmaktan vazgeçmeni istiyorum. bir dönem sana suikast girişiminde bulunulduğu hakkındaki anını 215689 defa dinledim ve daha da dinlemek istemiyorum uğur. her haber arasında halkın arasına karıştığın o ulu görüntülerini toplamda 1,5 saat izlemek istemiyorum.

haberleri sun uğur haberleri...
Medyanın bu kadar yanlı olduğu*; siyah ve beyaz gibi bir tarafı olduğu bir ortamda yanlı olmasının o kadar da batmadığı habercidir.
bu akşamki susmayacağız alt-metinli konuşması dolayısıyla geliyor; hay ağzını öpeyim!
tayyib bey'e ikinci kez etrafındaki "yalaka"lar dağılınca bağımsız medyaya ihtiyaç duyacağını hatırlatmış, bu kez bunu keser döner sap döner gün gelir hesap döner tabiriyle yapmıştır.

hamiş: daha önce tayyib bey'e bağımsız yargıya ihtiyacı olacağını hatırlatanlar da olmuştu..
arenadaki inandiriciliğini tarafli medyada yaptığı bülten sunumuyla yitirmiş enkirmen.
(bkz: arenanin uğur abisi bi başkaydi)
Simdi ben bu adama yazacagim hakkindaki dusuncelerim emin colasana donecek. birdaha olsun istemiyorum boyle seyler ama sunu demeden edemeyecegim. amcacim sen haberi veriyorsun, biz seni seyrediyoruz. goruyoruz yani seni biz. yeterli sabrimiz var yani. ne diye haber goruntulerinde surekli kafani gosteriyosun. yaptigin haber zaten gerizekalilara verilen bulten neden yani neden anlamadim ki? yapma amca, yapma boyle.. sun haberini al milyonlarini. dolar almiyorsa kafami da keserim haa.
son dönemlerde doğan holding'in reklamlarını yaparken izlediğimiz sözde tarafsız araştırmacı gazeteci.
kendi 24 ayar dürüstlük sıfatına bi şi dediğimiz yok ancak pek çok kimsenin bilmediği bir gerçekte şudur ki abisi dünyanın sayılı mafya adamlarından biridir.
yıllardır saygı duyulan gazeteciliğini, yapımcılığını ve bitmek bilmez araştırmacılığını bu sene star tv ana haber spikeri olarak başladığı günden itibaren tek tek kaybeden biridir.

doğan holdingin senelerdir yediği haltları haklı bir çabaymışcasına savunarak, kesilen vergi borcuna anlam veremediğini normalde tarafsız olması gereken spiker sıfatıyla halka duyurması gerçekten üzücüdür. her yayımlanan haberin arkasından illaki bir yorum getirmeyi de düstur edinmiştir kendine. bırak kardeşim, yorumu biz yapalım. senin işin sunmak, eleştirmenlik değil.

bugüne kadar hiç bir spiker görmedim ki, haber sunarken bir yandan da eleştirmenlik yapan ve geçmişinde yaptığı icraatları, spikerlik yoluyla ön plana çıkartan. evet, abartmıyorum. inanın türkiye ilk defa böyle bir sunucu ile karşı karşıya kalmıştır. kendisine son bir sözüm var;

doğan holding kendisinin bu tavrını devam ettirmesi için kaç para yatırıyorsa söylesin, biz aramızda toplanıp iki katını vermeyi kabul ediyoruz. ama ricamız, sadece spikerlik yapması yönündedir.
star'ın yeni haber starı
chp'nin şakşakçısı.
yazık oldu yılların tarafsız uğur dündar'ına.
eski gazeteciliğinin yerinde yeller esen kişidir.
(bkz: ugur dundar in kendini bitirmesi)
star ana haber'de melih gökçek'in kendisini hedef alan tehditlerine sert bir karşılık vermiş kişi. ailesinin başına bir iş gelmesi halinde sorumlusunun melih gökçek olacağını söyledi. kendisini hiç böyle görmemiştik diyebilirim.
melih gökçek kişisine ettiği lafları köpek yese zehirlenir diyerek alkışladığım gazeteci.
bizim mahalledeki pastahaneye ne zaman gelcek diye hala beklediğim; nedense sabancı, koç ve benzeri firmalara hiç bir zaman baskın vermeyen şişirilmiş balon.
Akp'ye tavır aldığını düşünmeye başladığım spiker(imsi) kişi.
melih gökçek isimli başkanımsının sert kayaya toslamasına sebep olan başarılı haberci.

bu tehditler adamı koltuğundan eder.
Melih Gökçek'e çok pis ayar vermiştir.
chp nin barajı aşamadığı seçimlerde tv deki üzgün halini hatırladıgım son derece tarafsız(!) araştırmacı gazeteci. araştırmacı derken, hijyen koşullarına dikkat etmeyen fırınları pastaneleri falan araştırır bu. ergenekon da neymiş.

hafta sonu olacak seçimlerde şimdiden kendisine metanet diliyorum.
kamu tarafindan eski güveni kaybetmiş, mal varliğinin açıklanmasi tehditi karşısında elinin kolunun armut toplamadiğini göstermiş haftaiçi HEr AKŞAM 19,30 ana haber bülteninde karşı saldirida bulunan insandir.
benim mal varliğim kimseyi ilgilendirmez beyanatinin arkasindan ancak bana maaşimi veren patronumu alakar eder demiştir.
öyleya kiralik katile verilen parada kimseyi alakadar etmez.

"boşver siyaseti uğur abi sen hijyen koşullarina uymayan fırıncılarin korkulu rüyasi olmaya devam et"

NoT:gerçekleri sindiremeyen 20 OLDU * , entrymi silmeyerek dahada bulmaya devam edecem.*
izlerken tüylerimin diken diken olmasına neden olan haberci, spiker. resmen adamın karısına iftira atmışlar. böylesine sabırlı bir adamı şu hale getirdiler ya şu memlekette helal olsun.
az önce haklı olarak isyan eden gazatecidir. yiyecekler bu adamı da, ona üzülüyorum.