bugün

''20 metrelik bir ölüm uçuşundan canlı olarak kurtulan Heparı,boynundaki iki kırık,basındaki travma ve gecirdigi ic kanamaya ragmen yasam savası veriyor.'' demistir Hurriyet,21 mayıs 1994'te
ölümünün 16. yıldönümüdür bugun,gene elem bir gün
kimse tanımazdı bende dahil ama ölünce okuldaki kızlar heryere salya sümük "seni seviyoru uzay,uzay kalbimizdesin" falan filan diye yazmışlardı ölünce şöhret oldu rahmetli...
bugün ölüm yıl dönümü olan sanatçı.
bu kavga, kıyamet, savaş havasında az kaldı unutuyordum. halbuki tam da böyle zamanlarda hatırlatmalı seni.

şimdi arka arkaya senin için ve barış için, sevgi için; karanfil ve masum değiliz dinleyeceğim.

umut ile.
jeff buckley e benzeyen müzisyen * *
Sezen Aksu ile aşk yaşadığı dönemde Yıldız Tilbe ile bir gece geçirdiği itiraf edilen 'müzik kişisi': yıldız tilbe bir zamanlar sezen aksu'nun evinde kalırmış ve o (o zaman) bacak kadar çocuk sezen'in sevgilisiymiş. sonra ayrılmışlar ama uzay sezen'in yakasından düşememiş. bir gece sarhoş gelmişler eve, yıldız ile uzay o gece... ertesi sabah yıldız pişman olup durumu sezen'e anlatmış. sonra: http://www.nethaber.com/v...-sevgilisiyle-yattim.html
insanın yaptığı sanatla, eserleriyle öldükten sonra bile yaşadığının en mükemmel kanıtı. belki bir çok şarkıya benliğini katmıştır ama en çok "küçüğüm" adlı şarkıda piyanosunu dinlediğimde etkilenirim. gözlerimin önüne gelir. ölümü bana bu kadar acı geliyosa, ailesine sezen aksuya ne kadar acı geliyodur kimbilir. üzgündür öldüğü için. yapmak istediklerini yapamadığından. bu kadar zor mu öyle birinin bir daha dünyaya gelmesi? bu kadar zor mu tanrının bazı insanlara torpilli davranıp "hadi vazgeçtim sen geri git. hem burda ne yapacaksın ki. bura sana göre değil " demesi. ah canım benim. mutlusundur umarım gittiğin yerde. umarım yukardan sevdiklerini görüp hasret giderebiliyosundur. çünkü sana özlemimiz dinmiyor hiç. en azından sen hasretini dindir.
kendisine:
(bkz: delikanlım)
(bkz: serserim benim)
(bkz: küçüğüm)

gibi şarkıları yazdıran büyük insan. yahu bunlar benim çocukluğumdan beri en severek dinlediğim ve sevdiğim erkeği düşündüğüm yegane şarkılardı meğersen hepsi uzay heparına yazılmış. ne adammış, uçana kaçana kaymış rahmetlik.
--spoiler--

ukalalık ya da megalomani olarak algılanmasın ama bazı insanların yolculukları diğerlerinden uzun oluyor. ben yaşıtlarımdan erken geliştim, farklı bir hayat yaşıyorum. benim kıstaslarım onlarınkinden her zaman farklı oldu. genellikle beraber olduğum kadınlar benden yaşça büyüktü. normal yaşamda ayakları çok yere basan bir adamken bir yanım da çok maceracı, her günü sürprizle bekliyorum yarın ne yaşayacağım acaba diye. hiç program yapmam örneğin. bir de geceleri yaşamaktan hoşlanıyorum, gece olduğu anda enerji toplamaya başlıyorum, bu çocukluğumdan beri böyle. erken yatamıyorum, genel bir sorumsuzluğum var hayata karşı.
tek sorumluluğum piyano, müzik.. ne yapacağımı bilememek özgürlüğümü yaşatıyor bana ve bu durum çok hoşuma gidiyor. yaşlılığı çok düşünüyorum ben, yaşlandığım zaman bu heyecanları yine taşıyacağım mı diyorum. attila ilhan'ın bir lafı vardır ya, aslında idam mahkumlarıdır yaşlılar, diye. bu yüzden her şeyi yaşamak istiyorum. hızlı yaşamaktan ben de zaman zaman korkuyorum ama ilerisini şimdiden göremem.

yani hızlı yaşayıp bütün yaşanacak şeyleri tüketmekten korkuyorum, bazı keyifleri belirli yerlere bölmeye çalışıyorum ama yaşanacak çok şey de var, hayata karşı çok büyük enerjim var..
--spoiler-- *
serserim benim ne güzel adamdın sen.
müzik bilgisi üst düzeyde olan özlenen müzisyen. *
la'l, medcezir, deli kızın türküsü gibi türk pop müziğinin en kaliteli albümlerinde emeği vardır.

eğer yaşasaydı ne güzel serdar ortaç tornacı, demet akalın manken olarak kalacaktı.
sezen aksu'nun sevgilisiydi. demet akbağın aracına , motorsikletiyle etilerde koç köprüsü üzerinde çarpması sonucu komaya girmiş,hayatını kaybetmiştir.
yıldız tilbe'nin bir gece beraber olduğu şarkıcı.
mükemmel bir aranjör, mükemmel bir insan, 90'ları 90'lar yapan adam, mükemmel bir macera sever ve belki de bilmediğim nicesi.
rahat uyu uzay, bom boş gitmedin bu dünya'dan bize seni hatırlatacak, gülümsetecek çok şey bıraktın ardında. iyi ki vardın ve varsın.
bugün doğum günü olan aranjör. yaşasaydı 43 yaşına girecekti.
doğum günü kutlu olsun. ruhu şad olsun.
ergenliğin yakışıklısı. ne kadar üzülmüştüm, vefat ettiğini duyduğumda.
elleri kolları kınalı bebek adlı şarkının sözleri kendisine aitdir.
yaşasaydı serdar ortaç şarkıları bu kadar para etmezdi gerçek değerleri olan 3 kuruşa satılırdı.
müzik sihirbazı.

içimden çıkan koca bi aah'ın sebebi. uzun zamandır anmadım seni. sol taraf koca bir şamar oldu seni vurdu yüzüme. popumuzun sanatımızın yasıdır o. hiç bitmeyecek yası.

"küçüğüm"ü dinlerken, o piyano sesinin sebep olduğu kalp yanmasının tek sorumlusu uzay'dır.
Bir zamanlar beyoglu hayal kahvesinde ickisini yudumlayan yuzyilin senfonisidir.
yahudidir.
gecenin bu saatinde birdenbire aklıma gelip iç geçirmeme neden olan , sezen aksu'nun ardından "son şövalyelerdendi" diyerek gözlerindeki yaşı yüzüne sürdüğü güzel adam..

http://www.youtube.com/watch?v=dcU2eKe7Flc
20 mayıs 1994 tarihinde motoruyla demet akbağın park halindeki arabasına çarparak, 11 gün bitkisel hayat sürdükten sonra 31 mayıs saat 10.50 de genç yaşta hayata veda eden yetenekli müzik adamı. yaşasaydı türk müziği bambaşka boyutlarda olabilirdi. keşke aramızdan erken gitmeseydin. keşkelerin bi faydası yok fakat insan yinede umut ediyor. keşke...
adama baktığımızda hem sezen aksu'yla sevişmiş hem yıldız tilbe'yle sevişmiş hem de zeynep tunus'la... Bunlar sadece bildiklerimiz... Adam zamanında bizden iyi hayat yaşamış ha. Biz de o 25 yzşında ölmüş yazık diyoruz. Şu an 25 yaşında ve onun yarısı kadar dolu hayat yaşamamışları biliyorum lan. Neyse. Toprağı bol olsun...
eğer yaşasaydı serdar ortaç'ın tornacı, demet akalın'ın manken, hande yener'in tezgahtar olarak hayatına devam edeceği, türk müziğinin bugün bambaşka boyutlarda olacağı dahiyane müzisyendir. *
türk pop müziğine şöyle muazzam albümler kazandırmıştır;

(bkz: la l) (bkz: sertab erener)
görsel

(bkz: med cezir) (bkz: levent yüksel)
http://www.sozsende.net/i...vent-yuksel_med-cezir.JPG