bugün

görsel
görsel
sıcaktandır.
çok istenilen şeylerin istediğimiz zaman gelmeyeceğini kanıtlayan olaydır.
sorunu yaşadığımız durum. ne ilginç. tüm gücüyle bizi etkisi altına aldığı hayat, bir uykuyu bile bize çok görüyor.
çok ciddi olarak tedavi edilmesi gerekir çünkü uykunun yerini alacak bir seçenek yoktur.
uykunsayamamamak var bide bunun bacanağı.
Sebepsiz uyanıp tekrar uykuya dalamamak denen bir şey var.
beladır evet.zz
Dün gece 3 4 saat uyuyup bu sabaha uyandım. 1 kaç saat sonra işe gidicem ama bugün de bir türlü uyuyamıyorum.
Nefret ediyorum uykusuz kalmaktan.
Hem başımı ağrıtıyor, hem gözlerimin içi yanıyor gün için de.
Napim?
Öffff.
Tam böyle yatacak iken bir düşünce beni bulup çekiyor. Uzun zaman önce Bunun çözümünü uyuyana kadar bir şeyler okumakta bulmuştum, şimdilerde okuyacak bir şeyler ya da havam pek olmadığından aynı naneden müzdaribim.

Tam uyumaya hazırlanırken bir düşünce alıp götürüyor. Bu gece dedim ki; ulan her seferinde kendinle beyninin içinde konuşuyorsun, bu sefer hepsini dilinle dışa vur.

Konuşmaya başlıyorsun, laf lafı açıyor kendinle. Sonra birinin rakı masasında asıl teşhisi yapan lafı söylemesi gibi, bir anda dökülüyor ağzından anahtar kelimeler. Rahatlayınca da o dakika uyuyorsun.

Düşündüğünü sesli olarak konuşmak, sadece düşünmekten çok daha iyiymiş. Bunu da sürekli hale getirip etkisizliğini yitirmesinden korkmuyorum değil, ama gittiği yere kadar götürürüm artık. Bu Da etkisini yitirirse sıradaki hamlem aynanın karşısına oturarak konuşmak olacak.
Her gece olunca alışkanlık yapıyor. Güne adapte edemiyor insan kendisini.
madem öyle bari açalım Tuncel Kurtiz'i hatırlayalım..
https://www.youtube.com/watch?v=TDb5ilzIbto
iki yıldır çektiğim insanı delirten bir durum hele deli gibi uyumak istediğim bir zamanda uyuyamamak..uyumak için dört beş saat uğraşmaktan yoruldum ben kafamı yastığa koyar koymaz uyumak istiyorum
ponçik bir kalp sızlamasıyla meydana gelen durumdur. özlem denen bir gerçek var.
yatakta sudoku çözmeye başladım mı ninni etkisi yapıyor, devam edemiyorum.
Gün içinde vücudunuz yorulursa bu sıkıntıyı çekmezsiniz. Bol bol hareket edin, spor yapın, çalışın işte o zaman oturduğunuz yerd bile uyursunuz.
Gece 3 gibi yattım ve yaklaşık 1 buçuk saat önce kalktım ve 1 buçuk saattir uyumaya çalışıyorum. Ve şu an pes ettim. Uyuyamıyorum arkadaş!
Uyursam unutucakmışım gibi geliyor. Uyumuyorum.
bu saatte normaldir.
Yatmadan 3 saat öncesine kadar bir şey yenmemeli, yatarken telefon ışığına bakmak uykuyu kaçıracağından telefon ışığına bakmamalı vb tavsiyeleri bildiğim ama uygulamadığımdan uyuyamamamın sebebidir.
Gökten kafama dev bir kılıç saplansa da dalsam artık dedirtendir.

Şimdi iyi güzel hoş güneş doğup çalışmam gereken zamanda salyalarım masaya akacak. insan olmak çok zor arkadaşlar, mümkünse doğmayın.
tek çözümü uyumamaktır. nasıl olsa bir gün uyuyacaksınız...
sebebi her ne olursa olsun, uyuyamamak önemli bir problemdir. ancak ondan çok daha ileri boyutta olan bir problem varsa, o da, uykun olmasına ve uyumana engel olacak somut bir şey olmamasına rağmen, isteyerek uyumamaktır.
https://youtu.be/m4P1LgIKAeQ

pazar mı bitti cumartesi mi bitiyor? hangi sabah bu sabah