bugün

bırak o taşı öten berin yırtılacak.
bir acıyla karşılaşıldığında tek çare sessizliktir.
(bkz: yirmi gece ve yağmurlu bir gün)
-eğer iyiysen bi şey de.
-bi şey.
(bkz: pulp fiction)
''Tüm dünyada, bütün evrende hiçbir yaratık kendini övmez, insanın dışında, bu adil değil.'' Constantine
''Bak sana ne diyeceğim, senin gibi bir arkadaş lazım olursa çömelir sıçıveririm, olur biter..''
The Mist
"oysa siz bir sebze bile olamazsiniz, cunku enginarin bile kalbi var."

(bkz: amelie)
"life's like a box of chocolates; you never know what you're gonna get."

(bkz: forrest gump)
her ne kadar film olmasa da hayatımın repliğidir ;

- efendim adamın biri halepte 60 arşın......
- alllllaaaaaaaahhhhhhhhhhhh.
- sabri bey ne yapıyorsunuz.?
" mutluluk belki de sadece kovaladığımız bir şeydir. "

(bkz: the pursuit of happyness)
"tanriyi guldurmek istiyorsan ona planlarindan bahset"

(bkz: amores perros)

"mathilda: hayat hep boyle zor mu, yoksa sadece cocukken mi boyle?
leon: hep boyledir."

(bkz: leon)

"-kimi secersem seceyim birileri mutsuz olacak.
-lanet olsun birilerinin ne istedigini birak! sen ne istiyorsun?"

(bkz: the notebook)

ve tabi ki:

"babam hep oluleri gomerdi
benimle hic ilgilenmezdi"

(bkz: my girl)
the lord of the rings-kılıcım emrindedir.

the lord of the rings-kişilerin en ufağı bile kaderin akışını değiştirebilir.
vinnie jones ile ellerinde replica olan üç adet zenci arkadaşın diyaloğudur.
--spoiler--
bullet tooth tony: so, you are obviously the big dick. the men on the side of you are, your balls. there
are two types of balls. there are big brave balls, and there are little mincey faggot balls.

vinny: these are your last words, so make them a prayer.

bullet tooth tony: now, dicks have drive and clarity of vision, but they are not clever. they smell pussy and they want a piece of the action. and you thought you smelled some good old pussy, and have brought your two small mincey faggot balls along for a good old time. but you've got your parties mangled up. there's no pussy here, just a dose that'll make you wish you were born a woman. like a prick, you are having second thoughts. you are shrinking, and your two little balls are shrinking with ya. the fact that you' ve got "replica" written down the side of your gun. and the fact that i' ve got "desert eagle point five o'" written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. now... fuck off.
--spoiler--
--spoiler--
mermi diş tony - görünüşe göre sen büyük yaraksın. yanındaki adamlar da senin topların olmalı. iki tür top vardır. büyük cesur toplar ve kız gibi ibne toplar.

vinny - bunlar son sözlerin, bence duaya çevir.

mermi diş tony - şimdi, yarakların görüşü kuvvetlidir ama çok zeki değillerdir. vajinanın kokusunu alırlar ve macera isterler. sen güzel bir vajinanın kokusunu aldığını düşünüyorsun ve yanındaki iki adet ibne topu da iyi zaman geçirmek için getirdin. ama partiniz sona eriyor. burada vajina yok, sadece baştan kadın doğmanızı istettirecek bir kutu. şimdi bir pipi gibi, düşüncelere daldınız. ufalıyorsun ve yanındaki iki topun da senle beraber ufalıyor. silahının yanında yazan 'replica' gerçeği. ve benim silahımın yanında yazan 'desert eagle 0.5' gerçeği, toplarının ufalmasını hızlandırıyor olmalı, senin varlığınla beraber. şimdi... siktirin gidin!
--spoiler--
aradaki mimikleri de eklerseniz gerçekten çok başarılı bir diyalogdur. özellikle tony' nin replica yazısını farkettiği andaki rahat tavırları, elemanların silah üzerindeki yazıları okuma anları insanı gülümsetir.
the godfather
Ailesiyle vakit geçirmeyen adam gerçek bir 'adam' değildir.

the godfather
Eli çantalı bir hırsız eli silahlı bir hırsızdan daha çok çalar

the godfather 2
Bu odada babamın bana öğrettiği bir çok şey var. Bana şunu öğretti; "Dostlarını yakınında tut ama düşmanlarını daha yakın."

the godfather part 3
Para silahtır ama siyaset, tetiği ne zaman çekeceğini bilmektir.

the godfather part 3
En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır.

the godfather part 3
Düşmanlarından nefret etme bu senin yargılama yetini etkiler.

ve tabi ki efsane:
"Ona red edemeyeceği bir teklifte bulunacağım"
yönetmenliğini özcan alper'in yaptığı sonbahar filminde, fahişelik yapan gürcü kız Eka'nın; ölmek için çok az zamanı kalan yusuf'a birlikte olmak için yaklaştığı sırada yusuf'un "benim istediğim bu değil" demesi bütün filmi tek başına götürebilecek detaylardan biridir. "benim istediğim bu değil" ağır ve anlamlı.

ayrıca bir de bu var;

(bkz: #8632746)
what... do... you... want? ( the notebook )
(bkz: vizyontele)
-baba akü yok!
-baba akü komple yok.
-hayatımda hiç kaybetmeye dayanamayacağım bir şey olsun istememiştim Clare ama bunun için çok geç...
sadece güzel, zeki ve mükemmel olduğun için değil; artık kendimi yalnız hissetmiyorum.
benimle evlenir misin?
(bkz: the time traveler s wife)
film:Çöpçüler kralı

Kemal Sunal(Apti Şakrak) sokakta yerleri süpürmekte, Ayşen Gruda (Hacer) ise camı silmektedir,evin hanımı sokaktan hacere seslenir; kız hacer işler bitince bizim cocukları parkada götürüver. bunun üstüne apti ;

parkada gidecekmiş iki gözümün çiçegi..

bu repliğe bayılıyorum aşırı sevgi belirtmekte bence
-why so serious let's put a smile on that face(the dark knight, joker)
turkçe dublajda şöyle çevrilmiştir ''hadi şu yüze bir gülücük konduralım.''
eve içkili gelen rıza;
-yine mi içtin? içince herşey halloluyor mu?
-hallolmadığı için içiliyor.
(bkz: neşeli hayat)
-beni korumak için kendini ölüme attı
öylesine değil ölesiye sevmek bu demek ki..
(bkz: deli dumrul)
insanlar bana tyler durden'ı tanıyor musun diye soruyorlar.
(bkz: dövüş kulübü)
-götürsene beni de çanakkale'ye
-çanakkale'den geçmiyoruz baba, geçmiyoruz.
-çanakkale geçilmez zaten oğlum.
hokkabaz cem yılmaz
"yes man" filminden
"dünya bir oyun bahçesi...bunu küçükken biliyoruz, büyüyünce unutuyoruz."

"the curious case of benjamin button" filminden
"hayatınıza fırsatlar yön verir; buna kaçırmış olduklarınız da dahildir."
"bana bak çarıklı sensin.nasıl gönderirsiniz bu pislikleri o tertemiz insanlara.onların kaleme silgiye deftere ihtiyacı var.onlara yardım edeceğinize onlarla dalga geçiyor, küçük göruyorsunuz.hiçbir işe yaramayan, asalak gibi yaşayan sizlerden nefret ediyorum.eğer anlayacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim, siz ondan da anlamazsınız..."