bugün

-kibir benim en gözde günahım.
"..Ölürüz. Beraber."

görsel
Sakın bana masum olduğunu soyleme çünkü bu benim zekama hakarettir.

(bkz: Godfather)
Üçyüz üçyüz üçyüz

yüz

Benim ki niye ötekilerden eskik

onlar sendikalı

E bende harranlıyam

git ulan işine.
+Keşke oralarda seninle birlikte olabilseydim.
-benimleydin.
Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!

- (bkz: fight club)

off okurken gaza geldim be.
"play it again sam." kazablanka filminden
Var gibi olmak değil var olmak! Persona
+Tywin Lannistera söyle.'20.000 kuzeylinin gerçekten altın sıçıyor mu?' görmek için geldiğini söyle.

Evet film değil ama sonuçta unutulmaz.
görsel
bilemiyorum altan, bilemiyorum.

edit: film adı (bkz: her şey çok güzel olacak)
nayır, nolamaz.
En azından hayattayız be abi.
seni ne kadar seversem seveyim hep eksik kalacakmış gibi korkuyorum ben.
korku en bulaşıcı hastalıktır.
görsel
Bunun anlamını biliyor musun? Latince. Kendini tanı, demek. Sana küçük bir sır vereceğim. O kişi olmak aşık olmak gibi bir şeydir. Kimse sana aşık olduğunu söyleyemez. Sadece sen bilirsin. Her şeyinle. Tüm bedeninle.
Matrix.
görsel
bir muma dokunduğumda hiç acı duymam, bıçak batırsanız hiçbir şey olmaz, onun kalbi atıyorken ben burada ölüyüm ve de içim sızlıyor. gel de gerçek değil de. sanki hala dökecek gözyaşım var. bir muma dokunduğumda hiç acı duymam, güneşte ve yağmurda hepsi aynı, kalbimde derin bir yara, çarpmıyor ama sızlıyor içimdeki bu sızı gerçek değil sanırım. evet bir ölüyüm fakat hala dökecek gözyaşım var.
Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy. ve fikirlere kurşun işlemez!
- malı arap faik'ten alıyorduk.
Mobilya satın alırsınız. Kendinize dersiniz ki, bu hayatım boyunca ihtiyaç duyacağım son kanepe. Kanepeyi alırsınız ve sonraki birkaç yıl boyunca, hangi işiniz ters giderse gitsin, en azından kanepe sorununuzu çözmüş olduğunuzu bilirsiniz. Sonra o güzel yuvanızda kısılıp kalırsınız. Bir zamanlar sahip olduğunuz şeyler artık sizin sahibiniz olur.

-fight club.

çok doğru bir söylem. insanlar bir süre sonra eşya para gibi dünyevi şeylere daha fazla değer veriyor. hayatın zevkini sikip atan bir durum bu.
(bkz: bak beyim sana iki çift lafım var)
(bkz: come on john i am your stepsister)
if you love a man's garden, you gotta love the man.