bugün

ilk okuldan beri kötü bi yazı stili getiren öğrenci insanın geleceğiyle oynayan hocalardır. * * eveeet çocuuuklaaar, sınavda iyi yazana bonus veriyorum, diyerek aslında kötü yazıyı sevmem, ön yargım vardır, kağıdı da bi mesafeli okurum mesajı verir. yazınıza dikkat edin diyerek adamın sınava 1-0 yenik başlamasına sebep olan ve biçime bakıp içeriği önemsemeyen akademisyenlerdir.*
yazdıklarınızı okumam diye tehdit eden diktatör potansiyelli hocadır.
bilgiyi hiçe sayan, oğrencinin hevesini kıran hoca tipidir.
bir ileri modeli sınavda ek kağıt vermeyen ve kötü yazana takan hocalar hocadır.
gözünün yaşına bakılmadan ilkokula öğretmenlik yapmaya gönderilesi hocadır. güzel yazmak hoş bişey ama yapamayan beceremeyen napsın?
kendisi güzel yazamadığı için zamanında hocasından fırça yiyen hoca tipidir.ben yandım sende yan hesabı öğrenciye takar.
tobb etüde ali alp isimli hocamız bu hoca tipine örnektir. üniversiteye gelmiş eşek kadar heriflere hem de teknoloji var artık, sanki elde mi yazıcaz bundan sonra, bunu nasıl yaparsınız diye düşünen öğrencilere cevap olarak biz burda en iyiyi yetiştirmeye çalışıyoruz, üniversite mezunu noktalama, imla bilmiyorsa, yazısı aşağıdan başlayıp yukarı çıkıyorsa, okunmuyorsa cevabı içerik olarak doğru olsa da biçim olarak yanlış olduğu için tam puan vermem şeklinde açıklama yapmıştır.
günümüz iş dünyası hem estetiğe hem bilgiye önem verirken, yazıda da estetik bekleyen hocalar olarak pek de haksız sayılmazlar.
ayrıca öğrenci milletinin pek sevmediği hoca tipidir.
(bkz: tip fakültesi)
(bkz: doktor yazisi)
düzenli yazıya extra 10 puan veren hocalar da mevcuttur. haksızda değildir pek ama etkili ama etkisiz bir düzene kavuşturmak ister sizi.*
mezun olunduktan sonra kendisine o taktığı yazıyla bol argo içeren bir mektup göndermek farz olan hocadır.
bunların bir de sayfa marjinlerine takmış versiyonları bulunur ki anlamak mümkün değildir. sağdan 3 cm, soldan 2,alttan iki satır zannedersin memleketi kurtarıyoruz.
(bkz: klavye cikti mertlik bozuldu)
(bkz: takılası hocalar)**

(bkz: grafoloji)
tıp fakültelerinde kötü yazana iyi not veren hocalar olduğu rivayet edilir.
bedduaların en kötülerine maruz kalan hocalardır. ulan yazamıyorum işte inci gibi ne yapayım.
- çocuklar sorular 90, yazım kurallarına uyum ve yazının güzelliği 10 puandır...
yazı önemli iştir.

(bkz: üniversiteye gelip hala yazı yazmasını öğrenememiş öğrenci)
üniversite öğrencisinin yazısı zaten genelde güzel olmaz ki. lisede güzel olanlarınide zaten hocaların ağzından bir cümle daha yazayım derken alen acele kısaltmalar kullanarak bozuluveriyor. bu konuda kızan hocalara anlam veremiyorum. yazı okunabilecek şekilde ise tamam işte daha ne çoğumuzun yazısının bozuk olma nedeni onlardır dersi anlattıklarında yazdığımız kağıda bakamıyoruz be acelenden.