bugün

içeri girişlerin nasil denetlenecegi merak konusu olan şenliktir;zira gorukleye giden insanlar ve hastaneye gelen insanlar vardir.Universitemiz hangi işi doğru düzgün yapiyor ki bunu yapsin demekteyiz..
universitedeki kıro kitlenin de mutlu olmasi için fatih kısaparmak konseri barindiracak olacak şenlik*.Şehrimizden şahinlere doluşacak deliyürekleri sabirsizlikla beklemekteyiz
sen 15 mayis a akişkanlar mekanigi sinavi koy sonra benden şenlenmemi bekle...
cidden öğrenci olmayan giremiyo mu? şahane olmuş!!! sen dört yılını ver okula o seni kampüse almasın * anlaşılan şenlikler, "uludağ üniversitesi mutlu aile tablosu" olmuş? sorarım size öğrenci yaptığını ettiğini kime satacak ? öğrenci olmayan stand açabiliyo mu, konser verebiliyo mu...... bari? *
13 mayis cumartesi saat 15:00 da grubumuz Ruhun Gemisi ile katilacagimiz, tum sozluk yazarlarini bekleyip "bir ayak ustu zirve yakismaz mi?" diye sordugumuz senlik.
4saat once bitmis olan senliklerdir... son gece cem koksal - joe lynn turner ve sebnem ferah konserleri ile eglence tavan yapmıstır. lakin joe lynn turner ın "...set me free" albumundeki bazı sarkıları kendi tarzında yorumlaması - hatta bazı yerlerde sarkının sozunu unutup sonradan toparlaması - ile sarmamıstır. cem koksal da giderek sıfatsızlasmaya baslayan bir gitarcı olmus, gecen sene geldigindeki sekli tamamen kaybolmus, bu seneki capulcu haliyle komik bir izlenim bırakmıstır.

ardından tam zamanında sahne alan sebnem ferah ın kendisi ve sahne performansı yine buyuleyiciydi. 2sene once yine senliklerde yagmur yagmasıyla konserinin iptal oldugunu hatırlatmıs ve kendi de dedigi gibi bu aksamki konseriyle kendini affettirmistir. 2 saat boyunca aralıksız performans gosterdi, giderken hoscakal sarkısını soyleyip bizlere veda etti. ne diyelim, seneye tekrar bekleriz...
bu seneki şenliklerin en güzel dakikalarınıcem köksal-joe lynn turnerkonserinde yaşadığım şenliklerdir.
sertap erener konseri de renkli ve eğlenceli geçmiş ama kısa sürmüştür. özellikle bateristi fernando nun latin amerika ezgileri gayet eğlendirmiştir.

yağmur yine yapmıştır yapacağını; vega konseri sırasında başlayan yağmur mor ve ötesi nde de sürmüş, zevkleri kursaklara tıkamıştır. artık geleneksel hale gelmiştir yağmur. ne kendim gördüm yağmur yağmayanını, ne de görenini duydum şu ana kadar.
cem köksal ve joe lynn turner sahnedeyken seyircileri sürekli zorla el sallamaya, şarkılara eşlik etmeye zorlamışlardır.

hatta cem köksal işi biraz daha abartarak açık açık söylemiştir; dünya üzerinde satılacak bir dvd çekiminin yapılmakta olduğunu ve eğer yeterli performansı gösterirsek* dvdnin çekileceğini filan. araya bir de son şansınız diye eklemedi mi, işte o an bittiğim andı, cem köksalın da. koskoca joe* gelmiş sen yalvarıyorsun be adam, oldu mu şimdi?
haftasonuna gelmesiyle milletin mahşer yerine çevirmesinin bir olduğu, her geçen seneye göre 'kıro' mahsülünün bol alındığı, özellikle mediko-sosyal tesisleri'nin önündeki, 'ilyas salman'ın banker bilo filmindeki halini hatırlatan üç tane dangalak'ın 'hıyar şovu'yla aklımda kalacak olan, gerisinin palavra olduğu, tıraştan şenlik.
evet evet ben de oradaydım dediğim, hayatımın belki de en güzel akşamlarından birini geçirmemi sağlayan şenliktir. aniden bastıran yağmur, şemsiyeler aşağı tezahuratlarının yoğun oldu gecedir * mor ve ötesi konseri muhteşemdi. yeni çıkmıştır albüm, şarkılar bilinmiyordur, ama olsundur. bir elde kamera, bağıra bağıra söylenen şarkılar lise öğrencisi olan ben'i üniversiteli olmaya özendirmiştir. * *