bugün

dijital kıraathane.
bildiğin kahve işte.
Bana ses attın hatırlamıyo musun?
Mobil uygulaması kötü fakat tarayıcı arayüzü gayet kullanışlı ve güzel olan 2 yıldır yazarı olduğum katılımcı sözlük.
4.yılımı doldurduğum sözlük.Hey gidi günler hey.
türkiyenin en iyi iki sözlük organizasyonun dan birisidir.
Özledin mi lan beni?
Vakti zamanında severek dahil olduğum, güzel insanları biriktirdiğim oluşum. Şimdilerde eski tadının kalmadığını görmek üzücü. Sanırım artık Çanlar Benim için çalıyor...
Gündemin ve halkın nabzının attığı yer.
Kozmopolit bir yapısının olması gündem ile ilgili farklı görüşleri öğrenmemize vesile oluyor.
Moderatörlerinin basit bir şeye bile 2 hafta sonra cevap verdiği sözlük, inci'den bile berbat bir oluşum olmaya devam eden platform.

görsel
frap olmasa asla gelmeyeceğim

ne diyom lan ben

para hırsının insanı ne duruma düşüreceğini

hatırlamak hatta hiç hatırımdan çıkarmamak için

zaman zaman geldiğim yer.
kim ne derse desin. kesinlikle 4-5 yıl önceki tadı vermiyor artık. çember daralıyor isoo.
Ekşi (pkk sevicileri) nin kapatılmasından sonra yığılma olacak ,Saygın ama gün geçtikçe saygınlığı azalan sözlük.
yaratıcı bir isme sahip olmadığı için (ekşi, inci gibi) saygınlığı olmayan site.

Uludağ dediğin çorumda satılan gazoz markası.
an itibariyle hisseleri 6 kat değerlenmiş sözlük.
Ekşiye asla değişmeyeceğim sözlüktür.
an itibariyle entry akışı durdu.
Helali hoş olsun.
bazı yazarlar sayesinde güzel sözlüktü burası bir zamanlar, ama ne zamanlardı tam hatırlamıyorum. unutkan biriyim demek ki. şimdi bakıyorsun o güzel yazarlar gitmiş yerine dümdüz insanları getirmişler. hadi madem geldiniz, biraz akıllı olun da güzel başlıklar görelim sol frame'de. kreatif olun. aklınız fikriniz hep seks. seks mi oğlum burası? sektirin gidin.
Vize haftası ve bugün pazartesi. Herkes ders çalışıyor ya da sabah işe gideceği için uyuyor.
Temeline 100.000 saymışım kimi atıyorsunuz lan burdan?
Bazı başlıklar çok iyi bazı başlıklarıda ırkçı.
vay be şaka gibi, yazar olalı tam beş yıl geçmiş. son entryimin üstünden üç yıl geçmiş. net üzerinden yaptığım aramayla geldi, hesabıma girdim, mesajlarımı silmemiştim hiç, açtım eskilere baktım biraz. mesajlarda o kadar geyik yaptığımız eski badilere baktım, bir çoğu ya silik olmuş ya da çok uzun zaman olmuş yazmayalı.
kalanların ne yazdıklarına baktım, bazıları eşlerinden doğacak olacak çocuklarından bahsetmişler. dedim yahu en son hoşlandıklarına açılmayı düşünüyorlardı. vay be dedim durmadan. otomatiğe bağladım.

zaman kavramını oturtamadım, anlayamadım, planlayamadım. yukarda bahsettiklerimde anlaşılmayacak bir şey yok aslında. bir yıl bile çok uzun, kaldı ki beş sene koca zaman. badilerim artık genç değil benim gibi ve geçirdikleri evreler de olması gereken.

sözlüğün ben de yeri çok farklıdır. her şeyden ilk göz ağrım. ilk yazarlığım burda. sonra badilerim. çok güzel insanlarla tanıştım, arkadaş oldum, tanıdım. farklı hayatlara tanıklık ettim. bu sayede yurt odasında ülkeye açıldım, ortamları gördüm.

burda yazmaktan ve sözlüğün kendisinden soğuduğumdan o zamanlar hala sözlük olan itü'ye geçtim. orda da güzel insanlarla tanıştım, hatta sevdiğim, sevgilimle orda tanıştım. ama burası farklı, ilk göz ağrım ulu.

itüde de yazmayalı, okumayalı çok uzun zaman oldu. orası da artık sözlük değil. artık ikisinde de yazıyorum, hiç bir sözlüğü okumuyorum bile. sözlüklerin eski halini, internetin eski halini özlüyorum. yaşlı değilim ama eskiyi karşı hep bir ilgim var. ruhun yaşlı amk.

neyse. bu kadar da yazmayacaktım. badilerle olan mesajları okuyunca ciddi duygulandım. bir şeyler karalayayım dedim.
kürkçü dükkanıdır.
sene oldu 2016. uludağ sözlük 10 yaşında zirvesi falan konuşuluyor...

yahu arkadaşlar hala daha başlıklar "başlık/başlıktır" şeklinde tanımlayanıyor. lütfen yapmayalım. yapanları uygun bir dille uyaralım. sevelim, sevilelim. ilim irfan yuvası sözlüğümüzün tadını çıkaralım. bak böyle sosyal ortam lisede yoktu... üniversitede hiç olmadı zaten...*
kıymet...
Uludağ sözlük kendine has dili, literatürü yaşayan yaşatan interaktif platform.

Seçkinliği kendine haslığındandır.