bugün

(bkz: tc sözlük)
enterasan yazarların olduğu sözlük.

şöyle ki (bkz: #19396501)

bu entrye seri şekilde eksi veriliyor. başlık hz muhammed entry arap.

hayır neyini eksiliyorsunuz yani anlasam. arap değil mi iftira mı attık? hakaret mi ettik ?
ne zaman bir şeylerden kaçsam buraya sığınıyorum. Bi nevi benim için sığınak, gidip ana avrat sövsem kalp kırsam hoş mu daha mı iyi. Büyüksün azizim.
90 larda internetin ilk çıktığı zaman girip laklaka yaptığımız chat siteleri gibi.

bok gibi,
yarrak gibi,
yırtık corap gibi,
göte kaçan don gibi,
terli koltuk altı kokusu gibi,
eve gelip te vermeyen hatun gibi,
prezervatifsiz yatmam diyen kadın gibi,
karı gibi konuşup dedikodu yapan adam gibi,
çöp poşetinin dibinden akan çirkin, pis ve yayılmacı su gibi,
insanın canını sıkan, çalıştığın işyerinden nefret ettiren müdür gibi...
HERKESiN birbirini pışpışladığı, adına başlık açtığı tiksinç, ufak, küçük, samimiyetsiz bir yer.
sol taraf hep aynı,
başlık çeşitleri hep aynı,
yazanlar hep aynı,
bu boku yiyenler hep aynı. ben de dahil olmak üzere allah belamızı versin.

uludağ sözlük sol frame'inden rastgele bir görüntü

çikolatalı tartu (7)
kukla (31)
heraspus (12)
nick the paçır (45)
ceylina (seks) **
kuresel tıkınma (69)
protest sanayici (40) genel de buna yazılanlar siyasi içerikli ama. *
serefsizimkiminaklinagelmissegelmisti (16)
koministimam ( 3)
zall (12)
tersmadam (11)

yani gördüklerim, bunca milletin gördükleri, bakıpta çoğunun tiksindikleri.
amınıza koyim dememek için şu an nasıl bir çaba içerisindeyim bilemezsiniz.
an itibariyle başka bir sözlüğün saldırısına uğradığını düşündüğüm sözlük. yazar nicklerinden birşey çıkarmakla ilgili başlıklar aldı başını gidiyor.
körler sağırlar birbirini ağırlar mekanı.

reklamlar iyi yapılıyor.

ibneliğin kol gezdiği yerdir.
sözlüklerin kralıdır.
daha önce sadece okuyucu olarak bilgi araştırdığım, şimdilerde ise yazar olmak için ilk adımı attığım sosyal bilgi platformu. gördüğüm kadarıyla sıcakkanlı yazarlarla her türlü konuda en çeşitli bilgileri içinde barındırmakta. umarım o sıcakkanlı insanlar arasında yerimi alırım.
Az önce bir açığını bulduğumu sandığım ama zall ın önlem aldığını farkettiğim sözlük. *
ortam samimi ama yazılanların çoğu öyle değil maalesef.
kendini dev aynasında görenlerin cirit attığı interaktif geyik yapma sözlüğü. içindekiler gibi site de biraz ergenleşmiş sanırım. sorsanız en büyük biziz. değilsek de en azından ikinciyiz. alexa verilerine göre türkiye'de tıklanma bazında 118. sırada. http://www.alexa.com/topsites/countries;4/TR

listeye bakıldığında utanç daha da büyüyor. yazma azmimizi gitgide kaybediyoruz.
sözlük-ü sultani.
iyi yazarların çoğunu yetiştirmiştir. formatı yazarların anasını ağlatır ama bunun faydası da olmuştur. başka sözlüklerde formata hakim, hata yapmayan ve çaylak olmayan yazarların pek çoğu uludağ sözlük çıkışlıdır.
kibirli ve selamı sabahı unutmuş yeni ekşicilerin kaynağıdır. önceden her gün selam veren adamlar aramaz sormaz olmuştur ekşi' ye gidince. bu sözlüğün sıcaklığı başka abiciğim. ekşi' de falan da bulunmaz.
dağın haberi olmadıktan sonra neylesin bir sözlüğünün olduğunu. şaka lan şaka, stres topu gibi bir yer işte.
yeni bir yazar olarak üzülerek görmekteyim ki, kalitenin çok ama çok düşük bir düzeyde seyrettiği sözlüktür. gerçi son zamanlarda -yazar bolluğundan olsa gerek- diğer sözlüklerde de benzer bir durum var; lâkin uludağ sözlükte şöyle esaslı bir entry'e rastlamak pek güç. geldim geleli 5 tane +oy veremedim neredeyse.

tavsiye verebilecek olan var mı, kimdir bu sözlüğün takip edilesi iyi yazarları?
ekşiden sonra ikinci sözlük olmasının ekmeğini 1-2 sene yemiş sözlüktür.
tıpkı inci sözlük gibi dönem sözlüğü olarak kalmıştır. 1 günde yazar olunabilen ulu sözlük\' te kalite çok iyi değildir.ancak resim ve video altyapısı diğer sözlüklere göre çok çok iyidir.

en nihayetinde sözlükler eğlenenilecek yerlerdir, sadece birbirimizin entry\' sini okumak bile yeter.

edit: itü bir sözlük klounu olamsına rağmen en nihayetinde ikinci sözlük çalışmasıdır.
güzel olaydır. zall'a bizzat teşekkür ettim bu sözlüğü kurduğu için.
radyomuz bile var lan daha ne olsun. dinliyorum çoğu zaman.

yazıyoruz içimizi döküyoruz, yeni insanlarla tanışıyoruz, arada troller çıkıyo, trolleri okuması da zevkli bazen. çünkü farklı düşünüyolar çoğu ve gerçekten aralarında troll gibi gözüküp adam gibi yazanlar da var. iyi tespitlerde bulunuyolar.

fakat bu sözlükte hoşgörünün pek fazla olmadığını düşünüyorum. sözlük kurallarına uymak zorundayız. eyvallah bunu anlarım ama girdiğim herhangi bi entryden sonra rahatsız edici mesajlar almak hoş değil. ben sizin gibi düşünmek zorunda değilim. kimse de benim gibi düşünmek zorunda değil.

bu sözlükte izmirliyim dersin, gavursun derler. ülkemi seviyorum dersin, faşist ilan ederler. cuma namazına gitmem gerekli sonra mesajlaşalım dersin, şakirt derler, birine özel mesaj atarsın ki bu kişinin hatun ya da erkek olduğunu önemsemeden atarsın bu mesajı. mesajı alan hatunsa bana asılıyo deyip abaza ilan ederler. girdiğin entrylere amk yazarsın bi kaç defa, troll ilan ederler. artı oy almak için sağa sola saldırmaya başlarsın.sonra bi bakmışsın trolün bayrak taşıyanı olmuşsun.

en başta modların daha sonra yazarların biraz daha hoşgörülü olması gerektiğini düşünüyorum. mesela çaylak cezası almadan önce sarı kart sistemi olsun. 2 sarı kartta çaylaklık cezası verilsin ama biz bilelim ve dikkat edelim girdiğimiz entrylere. ve modlar tarafından adam gibi mesaj atılsın bize. şu olaydan dolayı şu kadar gün çaylaık cezası aldınız densin. ve illa bir derdim var butonunu kullanmayalım modlara mesaj atmak için. biz mesaj atmadan önce bize adam gibi açıklansın durum. çaylaklık cezası aldım 5 gün. evet yaptığım şey hatalıydı bunu da kabul ederim. mesaj attım moda kaç gün cezalıyım diye. 5 gün yazmış. sadece 5 gün demiş. onu da yazmasaydınız. lütufta bulunup yazmışsınız çok teşekkür ederim. kendimi hayvan gibi hissettim evet aynen böyle. adam bilmem kaç yıldır sözlükte yazıyo. iki tane hatalı entry ya da sözlük kuralını bilmeden ihlal etmiş. ertesi gün bi bakıyosun sağ bantta çaylaksınız yazıyo. ya da o güne ka dar gerçekten çok faydalı bilgiler girmesine rağmen hiç birşey söylenmeden çaylak olmuş.

ve silik yemeden önce modlar tarafından uyarı sistemi olsun. yıllardır bu sözlükte yazmış. girdiği entry silik yedikten sonra bile şuku alıyo. evet hatalıdır. ancak o gün kötü bir gün geçirmiş olabilir. sonuçta insan faktörüdür. o gün berbat bi gün geçirip hatalı davranmış olabilir. ancak bu sözlüğe gerçekten emek verdiyse bir kalemde silinip atılmamalıdır.

edit: imla.
Faşizan düşünce yapısıyla sarmalanmış, insanları aşağılama üzerine oluşturulan gündemlerle kendisini alçaltan bir portal.
portal.
bünyesinde barındırdığı, trollükten, orospu çocukluğuna kayan yazarımsı kişileri şutlasa tadından yenmeyecek olan sözlükte.
samimi.
liseli sözlük.
kafasına göre takılan moderatörlere sahip sözlük. ben bunu bilir bunu söylerim.